Ramazan da su kaybına dikkat!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Ramazan da su kaybına dikkat!
2010 Ramazan ayının kavrulan sıcaklara denk gelmesiyle uzmanlar özellikle vücudun su kaybıyla ilgili çok önemli uyarılarda bulunuyorlar.Sizlere haberle ilgili çok önemli detaylara geçiyorum
su-diyeti-2153.jpg

Konu ile ilgili açıklama yapan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Yasemin Bradley iftardan sahura kadar olan sürede alınan doğal mineralli suyun gün boyu kaybedilen su miktarının geri kazanımı için oldukça önemli olduğunu söyledi. Bradley, yetişkin bir kişinin günlük tüketmesi gereken su miktarının 2,5 litre olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu; "Vücudun ihtiyacı olan suyun 1,5 litresi içeceklerden 1 litresi ise yiyeceklerden sağlanıyor. Bu da günde ortama 8 bardak suya eşit... Bradley, oruç tutacak kişiler içinde şu önerilerde bulundu; "Ramazan ayında kaybedilen suyun tümünün yerine konması zor, fakat iftardan başlayarak alacağınız doğal mineralli sular, maden suyu ve çaylar bu açığı kapatmanıza yardım edebiliyor. İftar yemeği sırasında alacağınız doğal mineralli su gün boyu azalan sıvı miktarınızı düzenler...

Geri