Regl sonrası hamile kalınır mı

A

Aynurzxczxzx

Forum Okuru
Regl sonrası hamile kalınır mı
Regl sonrası hamile kalınır mı bu mümkün mü

Merhaba

Adetimden hemen sonra eşimle cinsel ilişkiye girdim hamile kalma ihtimalim var mı regl sonrası hamile kalınabilir mi böyle birşey mümkün mü. Arkadaşım regli sonrasında hamile kaldığını söyledi ilk bebeğine hamileliği böyle olduğunu söyledi .Ben bunun mümkün olmayacağını çünkü reglden hemen sonra hamile kalınmayacağını söyledim Gerçekten böyle bir şey mümkün mü reglden sonra hamile kalınabilir mi

Merhaba Aynur

Reglden sonra hamile kalmak mümkün mü sorusuna Bence birçok kadın yanlış cevap veriyor yanlış bilgi sahibi ler çünkü. halk arasında her zaman söylenen ve yanlış bilinen Adetten sonra hamile kalınmayacağıdır. Oysa herkesin yumurtlama metabolizması farklı çalışıyoruz herkes aynıdır diye bir şey yok. adet döneminde yumurtlamaya başlayan kadınlar vardır hemen adet bitiminde hamile kalma ihtimalleri de çoktur. Hatta halk arasında bu konu yanlış bilindiği için adet sonrasında korunmadan nasılsa hamile kalmayacağım diye cinsel ilişkiye girerler ve plansız hamileliklerin çoğu bu şekilde gerçekleşir. Yani kısaca Adetten hemen sonra hamile kalma ihtimali vardır fakat her kadın adetten sonra hamile kalır anlamı taşımaz bu. Bunun için Adetten hemen sonra eğer bir hamilelik planlanmıyorsa mutlaka gebeliğe karşı korunmalıdır.

Geri