Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Reankarnasyon (yeniden doğuş) nedir ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  REANKARNASYON (YENİDEN DOĞUŞ) NEDİR
  Öncelikle şunu anlamalıyız.evrensel yasaların yaşamla ilgili en önemlisi reankarnasyon yeniden doğuştur.bütün canlı hayat için bu yasa işin belkemiğini oluşturur.rabbimiz adaletli ve esirgeyen ,gözetendir.hiç bir kula var oluş programında hak geçirmez.normalde etrafımıza baktığımızda adaletten Eser göremeyiz.kimi çok zengindir .kimi çok fakir kimi güzeldir kimi çirkin bazen özürlü. bazende bir kul doğar ve belki bir kaç dakika sonra ölür.yaşam içinde bu kısır bir döngüdür bu şekli ile baktığımızda adaletten söz edilemez.işin en önemli kısmı insan varlığı esas olarak fizik beden ve enerji bedenden oluşur fizik beden ruhun evidir ve bir kabuktur. enerji bedense olümsüzdür ve yaşam aslında enerji bedenin gelişimi ve tekamülü için vardır.bir enerji beden varlığı ana rahminden dünyaya gözlerini açtığı andan sonra gelişimine başlar.yaşam dediğimiz imtahan başlamış olur.kader ve kişinin hayatı yorumlama biçimine göre gelecek yaşamlarını belirler.bir örnek vermek gerekirse geçmiş yaşamda çok büyük düşmanı olduğu ve zarar verdiği bir kişi bu yaşamında bankadan kredi istediğinde .banka müdürü olur.ruhsal varlığımız aslında her türlü evrensel bilgiye sahiptır.ama benlik ve şuur bunu algılayamaz veya bir bölümünü algılar.
  Yaşam programında ruhsal varlığımızın gelişimi esas alınmıştır.geçireceği tekamüle göre esaslar belirlenir ve anne, baba bu gelişim bir parçası olarak seçilir.bir yaşam ruh için asla yeterli değildir.zengin bir kişinin geçireceği gelişimle fakir veya özürlü bir kişinin geçireceği gelişim asla bir olamaz.
  Bu yaşam sahnesinde elde ettiklerimiz ve aldığımız dersler gelecek yaşamda daima ileri adım atarak devam eder ve adalet sistemi böylece oluşmuş olur.

  2-reankarnasyon olgusu m.ö bile vardı eski mısır da iyice var olarak günümüze kadar ulaşmıştır.
  3---hipnozda elde edilen ve araştırılan olaylar şaşırtıcı boyutlara ulaşmıştır.hala araştırmalar kürsülerde sürmektedir.


  Reenkarnasyon'un anlamı
  Enkarne: ete (bedene) girmek
  Reenkarnasyon: tekrar ete (bedene) girmek

  Basit olarak anlatıldığında reenkarnasyon (tekrar doğuş, tekrar bedenlenme, ruh gezisi) ruhun, doğum ve ölüm sirkülasyonu sayesinde tekrar tekrar insancıl varoluşa geçmesi anlamına gelir. Amaç sonsuz tekamüle ulaşmaktır.

  Bütün büyük dinler ve dünya görüşlerinin öğretilerinde bu sirkülasyonun, yani ruhsal boyuttan materyal boyuta ve tekrar ruhsal boyuta geçmenin, gerekli olduğunda yatar.
  Ruhun öğrenmek zorunda olduğu tüm dersler ve görevler bittiğinde, yani tekamülü tamamlandığında ancak bu sirkülasyon sona erer ve ruh sonsuzlukta yerini bulur.

  Her ruhun amacı o büyük tekliğe, bütünlüğe dönüştür. Burada artık iyiyi veya kötüyü, siyahı ve beyazı, karanlığı ve aydınlığı birbirinden ayıran tezatlık kuralı geçerli değildir.

  Reenkarnasyon anlayışına göre yaşam bir okuldur ve bu okulda her insan ayrı bir sınıfta dersini öğrenmeye çalışır. Hayatımızda yaşadığımız krizler, zorluklar birer sınavdır. Ve eğer kendimiz üzerinde çalışır ve bu sınavları aşarsak, hedefimize ulaşmış oluruz.

  Ruhların tekrar doğuşu ile ilgili katı bir kural veya sıralama yoktur. Bu tamamen öğrenilen veya öğrenilemeyen dersler ile ilgilidir. İnsan karmasını tamamlayana kadar yaşamda varlığını sürdürür. Yani hatalar veya kötü eylemler iyilerle yok edilene kadar.

  Reenkarnasyon'a göre insan eski yaşamında aldığı tüm tecrübeleri ve farkındalıkları yeni yaşamına "getirir" veya "ilave eder" ki, bu yeni yaşamına olgunluk, maneviyat ve bilgelik kazandırabilsin.

  Eflatun'a göre reenkarnasyon iki türde varolur:

  1. Seçim sistemi: Buna göre ruh eski yaşamındaki eylemlerine uyacak bir hayvan veya insan bedeni seçer. Yani ruh yaşam koşullarını önceden seçmiş ve böylece kaderini belirlemiş olur.
  2. Denge sistemi: Burada yeni yaşam tamamen eski yaşama bağlıdır. Eski yaşamda yapılan hataların acısı yeni yaşamda çekilir. Örneğin zenginken fakiri horlayan birisi yeni yaşamında fakirin durumuna düşebilir ve onun çekmiş olduğu acıların aynısını yaşar.

  Bu iki sistemde de anlatılmak istenen şu anki yaşamın bir sonraki yaşamı etkilediği veya etkileyebileceğidir.
  her koşul bütün kullara eşit bir sistemde sunulur.bu yaşam şartlarını nasıl değerlendiğimize göre bir sınav yaşanacaktır.ve tabii ki bu bir takım sonuçları yaratacaktır.
  bizim hayatı nasıl yorumladığımız gelişimimizi sağlayacaktır.ruhsal varlığımız en üst olgunluk seviyesine çıktığında var oluş süreci biter.bu hayatımızda gördüğümüz
  adalet sistemi hiç hak geçirmeden bütün kullara sunulur.ömür.güzellik.çirkinlik.özürlü olmak,zenginlik ,fakirlik,mutluluk mutsuzluk.asla hak geçmez .tüm şartlar ruha sağlanır ve sınavın sonuçları bir sonraki yaşam şartlarını belirler daima ileriye çalışır.
  Yaşam şartları hristiyan,müslüman bu her hangi bir dinde şehirde ve koşulda .bütün kullarına eşit şartlar verilir.bir kula bir saat veripte öbür kuluna 100 yıllık bir yaşam kredisi veriliyorsa işte bu dengeler içinde neden diye sormak gerekir.kimseye bir ayrıcalık tanınmaz.sistem evrensel yasalarla büyük bir düzen içinde çalışır.rabbimizin kullarına sağlayacağı adalet ancak reankarnasyon yasası ile oluşur.

  4-reankarnasyon un en büyük amacı kişinin gelişiminin nerde bittiği ve bu yaşamda yapılacak işlerin hangi boyutta ve önemde olduğudur.bu bilinirse yaşam kredisi çok daha dikkatli kullanılır. Bazı olaylar kişi tarafından doğru yorumlanırsa büyük bir kazanç olacaktır
  talyanca kökenli bir kelimedir. Yeniden doğmak anlamına gelir. Beden yalnızca ruhun evi, kabuğudur. Beden eskiyince ruh ait olduğu boyuta geri döner. Astral alemde bir müddet kalır, eğitimini tamamlamak için tekrar enerji olarak farklı şartlar ve anneden doğar. Şartların değişimi çok önemlidir, çünki zengin bir ortamın getireceği hayat standartı ile fakirlik tabi ki bir olamaz. Her konumda eğitim görür puan alır. Aynı okullarda okurken sınıflarımızı geçmek veya kalmak gibi tekrar doğmak bir eziyettir. Önemli olan dersleri bitirerek, bir an önce mezun olmaktır.
  Ruh ölümsüzdür. Ölüm yalnızca ruh ve beden ilişkisinin sona ermesi ve ruhun astral aleme geri dönüşüdür. her ruh olgunlaşana kadar zengin, fakir, özürlü, güzel, çirkin, dinlarirde değiştirerek dünya okulunda eğitim görür. Sınıfta kalır, tekrar okur.
  Çeşitli ünlülere yaptığım hipnoz seansında çok şaşırıcı deneyimler yaşadım:

  1. Fatih Ürek mısırda yaşamış ve kardeşler tarafından ölüme mahkum olmuş bir firavun olduğunu tarih ve bütün acı deneyimleri aynen hissederek anlattı. Bu "top secret" programında yayınlandı
  2. Manken Canan Mutluer; Etna yanardağı kenarında yaşayan bir rahibe olduğunu ve yanardağın infilak attiği anda öldüğünü ve türkiyede de çok büyük bir deprem olacağını 17 Ağustos depremini gördü ve anlattı. Bu Interstar'da hazırladığım 3.cü göz programında yayınlandı.

  3. İzel bir pastacı kız olduğunu .çok fakir bir insan olduğunu zor bir yaşam yaşadığını anlattı. Interstar'da yayınlandı.
  4. Dabsöz Sibel Gökçe bir önceki yaşamında intihar ettiğini ve bütün sıkıntılarını çok heyecanlanarak anlatmıştı. Interstar'da yayınlandı.
  5. Hamiyet bir yürük kızı olduğunu çok zor yaşam şartlarını ve ormanda nasıl yalnız yaşayarak öldüğünü anlattı TGRT'de yayınlandı.
  6. Ali Şan bir mehmetçik olduğunu, Çanakkale'de şehit olduğunu ve genç yaşta yaşadığı ölümü anlattı.
  7. Ekin Cezayir'li bir asker olduğunu ve savaşta öldüğünü anlattı bu SHOW TV'de yayınlandı.
  8. Hande Ataizi Fransa'da ilaç yapan bir gruba mensup olduğunu ve ölüm cezasına çarpılışını adım ,adım çok heyecanlı bir seansta anlattı.
  9. Yaşar Alptekin bir korsan iken düşmanlarının onu bir yere duvar örerek kapattıklarını ve orada açlıktan yavaş yavaş öldüğünü yaşadı çok etkilendiğimiz bir seanstı. ATV'de yayınlandı.
  10. Şu anda CNN'de spiker olan Ayşenur arkadaşımda Marsilya'da yaşadığını ve gemici olan sevgilisini taşların üstünde dönecek diye beklerken zatüreye olup çok acı çekerek ölümünü anlatmıştı. SHOW TV'de yayınlandı.
  11. Gönül Yazar eski Roma'da yaşayan bir kraliçe olduğunu hipnoz sırasında "top secret" ekibine anlatmıştı.
  .   
Reankarnasyon (yeniden doğuş) nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Avrupada Astronominin Yeniden Doğuşu

  Avrupada Astronominin Yeniden Doğuşu

  astronominin doğuşu avrupada astronomi avrupa da astronominin yeniden doğuşu avrupada yeniden İslâm dünyasında astronomi çalışmaları önemini yitirmeye başladığı sıralarda, Rönesansla beraber, Orta Avrupa bilim merkezi olma yolunda idi. Latinceye çevrilen kitaplardan astronomi öğrenilip, üniversitelerde okutuluyordu. Amaç denizcilerin yön ve konum saptama ihtiyaçları, dini günlerin belirlenmesi...
 2. Doğuş - Sensiz Ne Yaparım

  Doğuş - Sensiz Ne Yaparım

  Bu kadar uzak olacak ne vardı Gittin oraya beni de al yanına Ben hep burda mı kalacak Hüzünle mi ağlayacak Ne zaman dertler bitecek Ne zaman öleceğim Dağlar geçerim yollar eşerim Sevdiğim sana gelmek için Bedenimden vazgeçerim Ben sensiz ne yaparım Gece gündüz ağlarım Eğer sen cehennemliksen Senin için ben yanarım Ne vardı sanki neden aldı Allah seni Gücüm kalmadı beni de alsa bari Ben...
 3. Doğuş - Ne Çıkar

  Doğuş - Ne Çıkar

  Madem ayrı düştük Birbirimizden Kıyasıya tekerrür Eder mi bizden Kimler gelip kimler geçti Kalbimizden Yalana dolana gönlümüzde yer yok Kimler gelip kimler geçti Kalbimizden Yalana dolana sevgimizde Yer yok Şu an yanımda olsan Ne çıkar ne çıkar ne çıkar Ne çıkar Tekrar beraber olsak Ne çıkar ne çıkar ne çıkar Tanrı beni de yanına alsa Ne çıkar ne çıkar ne çıkar Ne çıkar Tekrar beraber olsak Ne...
 4. zayıflama ve yeniden doğuş!

  zayıflama ve yeniden doğuş!

  yeni bir hayat yeni bir başlangıç yapmak istiyorum diyen bir melek varsa hem zayıflamak hem de birbirimize zayıflamada destek olmak için bir arkadaş arıyorum..kilom artık bende özgüven eksikliği yaratmaya başladı siz de böyle düşünüyosanız mesaj atın

Sayfayı Paylaş