Ramazan diyeti nasıl yapılır neler yenilmeli?

  • Konbuyu başlatan Yasemincine
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasemincine

Forum Okuru
Ramazan diyeti nasıl yapılır neler yenilmeli?

Ramazan diyeti melek kadınlar kulübü Ramazan diyeti listesi forum'da.​

Merhaba kızlar biliyorsunuz ki Ramazan yaklaşıyor aslında Allah için oruç tutuyoruz ama şu da bir gerçek Ramazan'da yediklerimize dikkat etmezsek eğer çok aşırı kilo alabilme ya da çok aşırı mide sıkıntıları durumu oluyor maalesef bunun için bildiğiniz Ramazan diyeti listesi var mı Ramazan diyeti nasıl yapılır yediklerimize Ramazan'da nasıl dikkat ederiz formumuzu nasıl koruruz yardımcı olabilir misiniz bana? Yani Ramazan'da hem tok tutucu hem de sağlıklı bir şekilde Ramazan'ı geçirmemizi sağlayan besinler yiyecekler neler olmalı?
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
merhabalar elbette her zaman olduğu gibi Ramazan'da da yediklerimiz içtiklerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Ramazan'da iki katı kadar dikkat etmemiz gerekiyor çünkü sahurda zararlı yağlı ağır yemekler yersek hem kilo almamıza neden olur hem de midemizi ya da başka organlarımıza zararı dokunabilir onun için sahurda daha hafif beslenmemiz gerekir bol su almayı ihmal etmemeliyiz şimdi size Ramazan diyeti listesi yani neler yiyebilirsiniz bunlardan bahsedelim.

"Ramazan diyeti listesi"​

  • Sahurda az yağlı yiyecekler bu patates haşlaması yumurta haşlaması bol yeşillik kızartmanın çok yağın olmadığı hafif bir çorba olabilir
  • İftar için salata olmazsa olmaz yeşillik salatası bunun yanında mutlaka orucunuzu açarken çorba bulunsun çorbadan sonra yine ağır olmayacak şekilde fırın yemeği olur sebze yemeği olur bu tarz ağır olmayacak yemekler tercih edilmeli.
Ramazan'a girmeden kendinize 30 günlük bir menü oluşturabilirsiniz hem sahur için hem iftar için daha hafif bol sebze bol yeşillik bol sıvı tüketebileceğiniz bir menü hazırlayabilirsiniz. İftar için kolaylıkla yemek seçeneği bulabiliyoruz ama sahur için ne yiyeceğimizi bilemiyoruz onun için size aşağıdaki linkte "Ramazan ayında sahur için sizlere önerebileceğimiz sahur menüsü seçenekleri" yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 
Üst