1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Rallici Kemal Merkit Hayatı Hakkında Bilgiler

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Kemal Merkit Biyografisi

  Kemal Merkit Hayatı  Sevgili melekler, bu sayfamızda tıpkı milli motorsikletçimiz Kenan Sofuoğlu gibi pek çok başarıya imza atmış ve ne yazık ki yine bir yarış kazası sonucu hayatını kaybetmiş olan Kemal Merkit Hayatı hakkında bilgiler veriyoruz sizlere...  [​IMG]


  Mustafa Kemal Merkit 7 Haziran 1960, İstanbul doğumlu Türk motosiklet yarışçısıdır. Çöl Kaplanı lakabına sahip olan Kemal Merkit, Türkiye'de yetişen en önemli motokros ve enduro motosiklet yarışçılarından biridir.

  İstanbul’da başlamış oluğu ilk orta öğrenimini tamamladıktan sonra Avusturya Lisesi‘ni bitirerek ve Üniversite eğitimi için Viyana’da işletme alanında lisans eğitimi aldı. Babasının elektronik ve gemi inşa mühendisi olmasından dolayı, evlerinde bulunan atölye sayesinde mekaniğe ilgi duymaya başladı. Daha sonra ki yıllarda başlayan motosiklet sevdasını ailesinin de desteği ile profesyonelliğe taşıdı.

  Elinden geldiğince dünya genelinde düzenlenen birçok farklı branşta motosiklet yarışlarına katıldı. 2002 yılında Dakar Rallisi'nde motosiklet kategorisinde yarışan ilk Türk pilot oldu. 9 kez Dakar Rallisi’ne katılarak ve 6 kez bitirme başarısını gösterdi. 2010 Dakar Rallisi'n de servis desteği olmadan yarışanlar" kategorisinde birinci oldu, 2011 yılında aynı klasmanda ikinci oldu. 2012 yılında ise mekanik sorunlarla yarış dışı kaldı. Ayrıca Kemal Merkit Dakar Rallisine en çok katılan Türk ve bitiren ilk Türk motorcu unvanlarına sahip oldu.

  Kemal Merkit 7 Eylül 2012 günü Transanatolia Rally Raid parkurunda bir başka yarışçının arkadan çarpması sonucu hayatını kaybetti.
   
Rallici Kemal Merkit Hayatı Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Atatürk'ün Fikir hayatı hakkında bilgiler

  Atatürk'ün Fikir hayatı hakkında bilgiler

  Atatürkün fikir hayatı Atatürkün fikir hayatı özet ve hayatı ile ilgili anıları Atatürk, olaylara ve geleceğe ait görüşleri ile her alanda büyük ve etkili düşünceleri olan ''büyük bir fikir adamı''dır. Gençlik yıllarından itibaren Osmanlı Devleti'nin içinde bulunduğu durumla yakından ilgilenmiştir. XX. yüzyılın başları, Türk milleti için çok acı olayların geliştiği bir dönemdir. Atatürk'ün...
 2. Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

  Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

  Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi istiyorum! Merhaba arkadaşlar ben Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi arıyorum ve bu konuda da sizden yardım bekliyorum, eminim ki bana yardımcı olacaksınız.
 3. Atatürk'ün Hayatı Hakkında Bilgi

  Atatürk'ün Hayatı Hakkında Bilgi

  Atatürk'ün Hayatı Hakkında Bilgi Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgiler Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler... Bu yazımızda Atatürk'ün hayatı hakkında kısa bilgi edinmek istyeyen tüm arkadaşlarımızı düşündük ve Atatürk'ün hayatı hakkında kısa bilgiler sunuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selanik’te doğdu. İlk öğrenimini ve askerî öğrenci...
 4. Atatürk'ün Ayrıntılı Hayatı hakkında bilgi istiyorum

  Atatürk'ün Ayrıntılı Hayatı hakkında bilgi istiyorum

  Selam kızlar ben Atatürk'ün hayatı hakkında sizden bilgi istiyorum diğer sitelere baktım ama ayrıntılı bilgi bulamadım hep özet kısaca bilgi vermişler. Siz bana Atatürk'ün Ayrıntılı Hayatı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
 5. Ustura Kemal Dizisi Gül Ocakcı Hayatı Hakkında Bilgiler Burada

  Ustura Kemal Dizisi Gül Ocakcı Hayatı Hakkında Bilgiler Burada

  Gül Ocakcı Kimdir Biyografi Ustura Kemal Gül Ocakcı Sevgili melekler, çok yakında ekranlarda izleyeceğimiz Ustura Kemal dizisi kalabalık bir oyuncu kadrosu ile ilk bölüm için gün sayıyor. Biz de bu sayfamızda kadrodan Ustura Kemal Gül Ocakcı hayatı hakkında kısaca bilgiler sunuyoruz sizlere... Gül Ocakcı 13 Eylül 1985’te İstanbul’da doğdu. İlköğrenim ve lisenin ardından...

Sayfayı Paylaş