1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Reklam ve Afiş senaryosu örnekleri

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  reklam senaryoları örnekleri reklam senaryosu örneği senaryosu örnekleri nedir senaryo bana acil turkçeyle ilgili el yapımı bir afiş ve reklam senaryosu gerekiyor.. yardım edebilir misiniz ??


   
 2. Site Manager

  Site Manager Forum Okuru

  Sevgili misafir, araştırmalarım sonucu bulduğum makaleyi paylaşıyorum umarım işine yarar.
  < Konu Resmi..>


  NANELİ ŞEKER

  Oldukça gergin bir şirket toplantısı gerçekleşiyordur.Yönetim kurulu üyeleri birbirlerine bağırıp çağırıyor,kağıtlar havada uçuşuyırdur.Yönetim kurulu başkanı atmosferden çok bunalmış saçını avuçlarının arasına sıkıyordur.Ceketinin cebinden naneli şeker çıkartır,çiğnemeye başlar.Toplantı tüm şiddetiyle devam etmektedir.Adam bu yoğun gürültüden o kadar sıkılmıştırki ,gözlerini kapar ,derin bir of çekerek üfler.Bir anda etraf sessizleşir.Adam bir anda gelen sessizliğin şaşkınlığıyla gözlerini açar ve hayretler içinde kalır.Yönetim kurulu üyeleri buz tutmuş vaziyette kalmıştır.
  Adam cebindeki naneli şeker ambalajını yavaşça çıkarır ve bakar.Kamera ambalajdaki yazıya doğru yakınlaşır.

  Serinletici etki,kapalı alanlarda çiğnemeyiniz

  SPOR AYAKKABI

  iki çocuk bir apartman kapısının onunde yuzleri içeriye bakacak şekilde yanyana koşu pozisyonu almıştır.ikiside gözlerini kısıp karşıya bakmaktadır.içlerinden saymaya başlar;”3…2…1”
  ikiside var gücüyle koşmaya başlar.bir çocuk asansore binerken diger çocuk merdivenlerden koşmaya başlar.kamera birkaç saniyede bir müzikle aynı anda iki çocuguda sırayla görüntüler.bir süre sonra merdivenlerden koşan çocuk durur.oldukça yorulmuştur.’ben kazandım” diye bagırıp durur.asansore bakar kat kısmında 9 yazmaktadır.merdivenlerden aşagıya bakar.çocugun 6. katta asansorden yeni indigini görürüz.”ben kazandım” diye bagırmaya başlar.merdivenden koşan çocuk alay edercesine güler MARKASININ LOGOSU EKRANA GELİR.SLOGAN İSE;”SEN SADECE KOŞ”

  BANKA REKLAMI

  saclar dagılmış bir bilgisayar masası gece saatin bilmem kacı sadece masaya ve bilgisyar ekranına yetecek kadar ışık var masa ustunde abur cubur yiycek artıkları ve harıl harıl bilgisayar basında bir adam msn de yazısmakta bir taraftan bir taraftan da hızlı bir sekilde bilgisayar kodları ile bogusmakta….
  artık bayatlamış kolasından bir kac fırt daha cektikten sonra sevinc naraları atarak arkadasına sonunda basardıgını yazıyor.

  msn:
  1. hacker: hey sonunda bankayı kırdım tum hesapları senin sisteme aktarmaya basladım
  2. hacker: takip ediyorum su an aktarılan para bize yetecek kadar var.
  1. hacker: tamam yarın sabaha zengin olarak uyanacagız. Aklıma bir soru takıldı ama
  2. hacker: nedir*
  1. hacker: bu paraları nerde biriktircegizki?
  2. hacker: X BANKASINDA TABİKİ o bankayı kim soyabilirki?

  x bankası herkezin rahatlıkla güvendigi tek adres…

  PLAZMA TV

  gecenin geç saati, tüm ışıkları kapatıp dev plazmasında korku filmi izlemektedir adam. kamera önce televizyonu gösterir. filmde, elinde el feneriyle kurbanını arıyan katil vardır. sonra elindeki çereziyle heyecanla filmi izeyen adam görünür bir iki saniye.
  ikinci karede evin dışı görünür. bir araba yaklaşır ve durur. içinden adamın eşi olsa gerek, bir kadın iner. arabasındaki çantaları alır ve eve doğru yönelir. bir iki adım atmışken evin salonunda el feneriyle dolaşan birini görür. bi anlık duraklamanın ardından hemen arabasına biner, gizlenir ve polisi arar.
  üçüncü karede, polisler evin etrafını çevirmişlerdir. evin dış kapısı açılır ve içerden polislerin eşliğinde elleri kelepçeli adam çıkar. kadın şaşkınlıktan donakalmıştır. polisler kadının yanından adamı polis arabasına bindirirler.

  Her sey disardan goruldugu gibi degildir-gercegi gormek icin …..marka…… plazma

  CEP TELEFONU

  Aksiyon içeren bir fon müziği ile bir dağdaki mağanın önünde otlayan kuzular,koyunlar gösterilir.

  Mağaranın içinde çoban oturmuş yemek pişirmeye çalışıyordur.

  Fakat bir de görür ki tuz kalmamış kavanozu alır fırlatır.

  Sonra yattığı yatağın altına eğilir ve bir küçük kibrit kutusu alır.Kibriti yakar bir çubuğa sarılı bez parçasına gazyağını döker tutuşturur.

  2. sahnede ise iki beyaz güvrcinlerin ağzında bir cep telefonu belirir.Çoban kuşlarla konuşur ve “eyi eyi anladıkta bu nasıl çalışıyor?

  Kuşlar kanatlarını çırparak telefonun tuşlarına dokunurlar.Bu arada koyunlar meler cep telefonundaki ses şöyle der”Şuan aradığınız kasaba ulaşamıyorsunuz .Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

  3.sahnede çoban güvercinleri esir etmiş iplerle bağlamıştır.Bir dahaki sefere bana ulaşamayacağım telefon getirirseniz sizi kurtlara yem ederim.

  Ardından Kaliteli bir telefonun flash yazısı reklamı çıkar

  AKİON

  “cep telefonları ile tüm dertlerinizi giderin”
   
Reklam ve Afiş senaryosu örnekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Afiş

  Afiş

  Her türlü afiş, gizli tutulan sırların açığa çıkmasına ve bundan dolayı sıkıntıya girmeye delalet eder.Rüyada afiş yapıştıran kişi, başkasının emeğinden pay alır. Her türlü afiş, gizli tutulan sırların açığa çıkmasına ve bundan dolayı sıkıntıya girmeye delalet eder
 2. Çevre Kirliliği ve Küresel Isınmayı Anlatan Afişleri

  Çevre Kirliliği ve Küresel Isınmayı Anlatan Afişleri

  çevre afişleri çevre kirliliği ile ilgili afişler kirliliği afişleri ile ilgili afişler resimli Doğal Hayatı Koruma Vakfı(WWF) dünya genelinde hazırladığı etkileyici afişlerle çevre kirliliği ve küresel ısınmaya karşı uyarıyor...
 3. Sudan Çıkmış Balıklar Dizisi ve Senaryosu

  Sudan Çıkmış Balıklar Dizisi ve Senaryosu

  sudan çıkmış balıklar dizisi sudan çıkmış balıklar dizisi konusu Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte kış sezonu dizilerinin ekranlara veda etmesi yazlık diziler için programcıların kolları sıvamasına neden oldu melekler :) Yaz sezonunda izleyiciye sunulmak üzere hazırlanan dizilerden biri de Sudan Çıkmış Balıklar dizisi. Bu yazımızda Sudan Çıkmış Balıklar dizisi konusu ile ilgil bilgiler...
 4. Hititya Madalyonun Sırrı Filmi Oyuncu Kadrosu ve Senaryosu Hakkında Bilgiler

  Hititya Madalyonun Sırrı Filmi Oyuncu Kadrosu ve Senaryosu Hakkında Bilgiler

  hititya madalyonun sırrı filminin konusu hititya madalyonun sırrı filminin oyuncuları Sevgili melekler, çekimlerinden ilk görüntüleri paylaştığımız Hititya Madalyonun Sırrı filminin konusu ve oyuncu kadrosu hakkında sizlere kısaca bilgiler vermek istiyoruz... Fantastik bir dünyada annelerini bulmaya çalışan 3 kardeşin maceralarını konu alan filmde Türk ve Alman oyuncular yer alıyor....
 5. Babalar ve Evlatlar Dizisinin Senaryosu Konusu Hakkında Bilgiler

  Babalar ve Evlatlar Dizisinin Senaryosu Konusu Hakkında Bilgiler

  Babalar ve Evlatlar Dizisi Konusu Nedir Babalar ve Evlatlar Konusu Zegin bir oyuncu kadrosu ile ekranlara merhaba demeye hazırlanan Babalar ve Evlatlar dizisi konusu nedir diye merak eden sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Babalar ve Evlatlar konusu hakkında ayrıntılı bilgiler vermek istiyoruz bu sayfamızda sizlere... Alemlerden elini eteğini çekmiş, tetik çekmemeye...

Sayfayı Paylaş