Reiki nedir nelere iyi gelir ?

Uzman SühaN

Administrator
Reiki nedir nelere iyi gelir ?
Reiki, kökleri Japon menşeli olan ruhsal bir şifa sanatıdır. Reiki belirli bir din veya dini pratiğe bağlı değildir. Bu, manevi olarak yönlendirilen yaşam gücü enerjisini kullanarak, enerji işinin ince ve etkili bir şeklidir.Reiki, tüm canlılar arasında akan yaşam enerjisidir. Reiki Uygulayıcıları, herkesin kendi şifa enerjisiyle bağlantı kurma ve bunu kendi başlarına güçlendirme ve başkalarına yardım etmek için kullanılmayı hedefler.Bir Reiki oturumu, gerginliği ve stresin azalmasına yardımcı olabilir . Vücudun, fiziksel, zihinsel ve duygusal olmak üzere her seviyedeki iyileşmesi için bir ortamı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Bir oturum hoş ve rahatlatıcıdır ve sıklıkla kişinin kişisel sağlıklılığı için kullanılır.

Reiki nedir.jpg

Reiki nedir ?

Reiki, insan sistemi boyunca denge sağlamak için kullanılan ruhsal, titreşimsel bir şifa uygulamasıdır. Reiki fiziksel manipülasyon ya da herhangi bir maddenin yutulması ya da uygulanmasını içermez, ancak bedeni saran ve vücuda nüfuz eden ince titreşim alanıyla çalışır.

Reiki, kişisel farkındalık ve kişisel dönüşüm için kullanışlı bir araçtır ve çoğu zaman geçmişten gelen istenmeyen birçok sorunu serbest bırakmak için destek sağlar. Reiki, invaziv olmayan bir terapidir.Reiki, dışımızdaki pozitif enerjilerle bağlantı kurarak yapılır

Reiki, vücudun doğal şifa yeteneklerini desteklemek için enerji kullanmak amacıyla doğal Doğu tıbbına dayanır. Bu fikri destekleyecek herhangi bir bilimsel kanıt bulunmamakla birlikte, Reiki, her türlü ağrı, kaygı, yorgunluk ve depresyon için iyileştirici bir yöntem olarak görülmüştür.

Reiki uygulaması fiziksel rahatsızlıkları iyileştirmenin ötesine geçer. Felsefe yaşama ve hem başkalarıyla hem de kendi içinde uyum sağlama yollarını tetiklemektedir. Karar verme ve kendinizi geliştirme konusundaki kararlılığı Reiki öğretilerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Reiki neye iyi gelir ?

Reiki fiziksel, duygusal, zihinsel ve manevi dengesizlikleri giderir. Reiki diğer konvansiyonel veya tamamlayıcı tedavinin yanında kullanılabilir ve genellikle iyileşme sırasında duygusal destek sağlamaya yardımcı olur.Reikinin rahatlatıcı doğası, özellikle hayatımızdaki zor zamanlarda çok yardımcı olabilir.Reiki, vücudun kendi kendine iyileşme kabiliyetini destekler

Reiki'nin tedavisine yardımcı olmak için kullandığı koşullar arasında şunlar bulunur:

Kanser
Kalp hastalığı
kaygı
Depresyon
Kronik ağrı
kısırlık
Nörodejeneratif bozukluklar
Otizm
Crohn hastalığı
Yorgunluk sendromları.

Tüm dinler veya inanç sistemleri ile uyumludur:
Dininiz ne olursa olsun Reiki yi alabilir veya uygulayabilirsiniz. Bütün dinlerin insanları Reikiyi dinlenme ve iyileşme için bir sistem olarak kullanıyor.

Reiki nasıl çalışır?

Vücudumuzdaki tüm enerjileri dengeler ve yeniden hizalandırır; Sinir sistemini yatıştırır ve gevşeme duygularını derinleştirir. Ayrıca, depresyon, kaygı, hastalık, yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı, kanser, uykusuzluk, obezite, fibromiyalji ve benzeri şekillerde karşılaşabileceğimiz dengesizlikleri iyileştirmeye yardımcı olur. Vücudun iyileşmesi için yeni bir sağlıklı yaşam kalıbı benimsenmelidir. Reiki bastırılmış duyguların serbest bırakılması, eski düşünce kalıpları, kronik hastalıklar ve ağrı konusunda yardımcı olabilir. (Uzun süreli stres, ölüm keder, hastalık, boşanma vb. Yaşam deneyimlerimiz bedenlerimizdeki bu doğal enerji akışını bozan tıkanıklıklar yaratmaktadır. ) Reiki vücudun tamamen rahatlamasını sağlayan, vücudun arındırılması için gerekli hormonları salgılayan bir süreçtir. Herhangi bir bireyin vücudundaki stres, kaygı ve hatta ağrıları azaltmanın güzel bir yoludur.

Reiki tedavisi nasıldır ?

Reiki stres azaltma ve gevşeme için harika bir araçtır. Birçok kişi Reiki yi sağlıklı yaşam için tercih ediyor . Reiki, bir hastalığı tedavi etmez ; ancak iyileşmeyi kolaylaştıracak bir ortam yaratmada vücuda yardımcı olabilir. Reiki, geleneksel tıbbı tamamlayıcı olarak kullanmak için mükemmel bir araçtır. .

Daha huzurlu bir ortam tercih edilmesine rağmen, Reiki oturumu her yerde yapılabilir. Bazı insanlar sessizce muamele görmeyi seçerken bazıları rahatlatıcı müziği dinlemeyi seçebilir.Bildirilen en yaygın duygular stresin ve derin gevşemenin ortaya çıkmasıdır.Bildirilen deneyimler bireyler arasında önemli derecede farklılık göstermektedir; Bazıları uygulayıcının ellerinin sıcaklaştığını, bazılarının ise ellerinin soğukluğunu hissettiğini söylerler.

Reiki ; Stresle ilgili konulardan veya duygusal kaygılardan kurtulma olanağı sunar ve çok rahatlatıcı ödüllendirici bir deneyimdir. Sorunların çözümleri bir tedavi sırasında ortaya çıkabilir veya yaratıcı fikirler etkinleştirilebilir ve zihinsel netlik arttırılabilir. Reiki, en yaygın bilinen sağlık takviye tedavisi değilse de, çeşitli avantajlar sunar

Benim reiki ile uğraşan arkadaşlarım var. Enerjileri ile şifa veriyorlar. Bir arkadaşım şifa enerjisini bana uyguladı.Uygulama sonrası kendimi çok rahat ve gevşemiş hissettim. Aslın da kişi kendi kendine de bu işlemi yapabilir fakat bu işi öğrenmesi için deneyimli kişilerden yardım alınması gerekiyor.

Bneim çevremde de şifacılıkla uğraşan arkadaşlar var. Banada bu enerji ile iyleşme seansı uygulandı. El bana dokunmadan nerelerde gezindiğini hissettim .Üzerimde çok yoğun negatif enerji olduğunu da öğrendim. Bu işlemin bir kaç seans daha uygulanması lazımdı fakat fırsatım olmadı. Bir çok kişi bu reiki sayesinde migren stres ve kas ağrıların dan kurtulduğunu belirtiyor. Eski bir uygulama olmasına rağmen bir çok kişi eminimki reikiyi yeni duyuyor ve öğreniyor.

Geri