gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.326
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  Ramazanda her günün özel namazı

  Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Merhum Meclisi bu namazları ve bundan sonra zikredeceğimiz her günün kısa özel duasını "Zad'ul-Mead" kitabında şöyle rivayet etmiştir: 1. Gecenin Namazı: Dört rekâttır. Her rekâtta bir Fatiha, on beş defa İhlâs Suresi okunur.
  2. Gecenin Namazı: Dört rekâttır; her rekâtta bir Fatiha, yirmi defa Kadir Suresi okunur.
  3. Gecenin Namazı: On rekâttır; her rekâtta bir Fatiha, elli defa İhlas Suresi okunur.
  4. Gecenin Namazı: Sekiz rekâttır; her rekâtta bir Fatiha, yirmi defa Kadir Suresi okunur.
  5. Gecenin Namazı: İki rekâttır; her rekâtta bir Fatiha, elli defa İhlas Suresi okunur. Namazın selâmından sonra da yüz defa "Allahumme salli alâ Muhammedin ve Âl-i Muhammed" diyerek selavat getirilir.
  6. Gecenin Namazı: Dört rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve bir defa da Mülk (Tebareke) suresi okunur.
  7. Gecenin Namazı: Dört rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve on üç defa Kadir Suresi okunur.
  8. Gecenin Namazı: İki rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve on defa İhlas Suresi okunur. Namazın selamından sonra da bin defa "Subhanellah" zikri söylenir.
  9. Gecenin Namazı: Altı rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve altı defa Ayet'el-Kürsi okunur. Namazı bitirdikten sonra elli defa selavat getirilir. Bu namazlar akşam namazı ile yatsı namazı arasında kılınır.
  10. Gecenin Namazı: Yirmi rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve otuz defa İhlas Suresi okunur.

  11. Gecenin Namazı: İki rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve yirmi defa Kevser Suresi okunur. 12. Gecenin Namazı: Sekiz rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve otuz defa Kadir Suresi okunur.
  13. Gecenin Namazı: Dört rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve yirmi defa İhlas Suresi okunur.
  14. Gecenin Namazı: Altı rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve otuz defa Zilzal suresi okunur.
  15- Gecenin Namazı: Dört rekâttır; ilk iki rekâtın her rekâtında bir Fatiha ve yüz defa İhlas; diğer iki rekâtta ise her rekâtta bir Fatiha ve elli defa İhlas Suresi okunur.
  16. Gecenin Namazı: On iki rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve on iki defa Tekasür Suresi okunur.
  17. Gecenin Namazı: İki rekâttır; birinci rekâtta bir Fatiha ve bir defa da istediği her hangi bir sureyi, ikinci rekâtta ise bir Fatiha ve yüz defa İhlas Suresi okunur ve namazın selamından sonra yüz defa "La ilahe illallah" zikri söylenir.
  18. Gecenin Namazı: Dört rekâttır; her rekâtta Fatiha ve yirmi beş defa Kevser Suresi okunur.
  19. Gecenin Namazı: Elli rekâttır; her rekâtta Fatiha ve elli defa Zilzal Suresi okunma suretiyle kılınır.
  Burada maksat her halde her rekâtte bir defa Zilzal Suresinin okunmasıdır. Zira her rekâtta elli defa okunması kastedilirse, o zaman 2500 defa okunması gerekir, bu da oldukça zor, belki de imkansız bir şeydir.
  20. 21. 22. 23. 24. Gecelerin Namazı: Bu gecelerin her birinde sekiz rekât; her rekâtta bir Fatiha ve istediği her hangi bir sureyi okuyabilir.
  25. Gecenin Namazı: Sekiz rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve on defa İhlas Suresi okunur.
  26. Gecenin Namazı: Sekiz rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve yüz defa İhlas Suresi okunur.
  27. Gecenin Namazı: Dört rekâttır; her rekâtta imkanı olduğu takdirde bir Fatiha ve bir Mülk (Tebareke) suresi, mümkün olmadığı takdirde ise, Mülk suresinin yerine yirmi beş defa İhlas Suresini okuyabilir.
  28. Gecenin Namazı: Altı rekâttır; her rekâtta bir Fatiha, yüz defa Ayet'el-Kürsi, yüz defa İhlas ve yüz defa Kevser sureleri okunur. Namazdan sonra da yüz defa salavat getirilir.
  Bu gecenin namazını bu şekliyle Merhum Meclisi nakletmiştir. Fakat Merhum Şeyh Abbas Kummi'nin tahkikine göre bu gecenin namazı şöyledir:
  Altı rekât, her rekatta bir Fatiha ve on defa Ayet'el-Kürsi, on defa Kevser ve on defa da İhlas okunur. Namazdan sonra da yüz defa Resulullah'a salavat getirilir.
  29. Gecenin Namazı: İki rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve yirmi defa İhlâs okunur.
  30. Gecenin Namazı: On iki rekâttır; her rekâtta bir Fatiha ve yirmi defa İhlâs Suresi okunur. Namazdan sonra ise yüz defa Resulullah'a (s.a.a) salâvat getirilir.
  Bilindiği gibi bütün namazlar ikişer, ikişer rekâtlar şeklinde (sabah namazı gibi) kılınır.

   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.424
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Ramazanda her günün özel namazı

  ellerine emeğine sağlık
   
Ramazanda her günün özel namazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ramazan Ayında Her Güne Ait Kısa ve Özel Dualar

  Ramazan Ayında Her Güne Ait Kısa ve Özel Dualar

  Aşağıdaki dualar büyük fazilet ve sevaplarla İbn-i Abbas kanalıyla Resulullah'tan (s.a.a) nakledilmiştir. 1. Günün Duası: "Allahummec'al siyamî fîhi siyam'es-saimîn ve giyamî fîhi giyam'el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet'il-ğâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî ya âfiyen an'il-mucrimîn." Anlamı: Allah'ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların orucu gibi ve...
 2. Her Ramazan Gecesi Kılınan Namazların Faziletleri

  Her Ramazan Gecesi Kılınan Namazların Faziletleri

  ramazanda kılınan namazlar eğla suresi ramazanın her gecesine ayrı namaz eğla süresi ramazan ayında kılınan namazlar 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz...Ramazan boyunca her gece kılınan namazın ayrı bir sevabı, fazileti var kızlar...Buyrun Her Ramazan Gecesi Kılınan Namazların Faziletleri :tik: Otuz Ramazan Gecesi Namazı Bu Ramazan ayının her gecesinde kılınan...
 3. Ramazan bayramı namaz saati 2012 namaz vakitleri

  Ramazan bayramı namaz saati 2012 namaz vakitleri

  2012 Ramazan Bayram Namazı saatleri il il Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bildiğiniz gibi yarın Ramazan Bayramı, biz de şimdiden tüm üyelerimizin ve tüm müslüman aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor ve sizlere 2012 Ramazan Bayramı namazı saatleri hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Adana Ramazan Bayram Namazı Saati 2012...
 4. 2013 Ramazan Bayramı Namaz Vakitleri

  2013 Ramazan Bayramı Namaz Vakitleri

  ramazan bayramı namaz saati 2013 2013 ramazan bayram namazı 2013 ramazan bayram namazı vakti Sevgili melekler, bu yıl 8 Ağustos 2013 perşembe günü kutlayacağımız Ramazan Bayramı namazı illerimizde hangi saatlerde kılınacak, harf sırasına göre paylaşıyoruz... Adana —— 6:30 Adıyaman — 6:18 Afyon —— 6:47 Ağrı ——-5:55 Aksaray —- 6:34 Amasya —– 6:23 Ankara —– 6:36 Antalya —- 6:49 – Alanya...
 5. Ramazan bayramı namaz saatleri

  Ramazan bayramı namaz saatleri

  Ramazan Bayramı Namaz Saatleri - Bayram namazı saatlerine il il buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş