1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

ramazan-i serif

Konu, 'Dini Resimler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ramazan-i serif

emeğine sağlık

ramazan-i serif konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan

Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan

İFTAR DEĞİL ORUÇ AYIMIZ Hangi Ramazan...? Kendimizi sorgulayalım. Ramazan ayı bize neler hatırlatıyor? Bir ay boyunca neler alıyoruz.? Önceki Ramazanlar hangi izleri bırakarak gitti? Mesela: Ramazan sözcüğünü duyduğumuzda, aklımıza ilk gelen, mağfiret ve cennet kelimeleri mi yoksa, iftar vb. şeyler mi? Allah’ın Nebisi Ramazanı nasıl tarif ediyor ve onunla neler vaat ediyor...
  2. Ramazan Ve Rü’yet-i Hilâl

Ramazan Ve Rü’yet-i Hilâl

Allah Teâlâ âyet-i kerîmede; “Ey îmân edenler, oruç sizden önceki (ümmet)lere farz kılındığı gibi, Allah’a karşı gelmekten sakınasınız diye size de, sayılı günlerde farz kılındı. İçinizde hasta olan veyâ yolculukta bulunan, tutamadığı günlerin sayısınca diğer günlerde tutar. Oruca gücü yetmeyenler üzerinde de bir düşkünü doyuracak kadar fidye (gerekir). Kim gönülden iyilik yaparsa, o iyilik...
  3. yasini serif-i bide tahadan dinleyin

yasini serif-i bide tahadan dinleyin

evradiye evradiye duası yasini şerif duası yasini şerif dinlemek istiyorum yasin dinlemek istiyorum Yasin'i Şerifi Bir de Taha'dan dinleyin 23 Mart 2007 19:04, Cuma
  4. <<<<< hadis-i serifler >>>>>

<<<<< hadis-i serifler >>>>>

ilginç hadisler ............İki maddeli hadis-i şerifler İki şeyin korkusu Ümmetim için şu iki şeyden korkuyorum: 1- Bolluk ve rahat içinde iken, şehvetlerine uymalarından, 2- Namazı ve Kur’anı terk etmelerinden. (Taberani) Beladan kurtulanlar Ahir zamanda, şiddetli belaya maruz kalınır. Ancak şu iki sınıf kurtulur: 1- Allah’ın dini için, dili ile ve kalbi ile mücadele eden, 2- Dinini...
  5. Sure-i Kadr´i Okumanin Faziletine Dair Hadis-i Serif

Sure-i Kadr´i Okumanin Faziletine Dair Hadis-i Serif

kadir suresi, kadir suresi okunusu Meleklerim Resulü Ekrem Kadir sure-i celile hakkinda söyle buyuruyor: "Bu Sureyi farz namazlarinda okuyan kimse Cenabi Hakk tarafindan bir münadi: "Ey Allahin kulu! Allah Teala günahlarini affetti" diye nida eder" Ne güzel değilmi? Kisacik bir surenin bu kadar büyük fazileti var meleklerim.... Türkçe Okunuşu...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş