Ramazan Bayramı Balkan Ülkeleri Turu-27 Ağustos İzmir Çıkışlı

T

TİTAN

Forum Okuru
Ramazan Bayramı Balkan Ülkeleri Turu-27 Ağustos İzmir Çıkışlı
ramazan bayramı turları, yurtdışı turları, balkan ülkeleri, gezi programı, 27 ağustos 2011, rotası, ile ilgili bilgiler burada melekler

27 Ağustos İZMİR – SARAYBOSNA
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli misafirlerimizle 13.30’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Onur Havayollarının OHY1453 sefer sayılı özel uçuşu ile saat 16.30’da Saraybosna’ya uçuş. Yerel saat ile 17.15’de varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle otellerimize transfer. Geceleme otelimizde.

28 Ağustos SARAYBOSNA
Sabah kahvaltısının ardından Saraybosna şehir turu. Turumuz esnasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, camiiler, medreseler, Hanlar, Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, 1. Dünya Savaşı’nı başlatan olayın yaşandığı Latin Köprüsü, Osmanlı Çeşmesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelenize transfer. Geceleme otelimizde.

29 Ağustos SARAYBOSNA – MOSTAR – DUBROVNİK
Sabah kahvaltısının ardından Mostar’a hareket. “Köprüler Şehri” 16. yy. ve 19. yy.’ları arasında Hersek’in ticaret, yatırım ve askeri üssü olan Mostar’da Eski Köprü’nün tam göbeğinde konumlandığı eski şehir merkezi, çarşı, camiler, Türk Evi Müzesi, hamamlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte Dubrovnik’e hareket. Varışımıza istinaden odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

30 Ağustos DUBROVNİK
Sabah kahvaltısının ardından Dubrovnik şehir turu. Şehir turumuzda eski şehir meydanında otobüslerden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Bu turumuz esnasında, kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelinizde.

31 Ağustos DUBROVNİK – BUDVA – BAR
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Karadağ’a hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek bu yolculuğumuzda öncelikle güzel bir liman kenti olan Kotor’a uğruyoruz. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) turumuzu yürüyerek yapıyoruz. Tur sonrası Budva’ya hareket. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad’ı (eski şehir merkezi) gezeceğiz. Daha sonra, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden göreceğiz. Tur bitimi Bar’a hareket. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

01 Eylül TİRAN – OHRİD
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Ohrid’e hareket. Yaklaşık 4,5 saat sürecek bu yolculuğumuzda öncelikle Arnavutluk’un başkenti Tiran’a uğruyoruz. Tiran’da yapacağımız panaromik şehir turu esnasında Parlamento Binası, İskender Bey Meydanı, Başkanlık Sarayı ve Üniversite Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi rehberinizin belirlediği süre kadar, öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Ardından Ohrid’e hareket. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Ohrid Gölü, Aya Sofya Kilisesi, Makedon İmparatorluğu döneminden kalan anfi tiyatro, Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

02 Eylül OHRİD
Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Tikveş Makedon Köyü ve Şarap Bağları turu. Bu turumuzda, öncelikle Balkanların en ünlü şaraplarının üretildiği Tikveş şehrini gezeceğiz. Daha sonra bir bağ evine konuk olarak burada çeşitli şarapları tatma imkanımız olacak. Daha sonra öğle yemeği alacağımız tipik bir Makedon köyünü ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

03 Eylül OHRİD – ÜSKÜP – İZMİR
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Üsküp Havalimanına transfer. Varışımıza istinaden Onur Havayollarının OHY1453 sefer sayılı uçuşu ile 17.55’de İzmir’e hareket ve yerel saat ile 20.10’da İzmir’e varış ve turumuzun sonu. (FL)

Fiyata Dahil Olanlar

Onur Havayolları ile İzmir - Saraybosna / Üsküp - İzmir arası uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
3* ve 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar
Panoramik Saraybosna, Mostar, Dubrovnik, Kotor, Budva, Tiran, Ohrid, Üsküp şehir tanıtım turları,
Tikveş Makedon turu ve şarap bağları turu,
Programda belirtilen bütün şehirlerarası transferler,
Alan / Otel / Alan transferleri
Türkçe rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
Müze ve ören yerleri girişleriRamazan Bayramı İzmir Hareketli Balkanlarda 5 Ülke Tur Fiyatları

Tur Tarihleri: 27.08.2011-03.09.2011

Dbl.Odada Kişibaşı: 714 EUR
Tek kişi: 914 EUR
3 Kişilik Oda: 2142 EUR
0-2 Yaş Çocuk: 165 EUR
3-12 Yaş Çocuk: 664 EUR


Bilgi için: icemtour.com
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst