Regl Gecikmesi Gebelik Belirtisi midir ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Regl Gecikmesi Gebelik Belirtisi midir ?
Adet Gecikmesi Hamilelik Belirtisi Midir


Adet Gecikmesi Ve Hamilelik Belirtileri
Sevgili melekler, taze anne adayları büyük bir heyecanla anne olmak ister ve bunu beklerler. İlk regl gecikmesiyle birlikte nefesler tutulur, akla ilk gelen gebelik şüphesidir. Oysa regl gecikmesi sadece bir bebeğin varlığını bizlere işaret etmez. Bu yazımızda Adet Gecikmesi Ve Hamilelik Belirtileri ile ilgili bilgiler vereceğiz sizlere...regl_gecikmesi-d0.jpg

Adet gecikmesi yaşayan her kadının aklına aynı soru gelir: Acaba Hamile miyim? Ancak, her adet gecikmesi gebelik anlamına gelmez. Yaşam tarzındaki herhangi bir değişiklik, çeşitli rahatsızlıklar, diet, psikolojik durum değişiklikleri, stres gibi pek çok faktör adet gecikmesine neden olabilir. Bunu anlamanın en kolay yolu kanda veya idrarda gebelik testi yaptırmaktır.

Bununla birlikte gebeliğin en önemli bulgusu da adet gecikmesidir. Adet gecikmesi ile birlikte diğer belirtiler ise şöyledir:

1.Adet gecikmesi
2.Memelerde dolgunluk ve hassasiyet
3.Bulantı & Kusma
4.Sık idrara çıkma
5.Halsizlik
6.Karında büyüme

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst