1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Ramzan pidesinin Fİyatı

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  ramazan pidesi, fiyatları, ne kadar, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar.  < Konu Resmi..>  pide fiyatları belli oldu melekler işte pide fiyatları ve bilgiler ;

  Balcı, Federasyon Merkezinde düzenlediği basın toplantısında pide fiyatlarının belirlenmesinde, un fiyatlarının önemli etken olduğuna işaret ederken, Ramazan ayı içinde un fiyatlarında bir artış olsa da bunun pide fiyatlarına yansıtılmayacağını açıkladı.

  İSTANBUL'DA 1.5 LİRA, ANKARA'DA 1 LİRA

  Türkiye genelinde pidenin kilogram fiyatının 2008 yılından beri 3-3,75 lira olarak uygulandığını hatırlatan Balcı, bu kapsamda Ankara'da 300 gram pidenin azami 1 lira, İstanbul'da da 400 gram pidenin azami 1,5 liradan satılacağını, maliyeti düşük olan esnafın daha düşük fiyatlardan satış yapabileceğini kaydetti.

  Ekmek içinde geçen yıl Ekim ayında Türkiye genelinde 2,85 lira azami kilogram fiyatı belirlendiğini ve halen bu fiyatın uygulanmaya devam ettiğini anlatan Balcı, şöyle devam etti:

  “Fiyatlarda artış olmaması fırıncı esnafının önceliğinin fiyat artırmak olmadığını gösteriyor. Bizim önceliğimiz, halkın sağlıklı ve hijyen ekmek tüketmesi, kaliteli ekmek üretilmesi. Zorda kalmadıkça fiyatı değiştirmek heveslisi değiliz. Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) buğday politikasının bunda önemli rolü var.
  Geçen yıl 19,6 milyon ton olan buğday rekoltesinin bu yıl 21 milyon ton düzeyinde gerçekleşmesi bekleniyor. Dünyada da buğday üretiminde 16 milyon ton artış öngörülüyor.

  Buğdayda bir sıkıntı olmadığı için un fiyatlarında bir artış beklemiyoruz. Ekmek fiyatlarının artırılmasında un fiyatları diğer maliyetlere göre daha etkili. Ancak bu dönemde bir artış beklemiyoruz.”

  TFF Başkanı Balcı, ekmeğin perakende satışına ilişkin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yürütülen mevzuat çalışmasının da tamamlandığını, yakında yürürlüğe girmesi beklenen bu yönetmelik ile ekmek dolaplarının kaldırımlardan içeriye alınacağını, kaldırımlarda ekmek satışına son verileceğini söyledi.

  HALKA EKMEK PİDESİNE 15 KURUŞ ZAM

  Halk Ekmek Fabrikası, ramazan ayının vazgeçilmezi olan ve geçen sene 60 kuruştan satışa sunulan pide, bu sene iki çeşit halinde üretilecek ve 300 gramlığı 50, 400 gramlığı ise 75 kuruştan satışa sunacak.

  Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halk Ekmek Fabrikasının, ramazan ayında satışa sunacağı pide fiyatlarını belirlediğini söyledi. Pideyi bu yıl 2 çeşit üreteceklerini vurgulayan İlkbahar, 400 gram pideler 75 kuruştan satışa sunulurken, dikdörtgen şeklinde üretilecek 300 gramlık pidelerin ise 50 kuruştan satılacağını dile getirdi.
  Ramazan boyunca günlük 40-50 bin civarında pide üretmeyi hedeflediklerini anlatan İlkbahar, el değmeden üretim yapıldığı için pidenin formuna müdahale edemediklerini bildirdi.

  İlkbahar, Halk Ekmek Fabrikasının kaliteli üretimi ve ekonomik fiyatıyla denge unsuru olduğuna dikkati çekerek, “Geçen yıllarda üretilen pidelerin tamamı satılmıştı. Halk Ekmek pidelerine her geçen yıl talep biraz daha artıyor, talebi karşılayabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Ankaralı tüketicilerimize dumanı üstünde ürünler sunabilmek için gerekli tüm hazırlıkları yaptık. Tüm bayilerimizin taleplerine cevap vereceğiz. Amacımız, pideleri iftar saatine doğru, buharı üstünde gönderip satışa sunmak. Bu yüzden pide üretimine erken saatlerde başlamıyoruz. Ankaralıların ürünlerimize gösterdikleri bu ilgi, bizleri son derece mutlu ediyor” diye konuştu.

  Piyasada 1,5 liraya satılan pideye karşın kendi ürettikleri 400 gramlık pidenin 75 kuruştan satışa sunulacağını vurgulayan İlkbahar, şunları söyledi:

  “Önemli olan el değmeden, sağlıklı, hijyenik ve ekonomik pideyi Ankaralılar'a sunabilmektir. Kullandığımız teknoloji dünyada ve Türkiye'de bir ilk. Birkaç yıl önce Başkentliler için pide üretimine başladık. Yumuşak olmasına özen gösterdiğimiz pideyle Başkenttiler, sağlıklı ve hijyenik pide yeme imkanına kavuştu. İnşallah bu yıl da Ramazan sofralarının vazgeçilmez tadı Halk Pide olacak.”
  İlkbahar, pide üretimi için teknolojinin son ürünlerinden faydalandıklarına işaret ederek, fabrikada montajı yapılan özel pide fırınıyla ramazan pidesi ürettiklerini söyledi.


   
Ramzan pidesinin Fİyatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Baz Fiyat, Fiyat Adımları ve Fiyat Marjı

  Baz Fiyat, Fiyat Adımları ve Fiyat Marjı

  fiyat adımları imkb fiyat adımları baz rüçhan hakkı nasıl hesaplanır baz hesaplama Baz Fiyat, Fiyat Adımları ve Fiyat Marjı /Fiyat Aralığı "Baz Fiyat" bir hisse senedinin bir seans süresince işlem görebileceği en alt ve en üst fiyat limitlerinin belirlenmesine esas teşkil eden fiyattır. “Baz Fiyat” bir önceki seans “Ağırlıklı Ortalama Fiyat”ının en yakın fiyat adımına...
 2. 2012 Ramzan İmsakiyesi

  2012 Ramzan İmsakiyesi

  Arkadaşlarım bu yılında ramazan imsakiyesi yok daha henüz ramazan gelmedi diye bu yılın ve 2012 yılının imsakiyesini bana vermeniz mümkün mü teşekkürler.
 3. fiyatı

  fiyatı

  455 2e1 numaralı abiye ne kadardır
 4. Ramazan'da Pideyi Kaç Paradan Yiyeceğiz ?

  Ramazan'da Pideyi Kaç Paradan Yiyeceğiz ?

  ramazan pidesi fiyatı ramazan pidesi kaç para ramazan pidesi Sevgili melekler, Ramazan ayına ve dolayısıyla da oruç tutmaya sayılı günler kala vatandaşın Ramazan'da ki en büyük ağız tadı geleneksel ramazan pidesi fiyatları da belli oldu. Ankara ve İzmir'de 1 TLden satılacak olan ramazan pidesi için İstanbul'da henüz bir rakam belirlenmedi. İşte haberin detayları.. Büyükşehirlere Ramazan...
 5. Bayat Pideleri Nasıl Değerlendiriyorsunuz Melekler?

  Bayat Pideleri Nasıl Değerlendiriyorsunuz Melekler?

  bayat pideden neler yapılır bayat pidelerden ne yapılır bayat pideleri nasıl değerlendiririm Sevgili melekler, israftan her zaman kaçınmalı, elimizden geldiğince ne yediklerimizde ne de kullandıklarımızda israf etmemeliyiz. Ancak ne kadar dikkat etsek de, özellikle Ramazan sofraları için alınan pideler artabiliyor ve ertesi güne de bayatlamış olarak kalabiliyor. Eminim siz melekler bu bayat...

Sayfayı Paylaş