Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır biliyor musunuz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır bu konuda bilgi verirseniz sevinirim iftar sonrası malum ağırlık çöküyor hemen mi kılmalı nasıl kılmalı detaylı yardımcı olacak bilgiler istiyorum.

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ramazanda Akşam Namazı Ne Zaman Kılınır


  Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınmalı


  Akşam namazı saatleri her ilin iftar vakitlerine göre değişir iftar vakti girip akşam ezanı okundukdan sonra dilerseniz iftarınızı yaptıkdan sonrada akşam namazı kılınabilir...

  Akşam Namazı saatleri bir sonraki gün ya 1 dakika daha erken yada aynı saatte okurnduğu için bir gün akşam namazı saatini bakmanız sizin için yeterli olacakdır.

  Akşam namazından sonra Treravih namazınızı kılınmalı Teravih namazı, Ramazan ayına mahsustur; vakti, tercih ediIen görüşe göre, yatsı namazından sonradır, sabah namazının vaktine kadar devam eder. Vitir namazı teravih namazından sonra kıIınır. Ancak teravih namazından önce kılınmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

  Faziletine inanarak ve mükafatını umarak Allah rızası için Ramazan gecelerini ibadetIe geçiren (teravih namazını kıIan) kimsenin geçmiş günahIarı bağışIanır. Ramazanda teravih namazında Kur’an-ı Kerim’i hatmetmek, yani hatimIe teravih namazı kılmak da sünnettir.
   
Ramazanda Akşam Namazı Nasıl Kılınır biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

  Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar Allah izin verirse Ramazan ayın da namaza da başlamayı düşünüyorum sizden Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır diye bilgi rica ediyorum:)
 2. Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyor musunuz

  Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar aranızda Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır bu konuda bilgi sahibi olan var mı Ramazanda Nasıl Teravih Namazı Kılınır biliyorsanız bana da yazın.
 3. Cemaatle Akşam Namazı Nasıl Kılınır Öğrenmek İsteyenler Buraya

  Cemaatle Akşam Namazı Nasıl Kılınır Öğrenmek İsteyenler Buraya

  Akşam Namazının Cemaatle Kılınışı Cemaatle Akşam Namazı Sevgili melekler, bu sayfamızda namaz kılmayı bilen sayın misafirlerimize bu kez Akşam Namazının Cemaatle Kılınışı ile ilgili bilgiler vereceğiz.... Akşam namazının farzının kılınışı 1- Ayakta olarak kıbleye dönülür. Ayakların arası dört parmak açıklıkta olur. Niyet edilir. Mesela, akşam namazının farzını kılacak isek “Allah...
 4. Ramazan Bayramı Namazı Nasıl Kılınır Merak Edenlere..

  Ramazan Bayramı Namazı Nasıl Kılınır Merak Edenlere..

  ramazan bayramı namazı ramazan bayram namazı nasıl kılınır Sevgili melekler, yaklaşık 20 gün kadar sonra Ramazan Bayramını kutlayacağız. Bayram sabahı babalarımız, eşlerimiz, kardeşlerimiz, oğullarımız namaza gidecekler ve biz de onların dönüşlerini bekleyeceğiz. Bu güzel günde kılınan Ramazan Bayramı namazının nasıl kılındığını merak edenlere de işte bilgilerimiz.. Bayram namazları iki...
 5. Teravih namazı nasıl kılınır.

  Teravih namazı nasıl kılınır.

  Ben camiye gitme imkanı olmayan biriyim. Evde tek başıma teravih kılmak istiyorum. Acaba nasıl kılarım

Sayfayı Paylaş