Ramazan sohbeti

oo süper daha ne olsun allah şimdiden kabul etsin canım ben yarın akşam sahura ne yapsam acaba hiç bir fikrim yok evde olucamda :D:D

valla tok tutan şeyler yap derim ..mesela kahvaltılık mutlaka olsun yanına da kaşarlı bir tost yapabilirsin..hem de tok tutar ..ya da kahvaltı olmaz diyorsan bulgur pilavı tavsiye ediyorlar ..hem besleyici hem tok tutuyor diye ..karpuz tüket ama mutlaka sahurda hem şeker yerine takviye hem su yerine ..

günaydin meleklerim.....
rabbim cümle oruclu olanlara sabir güc versin oruclarini simdiden rabbim kabul eylesin insallah....walla ilk sahuruma bende zorlanmadan kalktim ilk gün oldugundan.. :uhu: yalniz kalktim bi yumurta haslayiwerdim yaninada yogurt peynir domates saati biraz gece kurmustum alel acele biriki lokma yedim...walla davul neyin yok burda öyle kalkiverdik...heehehhe walla iftarada bilmiyorum kaynayasica kaynanama gidecem orda yaprak saracakmisiz :D:D ee yaninada corba yaparim salata dünden izmir köftem war yesilliklerle birlikte ohh yani :D:D ama insallah iftarda da yalniz olmam..gec acacagimizdan kizin uyku saatinde evde olmam lazim kaynanamlarda acamam..esimde 6 da geliyo beklermi beni bilmiyorum hersene beklerdi ben yemeden agzina almazdi ama bu durumda bilemiyorum....ahh ahh yarabbim bu oruclu agzimla yalwariyorum sen yoluna koy hayirlisi ile insallah....cok uzattim hadin bakalim baska fikirleri olan??? iftar ve sahur icin :D:D

sahura ağır tuzlu şeyler tüketmeyin hem kilo alırsınız hemde gün boyunca susarsınız :D ben bu aksam bi corba ictim bide annem börek yapmıs onu yedim cayla 3-4 kupa bardakta su :D olduda bitti herkese allah sabır versin

Herkese hayırlı Ramazanlar :)

İlk sahurumuzu yaptık ilk iftarımıza altı üstü 9 saatcik falan var :D:D Rabbim herkese güç kuvvet sabır versin :)

Jupi ablam Rabbim dualarını kabul etsin bu güzel ay yüzü suyu hürmetine inş. Rabbim herkesin dualarını, oruçlarını.. vs kabul etsin inş...

aminnn refra inş..
jüpiter inş. herşey yoluna girer ,bu mübarek ay sana hayırlar getirir ,hakkında hayırlısı ne ise o olsun inş.

ay demin klimanın yanına koltuğu çektim serinlemek için..
uyumuşum iimi hahaha
ilk günün belirtileri belli oluyor hahaha
bu arada bu isteğimi tekrar ediyorum ..dikkatinize ..:utan:

bu ramazanda hepimiz birer ramazan kolisi ( herkes kendi kesesine göre ) alıp etrafımızda muhtaç birisi varsa ona götürelimmi ne dersiniz ?
aramızda bir sözleşme olsun bu ve alıp götüren aldım götürdüm diye haber versin ..
bakalım kaç tane ramazan kolisi oluşacak ve ihtiyaç sahiplerini bulacak ..
böylece biz de kendi aramızdaki dayanışmayı güzel bir eyleme dönüştürmüş oluruz ne dersiniz ?

aminnn refra inş..
jüpiter inş. herşey yoluna girer ,bu mübarek ay sana hayırlar getirir ,hakkında hayırlısı ne ise o olsun inş.

ay demin klimanın yanına koltuğu çektim serinlemek için..
uyumuşum iimi hahaha
ilk günün belirtileri belli oluyor hahaha
bu arada bu isteğimi tekrar ediyorum ..dikkatinize ..:utan:

bu ramazanda hepimiz birer ramazan kolisi ( herkes kendi kesesine göre ) alıp etrafımızda muhtaç birisi varsa ona götürelimmi ne dersiniz ?
aramızda bir sözleşme olsun bu ve alıp götüren aldım götürdüm diye haber versin ..
bakalım kaç tane ramazan kolisi oluşacak ve ihtiyaç sahiplerini bulacak ..
böylece biz de kendi aramızdaki dayanışmayı güzel bir eyleme dönüştürmüş oluruz ne dersiniz ?

Güzel fikir :)

Geri