1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Relax Ultra Tens Cihazı İle Zayıflamaya Çalışıyorum?

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  relax ultra tens cihazı tens cihazı ile zayıflama nedir zayıflama Merhabalar meleklerim!!!Babamın almış olduğu bu cihaza bu gün itibariyle el koymuş bulunuyorum .:)Bakalım bir etkisi olacak mı gerçekten.İnternette pek bir yorum bulamadım bu cihazla ilgili.O nedenle sizlerin fikirlerinizi de alayım ve başka kullanan ya da kullanmak isteyen olursa onlara fikir vereyim dedim.Öncelikle cihazın görselini göstereyim arkadaşlar.İşte böyle bir şey.

  [​IMG]

  Şimdi de cihazın açıklamalarına bir göz atalım..  TENS Akupunktur noktalarının iğnelerle değil direkt elektronik akımları ile harekete geçirilmesini sağlar. Bu Çin tıbbının bilinen en eski tedavi yöntemidir. Buna göre vücut meridyen denilen 12 çizgiye ayrılmıştır. Bu meridyenlerin her biri vücudumuza hayat veren enerjiyi taşırlar. Üzerlerinde 365 ana nokta vardır. Bu noktaların her birinin harekete geçirilmesi bunun bağlı olduğu organın enerji kazanmasına veya kaybetmesine yol açar, bu sayede vücut uyumunu kazanır.


  Eski mısırlıların milattan önce 2500 yılında hastalıkların tedavilerinde elektrik balıklarını kullandıkları rivayet edilir. Piramitlerde bununla ilgili kanıtlar bulunmuştur. Romalı Fizikçi Sribonus milattan sonra 46 yılında elektrik balıklarını kullanarak tedavi yapan ilk doktor olarak yazılı tarihe geçmiştir. 18.yüzyılda elektrostatik jeneratörlerin bulunmasıyla tens cihazı tıbbın her alanında kullanılmaya başlanmış ve alternatif tıbbın gelişmesi ile gün geçtikçe daha fazla tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.


  Biz çok farkında olmasak ta vücudumuzdan, beyin, kalp, kas ve sinir sistemimiz vasıtası ile düşük bir elektrik akımı yayılır. Bu akıma biyoelektrik denir. Bazen statik elektrik yüklü bir malzemeyi tutarken ( örn: araba kapısı gibi ) elektrik çarpmasının sebebi budur. Vücudumuzun ürettiği biyoelektrik yaşamsal faaliyetlerimizde çok önemli bir rol oynar. Dışarıdan vücuda uygulanan elektrik akımlarına karşı vücudumuz reaksiyon ve uyarılar gösterir. Vücudumuza uygulanan bu elektrik akımları vasıtası ile yapılan tedaviye tens denir. Vücudumuza uyguladığımız tens terapisi sayesinde uyguladığımız bölgedeki kaslar da farklı boyutlarda ve farklı devamlılıkta kasılma ve gerilme olur. Bu kasılma ve gerilmeler o bölgedeki kan dolaşımını hızlanmasını sağlarlar. Bu etki o bölgedeki hormonların artmasına ve beyin ve sinir sistemimizin tepki vermesine sebep olur. Bu etkisi ile TENS sayesinde sinir sisteminde vücudun kendine ait ağrı hafifletici ve ağrı impulslarının beyine iletilmesini önleyici aktivitelerin uyarıldığı ispat edilmiştir.


  İstem dışı olarak kaslarda meydana gelen bu hareketler kaslardaki şekerin yakılması, fazla kalorilerin harcanmasını ve kasların güçlenmesini sağlar. Tens cihazı bu etkisinden dolayı pasif jimnastikte ve fizik tedavide yoğun olarak tercih edilir. Güzellik merkezlerinde zayıflama yöntemi olarak (petli zayıflama) ve selüloit tedavisi olarak kullanılır.


  TENS ile terapi yöntemi, tabii tedavi metotlarından, natürizmden, sayılır. Çünkü uyarıcı akım vasıtasıyla vücuda dışarıdan herhangi bir yabancı madde verilmeden, sinir sisteminin uyarılması yardımıyla vücudun kendisine ait koruma, kontrol ve ayar mekanizmaları harekete geçirilir.


  Bu mekanizmalar normal olarak kendi görevlerini sürdürmektedirler Fakat hastalık dolayısıyla bozulmuş veya yorgun düşmüş olabilirler. Bu durum da kronik hastalıklara veya kronik ağrılara neden olur. Bu noktaların TENS yardımıyla uyarılması sayesinde vücudun kendine ait tedavi ve ağrı hafifletici sistemleri harekete geçirilir veya yorgun olan bu sistemler belli bir zaman dinlendirilerek vücutla harmonisi sağlanır.


  TENS, alçak frekans ve yüksek akımla (acıtacak dereceden hafif, fakat elektrot altlarında kasların hareketi görülecek şekilde) kullanıldığında, beyindeki vücut ağrı kontrol sistemini harekete geçirir. Endorphine gibi vücudun ağrı hafifletici ve vücuttaki kan dolaşımını arttırıcı maddelerin üretimi artar.


  Alçak frekanslı ve yüksek akımlı TENS terapilerinde ise (ağrı ve acı verici deşerlerin altında, fakat elektrotların altındaki kasların hareketi gözle görülecek derece akım yüksekliği) beyindeki ağrı kontrol sistemi harekete geçerek vücudun kendine has ağrı hafişetici ve kan dolaşımını arttırıcı maddelerin (Endorphine, Dopamin, Noradrenalin ve Serotonin gibi) üretimi arttırılır. Bu tür terapi sayesinde hasta vücutsal ve psikolojik olarak kendini daha iyi hisseder. Ağrı terapisinin dışında bu tür terapi genel olarak vücutsal ve beyinsel performans arttırıcı olarak kullanılabilir.


  Terapist veya Doktor tarafından kişiye uygun, incelenerek doğru olarak yapıştırılan elektrotlar sayesinde her iki TENS terapisinde de akut ve kronik ağrıların tedavisinde ve kan dolaşımının arttırılmasında çok iyi neticeler alınır. iç organların rahatsızlıklarında, ve hatta inkontinenz ve intiaz sorunlarında bu terapi çeşidi faydalı olur. Bu tür tedavi çeşidi, reflektorik olarak deri ve kas yoluyla iç organların ve sinirlerin fonksiyonlarını etkilediği için Reflexterapi olarak adlandırılır. Böylelikle TENS, yüksek derecede etkili terapi yöntemleri arasında yer alır. Bugün kullanılmakta olan TENS cihazları, doğru olarak kullanıldıkları takdirde tamamen zararsız ve yan etkisizdir. İlaç alma sonucu ve ilacın yan etkilerinden dolayı sonradan görülen zararlar, TENS terapisinde yoktur. Nadir olarak görülen derideki kızarıklıklar kullanılan jöleye, elektrod maddelerine ve hatta elektrik akımına karşı olabilecek alerjilerden ileri gelirler. Her türlü kullanım için çeşitli elektrotlar hazırlanmıştır.
  Elektrotlar ağrı noktasının tam üzerine, yakınına, ağrı noktası ortaya alınacak şekilde iki elektrot arasına veya ağrı noktası ile bağlanan sinirlerin üzerine yapıştırılır. Bunların yanında birçok özel teknik ve elektrotlar vardır
  Kullanım Alanları

  Bel ve boyun fıtıkları

  Bel tutulmaları

  Omuz ve boyun ağrıları

  Eklem ağrıları

  Aşırı yorgunluk

  Kısmi ve geçici felç

  Ameliyat sonrası ağrılar

  Varis - Selülit

  Zayıflama

  Bel ağrısı

  Kireçlenme  Gördüğümüz gibi etki alanı oldukça geniş.Ve bazı hastalıklara da iyi geldiği söyleniyor.Onlar da şunlar...

  HANGİ RAHATSIZLIKLARA İYİ GELİR

  * ŞEKER HASTALIĞI  * MAFSAL İLTİHABI  * KAS ZAYIFLAMASI  * DÜŞÜK TANSİYON  * BAŞ AĞRISI  * KABIZLIK  * İSTEMSİZ İŞEME  * BOYUN TUTULMASI  * YORGUNLUK  * HALSİZLİK  * KARIN AĞRISI  * KRONİK BEL KASI GERİLMESİ  * BEL FITIGI  * BOYUN FITIGI  * KİREÇLENME  * MENAPOZ  * BEL AĞRISI  * ZAYIFLAMA  * SOĞUK ALGINLIĞI  * MİGREN  * SİNİR SİSTEMİ

  * BÖLGESEL ZAYIFLAMADA YAĞLARIN PARÇALANMASI

  * SELÜLİT TEDAVİSİ

  GİBİ HASTALIKLARDA KULLANILABİLİR  :)Oldukça iyi bir ürüne benziyor.Tabi benim için her şeyden önemlisi zayıflatıcı ,yağ yakıcı ve selülit giderici etkisi.

  Son olarak özelliklerine bir göz atalım.


  ÖZELLİKLER :  • [*] 4 Elektrodlu
   [*] Adaptör ve batarya ile çalışabilir
   [*] Manuel veya otomatik masaj uygulama seçenekleri
   [*] Ayak masajı için özel terlik
   [*] Tekrar kullanılabilen yapışkan bantlar
   [*] Titreşim gücü ayarı
   [*] Masaj bölgelerini gösteren dijital ekran
   [*] Tek başınıza rahatlıkla kullanılabilir

  Valla her derde deva bir alet gibi görünüyor.Her gün kullanacağım kısmet olursa bakalım gerçekten bu etkileri ben de görecek miyim ?...

   
 2. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  güzel bir alete benziyor. etkisini görürsen bende alırım :D
   
 3. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.111
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Vallahi göbüş aldı başını gitti bendemi kullansam napsam yararmı ki :)
   
 4. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ayy bende istiyorum yavv masaja ihtiyacım var, banada al örtmenim :D
   
 5. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Oyy bitanem alayım maaşımı alınca (yani çıkmaz ayın son perşembesi:D ) Ama ihmal etme bak sen kesin al.

  Göbişi bilmem ama masajı çok iyi halacım sen de al.

  Not:Firmadan komisyon almıyorum yanlış anlaşılmasın.:D


   
 6. _zeybet_

  _zeybet_ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ekim 2010
  Mesajlar:
  88
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  hayal birkaç sorum var cevaplarsan sevinirim
  1. faydasını gördün mü?
  2. almak istersek nereden alıcaz?
  3. gün boyu onunlamı gezicez?
  4. soru en önemlisi fiyatı nedir ?2tane alınca indirim yapılıyomu? :)
   
 7. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Memnuniyetle cevaplarım canım...

  1.Evet çok faydalı ben daha düzenli kullanıma geçecemedim ama kullandığım zamanlarda kan akışımın hızlandığını hissediyorum.
  2.İnternetten ya da çevrende bununan sağlık ürünleri satan bir yerden alabilirsin.
  RELAX ULTRA TENS VE FİZİK TEDAVİ CİHAZI GittiGidiyor.com'da #31133934

  Likte görünen site gittigidiyor.İnternet aleminin en güvenli alışveriş sitelerinden biri.Çevrende bulamazsan eğer buradan alabilirsin.
  3 Gün boyu bununla gezmiyorsun zaten gezmeye pek imkan veren bir cihaz değil.Zayıflamak için 3 öğün aç karnına 40 ar dakika diğer masajlar içinse 15 er dakika zamanlayıcıyla çalıştırıyosun.15 er dakikayı istediğin an yapabilirsin tabi ki.:)
  4 Fiyatı 39-59 arasında değişiklik gösteriyor.Firmaya göre değişir.İndirim olayını satıcı firmaya sormak lazım elbette.Zaten fiyat çok cazip.

  Umarım yardımcı olabilmişimdir.:)

  Sevgiler...
   
 8. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  tesekkurler hayal :) aldıralım bari evdekilere :D
   
 9. _zeybet_

  _zeybet_ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ekim 2010
  Mesajlar:
  88
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkür ederim fiyatıda iyiymiş sen kilo verebildin mi?
   
 10. nawal

  nawal Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  60
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  bendemi alsam acaba gerci zayıfladım yeterince xD ama dursun öyle bir gün gelirki :D yapmak zorunda kalırım tesekkurler
   
 11. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Ben düzenli kullanamya henüz başlamadım ama masaj yapıyorum sürekli ağrılara iyi geliyor.
   
 12. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  bende aldım ama bi faydası yok hepsi tuzak
   
 13. ÖZNMR

  ÖZNMR Forum Okuru

  SAKIN ALDANMAYIN BU ÜRÜNLE EVE GELİYORLAR ÜRÜNÜ SATMAK İÇİN;BEYENMEDİĞİNİZ TAKDİRDE GERİ İADE ALIYORUZ 1 AY İÇİNDE DİYORLAR. DAHA SONRA 360 TL'LİK ÜRÜN 375 TL OLUYOR VE TAKSITLER 12 AY 30 TL'DEN 50 TL YE ÇIKIYOR.SONRA FİRMAYI ARIYORUM ÜRÜNÜ İADE EDEMEZSINIZ SÖZLEŞMEYI NEDEN İMZALADINIZ DİYİP BİDE ÜZERİNE TELEFON KAPATIYORLAR.AYRICA ÜRÜNÜN HİÇBİR YARARI YOK.SADECE BÖYLE İNSAN KANDIRABİLECEKLERİNİ ZANNEDİYORLAR SAKIN ALDANMAYIN.....
   
 14. keller

  keller Forum Okuru

  merhaba arkadaşlar , ben yağ yakmak amacında değil; iç dokularda kan dolaşımını hızlandırmaya ihtiyacım var bunda işe yarıyor mu ,bileniniz var mı?
   
 15. Zeynep çiçekçi

  Zeynep çiçekçi Forum Okuru

  bilmediğiniz şeyleri kullanmayın doktora gidin doktoraa çokmu zor yahuuu
   
Relax Ultra Tens Cihazı İle Zayıflamaya Çalışıyorum? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İşitme Cihazı

  İşitme Cihazı

  hansaton işitme cihazları işitme cihazının icadı İŞİTME CİHAZI İşitme Cihazı Nedir: İşitme cihazları dışarıdan gelen seslerin şiddetini yükselterek kulağın duyabileceği seviyeye getiren elektronik aletlerdir. Hangi Durumlarda Kullanılırlar: Hastada mevcut işitme kaybının ilaç ya da ameliyatla düzelme ihtimalinin olmadığı veya düzelme ihtimali olsa bile özellikle ameliyatların riskli...
 2. Sagopa Kajmer - Savaş -Yaşamadım Relax

  Sagopa Kajmer - Savaş -Yaşamadım Relax

  BÖLÜM 1) İstemessen mermi at ve kurtul beck'lerinden anladımki üstad tek yürek ve kelebek oldu uçtu bye,söndü gözlerim kısıktı bir zaman ve baktı dozların içinde kaybolan bu iyi niyetti hay hay.Yaşamadım relax ve dirim koydu önüme bir bloksa aştım engelinden saçtı sözleriyle kaç yay,bas bu zehri en yerinde mic'ki sordu aşkı taşla ağladm kıçıyla güldü gizli dynamic aday.Anarşik bi zülmü gördü...
 3. elma sirkesi ve bal ile zayıflamaya varmısınız?

  elma sirkesi ve bal ile zayıflamaya varmısınız?

  kemal kükrer ballı elma sirkesi en iyi elma sirkesi markası uzunöz markaları kemal kükrer İşte başladımmmmmmmm... İlaçlara bir süre ara veriyorum.. En azından bitkisel içecek bu. Elma sirkesini Kemal Kükrer Marka aldım. ( Bildiğiniz iyi bir marka varsa siz onu alın, nar ekşisi güzel oluyor belki elma sirkeside güzel olur diye düşünerek aldım).. Balda süzme normal çiçek balı.. Önce...
 4. İşte Bir Süper Teknoloji Daha Kavitasyon Cihazı ile Zayıflayın....

  İşte Bir Süper Teknoloji Daha Kavitasyon Cihazı ile Zayıflayın....

  Kavitasyon Cihazı İle Zayıflama Kavitasyon Yöntemi İle Zayıflama Teknoloji her geçen gün biz kadınların hayatını kolaylaştıracak yardımlar sunuyor. Kavitasyon ile zayıflama da bunlardan birisi.... İşte bu yöntemle zayıflamak daha kolay ve zahmetsiz.... Kavitasyon cihazı yeni geliştirilmiş ve dünyada da popüler olan bir ultrasonik zayıflama sistemidir. Ultrasonik zayıflama...

Sayfayı Paylaş