Renk kombinleri ev dekorasyonunda nasıl uygulanır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Renk kombinleri ev dekorasyonunda nasıl uygulanır?
Ev dekorasyonlarımız her zaman en titizlik gösterdiğimiz dekorasyonlarımız arasındadır. Evimizde bulunan pek çok dekor objesinde renk seçeneği ve dekoratif mobilya gruplarındaki tarz ile bütünlük yakalayabilme arzusu içine gireriz. Ev dekorasyonlarınızı yenileme düşüncenizde renk kombinlerinden faydalanma düşüncesi içine girdiyseniz bu seneki tercihinizde size aşağıda sunduğum örnek görseller ile yardımda bulunmaya çalışacağım. Şimdiden kaliteli oda dekorasyonları yakalayabilmeniz dileklerimle meleklermekanı takipçilerimi bilgilendirmek adına resimlerle açıklamalarda bulunmaya başlamak istiyorum.

32(10).jpg


Ev dekorasyonunda yenilik elde ederken çarpıcı renk kombinleri yakalama düşüncesinde üstteki gibi cesur renklerden faydalanabilme tercihinde bulunabilirsiniz. Pembenin çarpıcı tonu, mavinin en canlısı, tüylü krem tonu tabureler ile oda görünümünde ne kadar kaliteli bir görünüm yakalanmış sizce de öyle değil mi? İlk bakışta tek tek almaya tenezzül etmek istemeyeceğiniz renklerden oluşan tekli koltuklar ve ikili kanepe görünümü ile yakalanan koltuk takımı odada ayrı bir tarzı yaşatabilme ayrıcalığını size hissettirebilmişe benziyor.


İstikbal-Aristo-Koltuk-Takımı-1.jpg


Klasik bir tercih olacak olan İstikbal koltuk takımları ile yakalanmak istenen kalite ise üstteki resimde karşınızda. Pembenin farklı bir tonu ve kremin en çiçekli hali ile bütünleşen koltuk takımı odada son derece estetik bir etki oluşturmaktadır. Bu tarz bir seçim ile oda dekorunuzda bütünleyici renk kombinleri yakalama fırsatını elde etmiş olabileceksiniz.

İstikbal-Star-Köşe-Takımı.jpg


Çiçeği burnunda evliler için ise üste yerleştirmiş olduğum salon dekoru görünümünde aradığınız kalite görünüş itibari ile gözleri kamaştırmaktadır. Çiçekli kırlentleri ve beyaz pudra kombini ile yakalanmak istenen düzey son derece kaliteli görünüme davetiye çıkarmaktadır. Tüm beğenileri üzerinde tutmayı başaran bu tarz biraz daha genç işi bir görünüm oluşturmakla beraber açık rengi tercih etmek isteyenler için kaçırılmayacak ayrıcalıklar arasında karşınıza çıkabilecektir.

kırmızı.jpg


Kahve ve kırmızı ton birleşimini salona adapte ederken istediğiniz tüm kaliteli dekorasyon görünümü adına beklentileri karşılayabilme olanağı yakalayabileceksiniz. Kırmızının enerjisini bastırarak odada sabitleyici bir dekorasyon görünüme yer açan bu dekorasyonda düzenli ve keyif verici bir görünümü elde emiş olabileceksiniz.

roma-renkli-kose-takimi.jpg


Beyaz renk tercihi ise en tercih edilen ve en rahat kombinlenebilen renk alternatifi olduğundan memnuniyet sağlayıcıdır. Lacivert, kırmızı, sarı, yeşil ile bütünlenen kırlentler odada içinizin kıpır kıpır edebileceği muhteşem bir görünüm yakalayabilmenizi destekleyebilecektir. Üstteki ahengi siz de salon ya da oturma odanızda yaşatabilme ayrıcalığında bulunmaya ne dersiniz?
 
Üst