rengarenk çiçeklerle Eviniz Çiçek Açacak

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
rengarenk çiçeklerle Eviniz Çiçek Açacak
kartondan çiçek nasıl yapılır kağıttan lale yapımı kurdeleden lale yapımı kartondan kağıttan nasıl yapılır
Eviniz çiçek açacak


Her yer rengarenk
Mevsimin getirdiği güzellikleri sofranıza taşıyın. Minik saksılarda sergileyebileceğiniz lale, sümbül veya nergisler bahar havasını evinize taşıyacak. Masanızı, yine üzerinde çiçek desenleri bulunan peçetelerle süsleyebilirsiniz


Çiçekli çantalar
Bir çanta dolusu mis kokulu çiçek hem iyi bir hediye alternatifi hem de eviniz için hoş bir dekorasyon önerisi.
76567896th0.jpg

Gerekli malzeme:

Pastel renklerde şeffaf kağıt
Değişik çiçekler
Konserve kavanozları
Kağıt torbalar (Hobi malzemesi satan mağazalarda bulunur.)

Nasıl yapılır?
Pastel renklerdeki şeffaf kağıtları kare veya dikdörtgen şeklinde kesip kağıt torbaların üzerine yapıştırın. Her bir torbanın içine birer büyük şeffaf kağıt yerleştirin. Çiçekleri su dolu kavanozlara yerleştirip torbaların içine dikkatlice oturtun. Torbanın içindeki şeffaf kağıdın dışarı sarkmasına dikkat edin. Öneri: Kağıt torbaları büyük kartonlardan kendiniz de yapabilirsiniz. Hazır bir torbayı yapışma yerlerinden ayırıp açın ve örnek olarak kullanın. Taşınabilmesi için torbanın üst kısımlarına kurdele veya kalın ip yapıştırabilirsiniz.


Laleli vazolar
Laleler sadece vazonun içinde değil, aynı zamanda vazonun üzerinde de büyüleyici bir atmosfer yaratıyor. Üstelik yapımı da çok kolay.
11880067gl5.jpg

Gerekli malzeme:

Cam boyası (lila, pembe ve yeşil)
Fırça
Kağıt
Kurşunkalem
Makas
Yapışkan bant
Kalın cam bardaklar

Nasıl yapılır?
Lale şekillerini bir kağıdın üzerine çizip makasla şablon oluşturacak biçimde kesin. Şablonları bardakların içine bantla yapıştırın. Ardından çiçekleri lila ve pembe renklere, yaprakları ise yeşil renge boyayın. Boyama işlemi bittikten sonra şablonları bardakların içinden alın. Bardaklar kuruduktan sonra içine su doldurup laleler yerleştirin.

Camda sümbül demetleri
Bir bantla etrafını sardığınız sümbüller evinizin havasını değiştirecek. Birkaç demeti bir arada sergileyebilirsiniz.
38046090hf9.jpg

Gerekli malzeme:

Sümbüller
Kurdele
Cam vazo veya bardaklar

Nasıl yapılır?
Çiçeklerin saplarını aynı uzunlukta olacak şekilde kesin. Sümbülleri demetler halinde ayırıp her demetin etrafına bir kurdele sarın. Dilerseniz sapların uzunluklarını bir makas yardımı ile tekrar ayarlayabilirsiniz. Vazoların içerisine su doldurup demetleri içine oturtun. Öneri: Bu yöntemi başka çiçek çeşitleri için de uygulayabilirsiniz. Örneğin lale ve nergisleri de cam vazoların içinde sergileyebilirsiniz. Dekorasyonun püf noktası sap uzunluklarını eşit olarak ayarlamaktan geçiyor.

Sandıkta nergis sefası
Yeteri kadar yeri olanlar baharı sandık sandık eve – pencere önüne veya masanın üzerine - taşıyabilir.

Gerekli malzeme:

2 küçük meyve sandığı
Sıvı yapıştırıcı
Çiçeklerin rengine uygun mat boya
Kalın kurdele
Folyo veya çöp torbası
Saksı içinde nergis veya sümbüller

Nasıl yapılır?
Sandıkları çiçeklere uygun renklerde sarı veya yeşil olarak boyayın. Boya kuruduktan sonra sandıkların etrafına uygun renkte bir kurdele yapıştırın. Sandığın kirlenmemesi için, içine bir folyo veya çöp torbası serin. Üzerine saksıdaki çiçekleri yerleştirin.
 
Geri
Üst