Renkli Makyaj Trendleri

kar_tanesi

Yeni Üye
Üye
Renkli Makyaj Trendleri
makyaj nasıl yapılır makyaj çeşitleri pembe göz makyajı gül kurusu rengi
Renkli makyaj bana göre hem göz alıcı, hemde yüzdeki güzellikleri daha çok ön plana çıkarıyor. Her bayan ister ilgi çekmeyi bunun için renkli makyaj yaparak, bakışları üzerinize toplayabilirsiniz. Ama nasıl yapacağım, renklerini birbirine nasıl uyduracağım diye dert ediyorsanız sizlere bunun için küçük ipuçları veriyoruz..


makyaj-4281.jpgMakyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi temizlemeli ve cilt tipinize uygun kremle nemlendirmelisiniz. Saç modeli ve kıyafetinizi önceden belirlemek makyajınızı nasıl yapacağınıza dair fikir verecektir.
Cildinizdeki sivilce yara ve leke izlerini kapatmak için cilt renginize uygun kapatıcı kullamaya özen gösterin. Gözaltlarınızda koyu halkalar varsa göz için özel üretilmiş ruj biçiminde kapatıcıları kullanabilirsiniz.
Göz Alıcı Pembe
Göz kapağınızın üzerine parmağınızın ucuyla altın renkli far sürün. Göz kapağınızın üzerinden kaşlarınıza kadar olan bölüme ten renginizde bir ton koyu pudra sürün. Kaşlarınızın rengine uygun bir kalemle kaşlarınızdaki boşlukları doldurun. Doğal görünüm için tek bir çizgi yerine noktalar halinde boyayın.
Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcısıyla dikkatlice kıvırın. İki kat rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın.
Cildinizde ışıltı için yanaklarınıza ve elmacık kemiklerinize bronz allık uygulayın.
Dudaklarınıza parlak pembe dudak parlatıcısı sürerek makyajınızı tamamlayın.
Yumuşak Görünüm
Far fırçasını hafifçe ıslatıp beyaz farı göz kapaklarınızın iç kısmına sürün. Göz kapağınızın hareketli kısmını pembe farla gölgelendirin.
Yanaklarınızı pembe allıkla renklendirin.
Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcısıyla dikkatlice kıvırın. İki kat rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın.
Gül kurusu ruj sürerek dudaklarınızı renklendirin.
Okyanus Esintisi
Gözlerinizin burnunuza yakın iç uçlarına zümrüt yeşili far sürün. Dış uçlarına ve kaşınıza doğru açık pembe far uygulayarak aydınlatın. Mavi renkli göz kalemiyle gözlerinizin alt ve üst bölgelerini çerçeveleyin. Mavi farı göz kalemi üzerine hafifçe uygulayın.
Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcısıyla dikkatlice kıvırın. İki kat rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın.
Yanaklarınızı pembe ışıltılı allık ve dudaklarınızı pembe ruj sürün.

Bu uygulamayı yaparak eminim ki daha cekici ve güzel olucaksınız meleklerim.
 
Üst