1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Ramiz - Bitmez Bu Sevda 2009

  Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  ramiz bitmez bu sevda [​IMG]
  2007 yılında Cem Özkan prodüktörlüğünde albüm çalışmalarına başlayan Ramiz, düşünlerindeki soundu bulmak için uzun bir süre Soundcheck deneme kayıtları yaptı. Müzisyen arkadaşları Bora Uzer’den de fikirler alarak çalışmalarına devam eden Ramiz seksenin üzerinde demo kayıtlarından sonra istediği soundu buldu.
  2008 Kasım ayın da albüm kayıtlarına başlayan Ramiz için, Rap müziğin güçlü ismi 50 Cent’in “Varmısın yok musun” tv programında yarışması bir dönüm noktası oldu… Yarışmada hem adından hem müziğinden bahsetme fırsatı yakalayan Ramiz, yarışmadan sonra albüm çalışmalarını hızlandırdı.

  Albümün prodüktörlüğünü Cem Özkan, süpervizörlüğünü Murat Tükenmez yaptı. Albümün isim parçası “Bitmez bu Rap”. Albümde Cem Özkan, Almanya’dan Grosses K, yine Almanya’da çok büyük bir kitle yakalayan Ali A$, Los Angeles’tan Mister Kidd, R&B vokallerde Meles ve Türkçe Rap müziğinin bilinen önemli isimlerinden Beto, Cash Flow, Fresh B, Jabor, Lewo,Rapozof ve Tuzak eşlik etti. Albümün Masteringini Çağlar Türkmen yaptı. Kartonetini Ramiz’in yaptığı albümün fotoğraflarını Halil Akpınar çekti. Albüm Cem Özkan’ın 3, Ramiz’in 12 bestesinden oluşuyor. Albümde aranjmanlar Cem Özkan, Ramiz ve Murat Tükenmez yaptı. Eğlenceli, duygusal ve kendi içinde agresif bir tavır barındıran albümde değişik denemeler yapıldı. Dünya Rap trendi referans alındı ve soundların bu tavıra yakın olması için uzun süre çalışıldı.
  Özellikle bugünlerde tüm dünyada ve Türkiye’de klüplerde çalınan Rap sounduna çok yakın bir çalışma oldu. Albümün en büyük sürprizlerinden biri de albümdeki skit’ler. Türkiye’nin çok değerli dublaj sanatçılarından Kadir Özübek, Muhammed Mesud Uz, Müjde Çapraz Uz, Tarkan Koç, Fatih Çilingir, Erol Özdemir de albüme sesleriyle renk kattı. Albümde skitler hariç 15 parça var.
   
Ramiz - Bitmez Bu Sevda 2009 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Amansız bir sevda bu

  Amansız bir sevda bu

  Hiç geçmedi seni seven halim... Gülümsedim, ağladım, konuştum, sustum ama beceremedim unutmayı.. Yapamadım susturamadım seni özleyen yanımı..Ben,ben seni çok sevdim.. Susarak,gülerek,yaşayarak sevdim seni.. Kıskanarak sevdim.. Böldün parça parça,parçalanarak sevdim seni!! Kırılmadan,yıpratmadan sevdim.. Ve kaldı sevdan üzerimde..Bir daha ayrılmamak üzere ruhuma...
 2. Sevda Aloğlu Karakış 2009

  Sevda Aloğlu Karakış 2009

  SANATÇI ADI: Sevda Aloğlu ALBÜM ADI: Karakış ALBÜM YILI: 2009 COVER: ALBÜMDEKİ PARÇALAR: 1. Yar Yüreğin Taş Mı Senin 2. Gardaşım Demem 3. Oğul 4. Kara Kış 5. Kapının Önünde (U.H.) 6. Hacı Bektaş 7. Kolay Kolay 8. Kurban Olam 9. Olursun (U.H.) 10. Dertler Sardı 11. Nariney
 3. 2009'da da randa rüzgarı devam ediyor!

  2009'da da randa rüzgarı devam ediyor!

  Evet arkadaşlarım randa giysiler bu senede revaçta tüm mm ailesine duyurmaktan büyük onur duyuyorum.... ee melişler ikinciyi beğendim bi tane alan yokmu bana bundan :)
 4. Bu Bölgede RaMa nın...

  Bu Bölgede RaMa nın...

  Yepyeni bir üyeyim köşem ne kadar ziyaret edilir, ne kadar talep görür bilmiyorum... 3 yıldır falan bir blog tutuyorum, geçenlerde deli tarafıma geldi yazmayı bıraktım, nedenini hala bilmiyorum ama sanırım kötü bir dönemden geçiyorum. O yüzden farklı bir değişiklik istiyorum belkide. Bazen içimdeki bir his lanet olsun bırak yazma diyor, bazense hiç durmadan yazmak istiyorum. Genelde burada...

Sayfayı Paylaş