1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ramazanda Neden Kilo Alınır acaba biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba hanımlar ramazan ayında mantıken kilo vermek gerekirken neden kilo alınıyor oysaki gün boyu aç kalıyor insan mide de küçülüyor ama Ramazanda Neden Kilo Alınır bu konuda bilginiz var mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Oruçken Neden Kilo Alınır

Ramazanda Kilo Alma Sebepleri

Bütün bir günün açlığını, iki öğüne sığdırarak oruç tutanlar, Ramazan ayı boyunca kilo alırlar. Uzun süren açlık sırasında, metabolizmanız daha az enerji harcıyor. Açlık nedeniyle hareketleriniz de yavaşladığı için, bazal metabolik hızınız düşüyor. Bu arada kendisini açlığa alıştıran vücudunuz enerjiyi daha az harcayıp, olabildiğince depolamaya çalışıyor.

Gün boyunca açlık hissedip iftarda yemeğe oturduğunuzda, insülin hormonunuz daha fazla salgılanmaya başlıyor. Bu nedenle, iftardan sonra canınız daha çok tatlı yemek istiyor. Eğer siz, canınızın istediği gibi tatlı yemeğe devam ederseniz, insülinin fazlası, vücudunuzda yağ olarak depolanıyor. Dolayısıyla siz de, bir ay boyunca daha çok kilo alıyorsunuz.

Ramazanda Neden Kilo Alınır acaba biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kilolar neden geri alınır?

Kilolar neden geri alınır?

Verdiğiniz kiloları geri alıyorsanız, bir sorun var demektir. Kilo koruma dönemlerinde bir veya iki kilogramlık artış, beklenen bir durumdur. Daha fazla kilo artışı yaşanmış ise, bunun nedenleri araştırılmalıdır. Test yaptırmak şart! Suadiye Memorial Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Diyetisyen Oya Yüksek, kaybedilen kiloların neden geri alındığını şu sözlerle açıkladı:...
  2. Evlenince Neden Kilo Alınır

Evlenince Neden Kilo Alınır

evlenince neden kilo alınır Evlendikten sonra hemen hemen bütün kadınlar ve erkekler malesef kilo alıyorlar. " Ekmeğim yaradı " diyen erkeğin yanı sıra, " Sana ben bakıyorum yemeklerim seni şişmanlattı " diyen kadınlarda var :D:D Peki asıl neden ne Melekler ? Neden kilo alıyoruz. Rahatlık mı ? Düzenli bir hayat mı ? İşte merak edilenlerin cevapları. Araştırma sonuçlarına...
  3. Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar merak ettim acaba neden Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz?
  4. Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve allah tuttuğumuz oruçları ettiğimiz ibadetleri kabul eylesin diyorum ve aranızda dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa Abdest Alırken Neler Söylenir bu konuda bana bilgi vermesini rica ediyorum.
  5. Çarşamba Günü Neden Tırnak Kesilmez Acaba Biliyor musunuz

Çarşamba Günü Neden Tırnak Kesilmez Acaba Biliyor musunuz

selam arkadaşlar halk arasında çarşamba gününün bir garipliği var sanki, çarşamba günü çamaşır yıkanmaz banyo yapılmaz bir de tırnak kesilmez diyorlar peki bunun nedeni nedir?
Etiketler:

Sayfayı Paylaş