Renkli kurdelelerden perde yapınn

mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Renkli kurdelelerden perde yapınn
boncuklu perde süsleri boncuklu kapı süsleri kapı perdesi balkon balkon kapısı perdesi
perde_rekli_detay.jpg


Kurdele sadece paket bağlamak ya da giysileri süslemek için mi kullanılır?
Farklı amaçlar için aldığınız, elinizde kalan kurdele ve boncukları yaratıcılığınızı kullanarak dekorasyon stilinize biraz değişiklik katabilirsiniz. Okurlarımızdan şelale Uşen’in kurdeleden perde fikri buna iyi bir örnek.
Malzemeler
2 adet çıta
1 adet çift taraflı
yapışkan bant
1 adet makas
2 adet kırmızı kurdele
2 adet turuncu kurdele
2 adet pembe
kurdele (ince)
2 adet mor kurdele
1 adet sarı saten
kurdele (ince)
1 adet yeşil saten kurdele (ince)
Metal paralar
Renkli boncuklar

Yapılışı:
Yapı marketlerden alacağınız 1 metre uzunluğundaki 2 çıtayı, perdeyi asacağınız kapının ölçülerine göre kesin. Daha sonra çift taraflı bandı çıtanın bir yüzeyine boydan boya yapıştırın. Kurdeleleri yapıştırmaya başlamadan önce kapının boyuna göre, perdenizi hangi uzunlukta istediğinize karar vermelisiniz.
Ölçüye göre kestiğiniz kurdeleleri zevkinize göre çıtanın üzerine yapıştırın. Perdenizin daha hareketli olmasını istiyorsanız kurdelelerin aralarına eski kumaş parçaları, artan fistolar, renkli kalın ipler ya da boncuk dizilerini de ekleyebilirsiniz. Tüm kurdeleler yapıştırıldıktan sonra ikinci çıtayı birinci çıtanın üzerine yine çift taraflı bant kullanarak yapıştırın.

Son dokunuşlar:
Yapıştırdığınız çıtanın üzerini her iki çıtayı da kaplayacak kalınlıkta bir kurdele ile dönüp, üzerini metal paralarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz bütünlüğü yakalamak için metal paralardan birkaç tane kurdelelere de dikebilirsiniz.
Nerden bulabilirsiniz?
Kurdele, boncuk gibi malzemeler için hem uygun fiyatlı hem de pek çok çeşidi bir arada bulabileceğiniz en uygun adres Tahtakale. Özellikle Mercan’dan Mısır Çarşısı’na doğru inerken sağlı sollu tuhafiyecilere göz atabilirsiniz. Ancak bu perdenin amacı evde kullanılmayan atıl kurdele ve diğer malzemeleri değerlendirmekti. Siz perdenin uzunluğunu dikkate alarak değişik renklerde ve ebatlarda malzeme seçeneğini artırabilirsiniz.
 
sade

sade

Yeni Üye
Üye
Cevap: Renkli kurdelelerden perde yapınn

güzel fikir bence yaz aylarında balkon kapısına bile yapılabilir ...
 
MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Cevap: Renkli kurdelelerden perde yapınn

çok güzel bir şey çok beğendimmm emeğine sağlıkkk canım
 
nejlaeskisehir

nejlaeskisehir

Yeni Üye
Üye
Cevap: Renkli kurdelelerden perde yapınn

ben bu fikri çokk tyuttum hemen yapıcan hemen
çok teşekkür ederim
 
Üst