Rakı ne işe yarar ? Cevap çok ilginç....

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Rakı ne işe yarar ? Cevap çok ilginç....
Rakı ne işe yarar... Bende başlığı gördüğmde ben alkole karşı bi insanım amann ne işe yararsa yarar dedim ama okuduktan sonra en azından pek te fena bi sonuş olmadıgına vardım.... Mantık çok güzel çakıl taşı kum ve kavonoz üçlüsü.. umarım sizlerde beğenirsiniz... :raila:
Bir felsefe profesörü sinifta,önünde bazi malzemelerle ögrencileriyle ders yapiyordu.Önce önündeki bos bir kavanozu 2cm capindaki taslarla doldurmaya basladi.Ögrencilere kavanozun dolu olup olmadigini sordu. Onlarda dolu oldugunu kabul ettiler..Profesör bu sefer bir kutu cakil tasi aldi ve onlari kavanoza bosaltti..Kavanozu hafifce sallayinca cakil taslari büyük taslarin arasindaki boskuklara doldular..Ögrencilere kavanozun dolu olup olmadigini sordu onlarda onayladilar..Bu sefer 1 kutu kum alip kavanoza bosaltti tabii kum geriye kalan bütün bosluklari doldurunca yine ögrencilere sordu ve dolu cevabini aldi.:shootout:

Profesör bu defa masanin altindan bir sise raki cikarip icindekini kavanoza bosaltti.Ögrenciler gülmeye baslayinca simdi dedi bu kavanozun sizin hayatinizi silmgeledigini bilmenizi istiyorum.
Taslar hayatinizdaki önemli seyler,aileniz,sagliginiz,sevgiliniz..Herseyi kaybetseniz ve elinizde sadece onlar kalsa bile hayatinizin dolu olmasini saglayacak seyler bunlar.:S

Cakil taslariysa isiniz,eviniz,arabaniz gibi diger önemli seyler..Kumda geriye kalan herseydir Kücük seyler yani..
Eger kavanozunu önce kumla doldurursaniz cakil taslarina ve büyük taslara yer kalmayacaktir.:28:

Ayni sey hayatiniz icinde gecerli.Bbütün zaman ve enerjinizi kücük seylere harcarsaniz ,hayatinizda sizin icin önemli olan seylere yer kalmayacaktir.

Mutlulugunuz icin cok önemli olan seylere dikkat edin.Cocuklarinizla oynayin,doktor kontrollerinizi düzenli yaptirin.Sevgilinizi dansa götürün,ise gitmek, evi temizlemek,tamirat yapmak ve yemek yemek icin hep zamaniniz olacaktir..Önce büyük taslari,gercekten önemli olanlari halledin.

Önceliklerinizi belirleyin,geriye kalanlar sadece kumdur..

Ögrencilerden biri elini kaldirip rakinin neyi simgeledigini sordu..PRrofesör gülümsedi,sordugunuza sevindim. o sadece hayatiniz ne kadar dolu görünürse görünsün iyi bir sise rakiya her zaman yer olacagini size göstermek icindi. :tik:

hayatiniz ne kadar dolu görünürse görünsün iyi bir sise rakiya her zaman yer olacagini size göstermek icindi.

Güzel begendim...paylasim icin tskler

:D Hayatımda rakıya asla yer yok bomboş olsa bile ...
Canım sende cococola ile doldur oda yoksa hayatında doldur hayatını turkish ayran ile :D:kiss:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri