1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.676
    Ödül Puanları:
    113

Ramazan Ayına Özel Maniler 2013

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ramazan manileri ramazan için maniler

Sevgili melekler, ramazan ayının gelmesine az bir zaman kala, tatlı bir heyecan yaşıyoruz. İbadet etmenin lezzetyi yanında unutulmaya yüz tutmuş bazı gelenekleri canlandırmaya ve ayakta tutmaya çalıştığımız ramazan gecelerine davulcuların davul çalarken attıkları maniler damgasını koyar. Bugün büyük şehirlerde unutulsa dahi Anadolu'da yaşatılmaya çalışılan ramazan manilerinden bir örnek de biz sizlerle paylaşmak istiyoruz...

Ramazan geldi hoş geldi;
    Evlere şenlik geldi.
    dün herkes oruçlu idi;
    İftar yemeği yendi...

Geldi ramazan ayı;
    Yendi temcit pilavı;
    Akşam, iftardn sonra
    İçelim demli çayı...

Deniz suyu serindir;
    Damla gibi derindir;
    Bir tek hurma da olsa
    Bir mümini sevindir...

Bak yazın sıcağına;
    Kalk Hakk'ın niyazına;
    Haydi hemen gidelim
    Teravih namazına...

Sofrada fakir olsun;
    Tabağı çukur olsun;
    Karnı doyduktan sonra
    Duayı okur olsun...

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    976
    Ödül Puanları:
    163
    ayy valla ramazanda geldi çattı bakalım nasıl tutacaz bu sıcakta orucu :)

Ramazan Ayına Özel Maniler 2013 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazana özel doğaçlama mani servisi hörmetlerle karşınızda :)

ramazana özel doğaçlama mani servisi hörmetlerle karşınızda :)

evet sevgili sayın değerli melaikeler.. ramazanın ilk sahurunda 1 gıdım mideme birşeyler koyduktan sonra direk mekanımıza geldim, baktımki chatboxta editörümüz cemoş.. birden tabir yerindeyse methiye gibi hitap düzünce kendisine, yine ilhamlarımın bana uğradığı anlaşıla geldi ve ramazan özel bölümümüze doğaçlama mani servisi açma kararı patadanak ortaya çıktı hahaha işte bendeniz büşra ve...
  2. Onbir Ayın Sultanı Ramazan İçin Maniler

Onbir Ayın Sultanı Ramazan İçin Maniler

YeniRamazan Manileri Ramazan Manileri Kısa Ve Anlamlı Sevgili melekler, bir Ramazan ayını daha karşılamak için heyecanla bekliyoruz. Ramazan bereketi, kutsallığı hiçbir ayda olmadığından onbir ayın sultanı diye nitleendirilen bu güzel ayda aynı zamanda geleneklerimiz de yaşatılıyor. Bunların başında da Ramazan davulcuları geliyor. İşte meraklıları için yeni Ramazan manileri...:davul:...
  3. ramazan bayramı 2013 yılında ayın kaçında ?

ramazan bayramı 2013 yılında ayın kaçında ?

Tatil planları için soruyorum, ramazan bayramı 2013 yılında ayın kaçına hangi güne denk geliyor ?
  4. Ramazan Ayına Özel Mevsim Türlüsü

Ramazan Ayına Özel Mevsim Türlüsü

Ramazan aylarında ve bahar ile yaz aylarında tüketilmesi gereken bu çok özel ve hafifi yemek tarifimiz olan mevsim türlüsü yapımı ile beraberiz. O kadar sor bir yapılışı olmayan evde rahatça malzemelerini bulup yapabileceğiniz güzel görünümlü mevsim türlüsü tarifini sizlere sunuyorum. Malzemeleri ; 2 tane patlıcan 1 tane patates 1 tane kabak 1 tane kurusoğan 1 tane havuç 2 tane domates 3 tane...
  5. Ramazan Ayına Özel İftar Duası

Ramazan Ayına Özel İftar Duası

iftar duası ramazan iftar duası Sevgili melekler, yarın ilk orucunu tutacağımız Ramazan ayı boyunca iftarda okuyabileceğimiz ve kolaylıkla ezberleyeceğimiz, anlamı çok güzel kısa bir iftar duası paylaşıyoruz sizlerle... Ramazan İftar duası: Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu....
Etiketler:

Sayfayı Paylaş