Etiketler:
 1. GREY

  GREY Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2010
  Mesajlar:
  796
  Beğenilen Mesajlar:
  350
  Ödül Puanları:
  63

  Renklerin vücut dili

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

  beden dili ve renkler beden dilinde renkler dili renkleri dilde sarı pas Renklerin vücut dili, nedir, hangi renklerdir, hangi hastalığa iyi gelir konuları hakkında bilgi alalım.
  < Konu Resmi..>
  Madem konu renkler bende renkli bir konu olmasını istedim umarım beğenirsiniz melekler :)


  Kırmızı-Hayat Enerjisi : Kırmızı renk, kan dolaşımı ve kansızlık hastalıkları için faydalıdır. Kırmızı rengin fiziki etkilerini şöyle sıralayabiliriz: Soğuk algınlığı, bronşit, romatizma ağrıları, titreme ve soğuk hissi, kansızlık, denge bozukluğu.

  Kırmızı renk, tansiyon hastalarına, sinirli ve histerik hastalıklarda ve şiddetli ateşi olan kişilerde tedavi amacıyla uygulanmaz.

  Turuncu-Depresyon için Etkili: Turuncu renk yorgunluk, halsizlik, uykusuzluk, korku ve depresyon için etkilidir ve eterik bedenimiz için takviye olur. Bunların dışında astım, bronşit, bağırsaklar ve özellikle kabızlık için çok iyi gelir.anne sütünün çoğalmasına da faydası olur.

  Sarı-Baş Ağrılarına İyi Geliyor: Sarı renk mide bozuklukları, diyabet, kabızlık, böbrek rahatsızlıkları, gazlar, karaciğer zayıflığı, baş ağrıları ve migrene karşı etkilidir. Bunlarla birlikte sindirim sisteminizi güçlendirir ve güneş sinir ağı çakrasını da dengeler.

  Sarı renkden renkten, aşırı kalp atışı ve ruhi anksiyetesi olanlar, alkolikler ve ödemli hastalar yararlanamaz.

  Yeşil-Psikolojiyi Düzeltiyor: Yeşil renk psikolojik problemlerin giderilmesinde çok önemli rol oynar. Uykusuzluklar, aşırı heyecanlar, bel ağrıları, yüksek tansiyon, alkol bağımlılıklarından doğan asabilikler için faydalıdır.Bunların haricinde mide, akciğer, rahim, göğüs ve kalın bağırsak kanserindeki ilerlemeleri durdurur ve bunların ağrılarını sakinleştirir.

  Mavi-Şifanın Rengi: Mavi renk vücudun savunma sistemini güçlendirir ve tüm hastalıklar için şifa verici özellik taşır. Mavi renk, sinir sistemini sakinleştirir. Bedenin ısısını azaltır ve algılamayı arttırır. Baş ağrılarında, sinirden kaynaklanan öksürüklerde, boğaz ağrılarında, astımda, guatrda, diş ağrılarında, deri rahatsızlıklarında ve uykusuzlukta etkili olur.

  Mavi renk ;soğuk algınlıklarında, cinsel isteksizliklerde ve felçte yasaktır. Mavi rengin uzun kullanımları kabızlığa ve yorgunluğa sebep olabilir.

  Çivit Mavisi (Lacivert)-Anestezi Etkisine Sahip: Lacivert, aktif bir renktir ve anestezi etkisi vardır. Diş ağrılarında, yüz kaslarındaki ve sinüzitteki ağrılarda, siyatik ve romatizma, kulak ve göz rahatsızlıklarında etkilidir. Bu renk 5 duyuyu harekete geçirme gücüne sahiptir.

  Mor veya Menekşe-Kalbin Rengi: Mor renk, sinir sistemi, halsizlik, psikolojik ve duygusal yorgunluklar için en uygun olan renktir. Kalbi sakinleştirir ve kanı temizler. Bununla birlikte korku ve kaygının azalmasında önemli etkileri vardır. Mor renk katarakt, siyatik ağrıları, menenjit, sinire bağlı baş ağrıları, mesane rahatsızlıkları, epilepsi (sara), saç dökülmesi, kuru öksürükler ve astım için de oldukça etkili bir renktir.


   
Renklerin vücut dili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. renklerin dili :)

  renklerin dili :)

  KIRMIZI : iştah açar. O yüzden dünyadaki gıda firmalarının çoğu logosunda kırmızıyı kullanır. Kırmızı tansiyonu yükseltir, kan akışını hızlandırır.Yanlış bir inanış vardır, boğaların kırmızıya saldırdığı sanılır. Oysa boğalar renk körüdür. Kırmızıya değil kendilerine sallanan koyu renkli beze saldırır. YEŞİL : Güven veren renktir. O yüzden bankaların logolarında hakim renktir. Yatak odası...
 2. Vücut Isısıyla Renk Değiştiren Koltuk

  Vücut Isısıyla Renk Değiştiren Koltuk

  renk değiştiren koltuk Vücut Isısıyla Renk Değiştiren Koltuk Visual Reference Stüdyosundaki Erin Hayne ve Nuno Gonçalves, vücut ısısına göre renk değiştiren mobilyalar yaptı Koleksiyonun ismi "Bataklık Koleksiyonu" Bu mobilyalar o kadar pahalı ki, fiyatları görüşmek için firma ile bağlantıya geçmeniz gerekiyor ve mobilyaların size ulaştırılması 6 hafta alıyor
 3. Dekorasyon ve Renklerin Dili

  Dekorasyon ve Renklerin Dili

  mutfak ne renk boyanmalı yatak odası ne renk boyanmalı yatak odası hangi renge salon bebek Dekorasyon hakkında püf noktalar. Hangi renk nerelere yakışır,nerelere yakışmaz.. Mutfakta,oturma odasında ne tür renklendirmeler olmalı.. Aradığınız bütün herşey burada. Buyrun meleklerim :) Gökyüzünün pembe, toprağın mor, ağaçların mavi olduğu çocuk resimleri vardır. Bu resimlerde portakal...
 4. Erkeklerin vücut dili

  Erkeklerin vücut dili

  erkeklerin vücut dili Her ne kadar onlar "kadınları anlamak zor" desede, aslında erkekleride anlamak zordur. Zira bu yazımızda onları anmalanızı kolaylaştıracak harika tüyolar veriyoruz Melek'ler. Erkeklerin vücut dilinden, verdikleri sinyallere göre, ne düşündüklerini, ne istediklerini anlamak gayet mümkün Melek'lerim :) Belki milyonlarca kere duydunuz ama şimdi bir kere daha...
 5. Hangi rengin ne anlamı vardır ?

  Hangi rengin ne anlamı vardır ?

  Renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkileri çoğu zaman aynıdır.Renkler doğada her zaman bulunan ve psikolojimiz üzerinde etkili olan faktörlerdir. Renkler dikkat çekmek, kişileri sakinleştirmek, etkilemek, sinirlendirmek, sıkmak gibi farklı etkilerde bulunmaktadır.Evet, renklerin de taşıdığı anlamlar vardır ve neredeyse tüm dünyada renklerin anlamları birbirine yakındır, fakat bazen...

Sayfayı Paylaş