1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Rahim Nakliyle Gebe Kaldı!

  Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu sayfa; Rahim Nakliyle Gebe Kaldı konusu hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, tıp o derece ilerledi ki, eğer nasibinizde varsa rahminiz olmasa dahi nakille gebe kalabiliyorsunuz. Evet, doğru okudunuz. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal, dünyanın ilk kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert'in durumu ile ilgili sevindirici açıklamalarda bulundu. Hasta Derya Sert gebe ve durumu gayet iyi. İşte bu umut verici haberle ilgili detaylar...  [​IMG]


  Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, 8 Ağustos 2011'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde gerçekleştirilen operasyonla dünyanın kadavradan rahim nakledilen ilk hastası olan Derya Sert'e bir süre önce embriyo transferi yapıldığını hatırlattı.

  Sert'in sağlık durumunun iyi olduğunu anlatan Ünal, "Yaklaşık 2 haftalık süreç içerisinde erken test sonuçları, beklenen gebelik bulguları ile uyumludur. Hastanın şu anda sağlık durumu iyidir" ifadesini kullandı.

  Ailesi de kabul ederse bebeğin adı "Akdeniz" olacak

  Derya Sert'in gebeliği ile ilgili sürecinin sağlıklı şekilde işlediği bildirildi.

  AA muhabirinin hastane yetkililerinden edindiği bilgiye göre Sert, normal hamilelik sürecini takip altında sürdürecek, 33 ya da 34'üncü haftada doğum yapması sağlanacak.

  Sert'in doktorlarının, hamilelik sürecinin başarıyla tamamlanıp doğması halinde bebeğe "Akdeniz" adının verilmesini önerecekleri kaydedildi.

  Dünyanın gözü Akdeniz Üniversitesi'nde

  Dünyanın kadavradan ilk rahim naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi, ulusal basın mensuplarının yanı sıra yabancı gazetecilerin de ilgi odağı oldu. Sert'e embriyo transferinin ardından yabancı gazeteciler de hastanedeki gelişmeleri yakından takip etmeye başladı.
   
  çiçekçi kız bunu beğendi.
Rahim Nakliyle Gebe Kaldı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rahim dokusu nakli, kısırlığa çare olacak

  Rahim dokusu nakli, kısırlığa çare olacak

  Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırma rahim dokusu naklinin kısırlık tedavisinde etkili olabileceğini gösterdi. Bir maymuna nakledilen rahim dokusu ile ilk defa sağlıklı maymun yavrusunun dünyaya gelmesi sağlandı. Uzmanlar denemeler başarıyla devam ederse bu yöntemin on yıl içinde insanlarda da kullanılabileceğini belirtiyor. Amerika Birleşik Devletlerinde Oregon Üniversitesi...
 2. Kısırlığa Çare Rahim Dokusu Nakli Olacak!..

  Kısırlığa Çare Rahim Dokusu Nakli Olacak!..

  rahim dokusu nakli, kısırlıa çare, yöntemler, çalışmalar,tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bir maymuna nakledilen rahim dokusu ile ilk defa sağlıklı maymun yavrusunun dünyaya gelmesi sağlandı. Uzmanlar denemeler Başarıyla devam ederse bu yöntemin on yıl içinde insanlarda da kullanılabileceğini belirtiyor.Haber şöyle; Bir maymuna nakledilen...
 3. yardım rahim içi araçla hamile kaldım

  yardım rahim içi araçla hamile kaldım

  Çok üzgün ve şaşkınım , spiral kullandığım halde hamile kaldım. Bebeğe bir zararı olur mu acaba? Drumla da yarın randevum var, bilen var mı ?
 4. 38 haftalık gebeyim bebeğimin başı aşağıda rahimde kapalı yardım

  38 haftalık gebeyim bebeğimin başı aşağıda rahimde kapalı yardım

  Ben 38 haftalık gebeyim bebeğiimin başı asagda ama ragim kapalı ne yapmalıyım arkadaslar
 5. Ters rahim nedir ? Ters rahimle gebe kalmak mümkünmüdür ?

  Ters rahim nedir ? Ters rahimle gebe kalmak mümkünmüdür ?

  Rahim hamilelik süresince , bebeğin yerleşip ,büyüdüğü geliştiği daha sonra bebeğin doğumunu sağlayan , ters armut görünümünde olan bir ogandır. Rahmin uzunluğu doğum yapmayan kadınlarda 6 cm uzunluğun da 4 cm genişliğindedir. Yaklaşık olarak ta 40-50 gram ağrılığındadır. Doğum yapan kadınlarda rahim biraz daha uzun ve geniştir. 6.5 cm uzunluk / 5 cm genişlik / 70 gram ağırlıktadır. Rahim...

Sayfayı Paylaş