1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Renault kriz dinlemedi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Renault, 2008 yılına ilişkin 599 milyon Euro net kâr açıkladı. Renault Başkanı Carlos Ghosn, otomobil sektörünün bütün potansiyelini koruduğunu, ürettiği çevreye daha saygılı ve yeni ekonomik koşullara daha uygun ürünlerle bu krizden çıkacağını belirterek, otomobilin yeri doldurulmaz bir ürün olmaya devam edeceğini kaydetti.

  Renault'tan yapılan açıklamaya göre, faaliyet kârı 212 milyon Euro oldu, 2008 sonu stokları 2007'ye oranla 666 milyon Euro azaldı.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Renault Başkanı Carlos Ghosn, 2008 yılında, dünya ekonomisinin hem ani ve hem de görülmemiş büyüklükte bir ekonomik ve finansal kriz ile karşı karşıya kaldığını, temmuz ayından itibaren, Renault'un pazarların yeni gerçeğine en hızlı şekilde adapte olmak için özellikle stokların düşürülmesine ve maliyetlerin ve yatırımların azaltılmasına dayanan bir ek eylem planını uygulamaya koyduğunu kaydetti. Renault 2009 yılında 8 yeni ürün tanıtımı gerçekleştirmeyi planlıyor.


   
Renault kriz dinlemedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rober Hatemo - Dedim Ama Dinlemedin

  Rober Hatemo - Dedim Ama Dinlemedin

  rober hatemo sarardı yapraklar sarardı yapraklar kırıldı dallar rober hatemo dedim ama dinlemedin facebook kırıldı dallar dinle Yavaş Yavaş Büyür ateşim Ayrılık Acısı Gittikçe Koyar Dedim ama Dinlemedin Yavaş Yavaş Büyür ateşim Ayrılık Acısı Gittikçe Koyar Kalbini Yollarıma Sersen Sersen Artık Ne Çıkar İşte Böyle Ağlatır Gözlerim Senin Bildiğin Aşklar Sarardı Yapraklar Kırıldı Dallar...
 2. Louis Renault

  Louis Renault

  Fransız girişimci Renault 20. yüzyılın başlarında Fransa’nın en büyük otomobil şirketini kurdu. Motorlu araç sporlarına tutkun olan Renault, şirketini Birinci Dünya Savaşı sıralarında ülkesinin en büyük silah yapımcısı haline getirdi. Renault, 12 Aralık 1877′de Paris’te bir tüccarın üç oğlundan biri olarak dünyaya geldi. Henüz öğrenciyken taşıt araçlarına meraklı olan Louis, yeni...

Sayfayı Paylaş