1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Rengarenk El Örgüsü Çocuk Kazak Modeli

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü çocuk kazak modeli 2 yaş örgü kazak
  örgü çocuk kazağı  2 yaşında ki çocuklarınız için örebileceğiniz bu güzel kazağı renkleriyle oynayarak ister erkek olsun ister kız olsun kendi çocuğunuza örebilirsiniz melekler :) Omuzdan düğmeli olan bu model kullanışlı oluşuyla da göze çarpıyor. Örmek isteyenler için geçelim yapılışına ..:tik:


  < Konu Resmi..>  Beden : 2 yaş
  Malzemeler:
  El Örgü İpliği (%80 Polyakrilik, %20 Yün)
  Yaklaşık 100 gr. #716 Mavi
  Yaklaşık 100 gr. #749 Sarı
  Yaklaşık 100 gr. #747 Turuncu
  Yaklaşık 100 gr. #748 Yeşil
  Yaklaşık 100 gr. #712 Beyaz
  5 numara 1 çift örgü şişi
  2 adet düğme
  Kullanılan Örgüler :
  Çift lastik - Düz örgü - Ters örgü Ölçü : 26 ilmek - 28 sıra 10 cm2 eşittir.

  < Konu Resmi..>  UYGULAMA

  Arka : 5 numara örgü şişine mavi iplikle 89 ilmek atarak, 12 sıra çift lastik örün. 13. sıradan itibaren verilen motif şemasını kenar ilmeklerinden başlayarak sarı iplikle 1 -17 ilmeklerini uygulayın. Sonra sırası ile sadece motif şemasını 1-17 ilmeklerini turuncu, yeşil, beyaz ve mavi iplikle uygulayın. Sıra sonunda 2 kenar ilmeğini başta olduğu gibi örün. Aynı renk düzeni üzerinden motif şemasını takip ederek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 34 cm. - 94 sıra uzunluğa ulaştığı zaman, arka yaka kesimi için örgü ortasından 17 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki her 2. sırada 2 kere 4 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 36 cm. -100 sıra olduğu zaman kalan 28 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Sağ omuz için beklemede olan ilmekleri 5 numara örgü şişine geçirin. Yaka için ortadan kenara doğru 8 ilmek keserek 1 sıra olduğu gibi örün. Sonraki sıralarda kalan 28 ilmek üzerinden yeşil iplikle omuz bantı için 8 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin.

  < Konu Resmi..>


  Ön : Renk sıralamasını ters uygulayarak, ön yaka kesimine kadar, arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayın. Örgü boyu lastikten itibaren 31 cm. - 84 sıra uzunluğa ulaştığı zaman ön yaka kesimi için örgü ortasından 17 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka için sonraki her 2. sırada 1 kere 3, 1 kere 2 ve 3 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 36 cm. -100 sıra olduğu zaman kalan 28 ilmeği omuz için bir kerede kesin. Sağ omuz için beklemede olan ilmeklen 5 numara örgü şişine geçirin. Ön yaka için ortadan kenara doğru bir kere 3 ilmek kesin. Sonraki her 2. sırada 1 kere 2 ve 3 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu lastikten itibaren 35 cm - 96 sıra olduğu zaman şişte kalan 28 ilmek üzerinden omuz bantı için, yeşil iplikle 8 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin. Bu arada çift lastik örgünün 5. sırasında omuz ban-tının ortasına 1 adet düğme iliği açın.

  Kol : İkisi de aynı şekilde örülecek.
  5 numara örgü şişine mavi iplikle 46 ilmek atarak 4 sıra düz örgü örün. 5. sıradan itibaren yeşil iplikle 4 sıra çift lastik örün. Sonra sırası ile, 2 sıra mavi, 2 sıra beyaz, 4 sıra turuncu, 2 sıra sarı ve 2 sıra beyaz renkli iplikle çift lastik örün. Aynı örgü düzeninde, renk sıra ve sayılarını tekrar ederek örgüye devam edin. Bu arada kol şeklini verebilmek için baştan itibaren iki kenardan her 6. sırada 11 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 25 cm. - 70 sıra uzunluğa ulaştığı zaman bütün ilmekleri bir kerede kesin.

  Renkli örgü Kazak

  Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip, nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Sol omuzu birleştirin. Yaka bantı için, arka sağ omuz bantı ucundan başlayarak, yaka kenarından, 38 ilmek ve ön yaka kenarından sağ omuz bantı ucuna kadar 42 ilmek alarak 5 numara örgü şişine geçirin. Toplam 80 ilmek üzerinden 8 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin. Bu arada çift lastik örgünün 5. sırasında sağ ön yaka ucuna 1 adet düğme iliği açın. Sağ omuzda, ön bant üste gelecek şekilde, kol kenarından bantları üst üste tutturun. Kolları yerlerine takın. Kol alt ve yan dikişleri birleştirin. Düğmeleri yerlerine dikin.


   
 2. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.355
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya
  anammmm tombişik cocupa da ne yakışmış hahaha
   
Rengarenk El Örgüsü Çocuk Kazak Modeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. saç örgüsü çocuk yelek modeli

  saç örgüsü çocuk yelek modeli

  çocuk yelek modelleri çocuk yelek saç örgüsü modelleri sac örgülü saç örgü soğuk kış günlerinde çocuğunuzun sırtını ısıtabilecek ve sizin göz nurunuzun çocuğunuzu sevindireceği bir yelek modeli :D:D Cocuk yelek Ornegi
 2. El Örgüsü Çocuk Bluz Modeli

  El Örgüsü Çocuk Bluz Modeli

  örgü çocuk bluz modelleri örgü çocuk kazak modelleri Evet Melek'ler çocuklarınız için örgü kazak modelleri sunuyoruz. Buyrun en güzel ve en şık üstelik yeni örgü modelleri sizleri bekler melek'ler :)
 3. El Örgüsü Papyonlu Bebek Kazağı

  El Örgüsü Papyonlu Bebek Kazağı

  örgü bebek kazağı papyonlu el örgüsü bebek kazağı örgü papyonlu kazak Yakışıklı oğlunuzula bir davette katılmak durumundaysanız, onu da resmi ve şık giydirmelisiniz melekler :D:D Bunun içinde size bebeğiniz için papyonlu bir kazak tavsiye ediyoruz. Nasıl demeyin, alın elinize şişlerinizi ipinizi, gözünüz bizde örün kendinden papyonlu kazağınızı :tik: Siyah 1 x 100 gr Bravo, Beyaz 1 x 100...
 4. Bebeklerinize El Örgüsü Kazak Modeli

  Bebeklerinize El Örgüsü Kazak Modeli

  örgü kazak modeli örgü bebek kazak modeli örgü bebek kazak bere Şahsen en sevdiğim kazak modellerinin başında düz renk üzerine göğüs ve kol hizasına yapılan kar motifli kazaklar gelir melekler :) İşte tam da beğendiğim bu modelin bebekler için örülmüşünü paylaşıyorum sizinle :) Koyu mavi üzerine beyaz ve kırmızı motiflerle çalışılmış bu güzel kazağın takımını oluşturan bir de güzel bere...
 5. Çok Şık El Örgüsü Çocuk Hırka Modeli

  Çok Şık El Örgüsü Çocuk Hırka Modeli

  örgü 3 yaş çocuk hırka örgü çocuk hırkası beyaz el örgüsü çocuk hırkası Bu yazımızda yapılışını anlatacağımız hırka, birkaç renkle örülen yakalı bir model melekler :) 3 Yaş İçin örebileceğiniz bu güzel hırkanın yapılışı ise şöyle :tik: Beden: 3 yaş Malzemeler: El Örgü ipliği (%100 Akrilik) Yaklaşık 300 gr. Beyaz Yaklaşık 100 gr. Pembe Yaklaşık 100 gr. Mavi Yaklaşık 100 gr. Yeşil 3,5...

Sayfayı Paylaş