Renkli patlamış mısır tarifi arıyorum kızlar

R

renklimisir

Forum Okuru
Renkli patlamış mısır tarifi arıyorum kızlar
Oğlumun doğum günü için renkli patlamış mısır tarifi arıyorum yardımcı olacaklar var mı ?

Arkadaşımın okulundan bir çocuğun doğum günü partisi vardı ve bende gittim acayip renklerde patlamış mısır gördüm tadı aynı ama renkliydi çocukların baya hoşuna gitti acaba bunu yapmayı bilenler var mı ne koyuyorlar içine boyaları doğal mı bana yardım edecek kimseler var mı kızlar ?

renkli patlamis misir tarifi.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet ya bende duymuştum sizin için araştırarak buraya renkli patlamış mısır nasıl yapılıyor bi bakıp yazayım biraz beklemeniz gerekiyor. Ben de sizin sayenizde iki ay sonra doğum günü olan ikizlerime süpriz yaparım hemen başlıyorum araştırmaya inşallah yazabilirim buraya ve unutmam :)

Evet ya bende duymuştum sizin için araştırarak buraya renkli patlamış mısır nasıl yapılıyor bi bakıp yazayım biraz beklemeniz gerekiyor. Ben de sizin sayenizde iki ay sonra doğum günü olan ikizlerime süpriz yaparım hemen başlıyorum araştırmaya inşallah yazabilirim buraya ve unutmam :)
araştır bakim bende bekliyorum

Aslında sizin için araştırayım dedim de inanılmaz kolaymış patlamış mısırı renklendiderek yapmak. Şimdi bunun için aktarlardan gıda boyası alacaksınız hangi rengi alacaksanız alabilirsiniz.

Her zamanki gibi mısırınızı patlatacaksınız normal şekilde aldığınız gıda boyalarını da patlamış olan mısırları bir kaba alarak üzerlerine koyacaksınız bu kadar basit arkadaşlarım. Ha bazı sitelerde patlatmadan önce atılan gıda boyalarının patlarken gittiği yönünde bilgiler var denemek lazım yapmak lazım :D

Bu arada gıda boyalarını suda karıştırıyorsunuz patlamış olan mısırı kaba alıp hangi renkleri kullanmak istiyor iseniz mısırın üzerine döküyorsunuz nazikçe karıştırıp daha sonra kurumalarını bekliyormuşsunuz bilginiz olsun denemedim ama deneyince buraya atarım yani heralde galiba belki :D:D

Bu arada gıda boyalarını suda karıştırıyorsunuz patlamış olan mısırı kaba alıp hangi renkleri kullanmak istiyor iseniz mısırın üzerine döküyorsunuz nazikçe karıştırıp daha sonra kurumalarını bekliyormuşsunuz bilginiz olsun denemedim ama deneyince buraya atarım yani heralde galiba belki :D:D
bekliyorum dört gözle :cool:

Hep atıl kurt atıl kurt, bi günde katıl kurt dediğin yok mügü bi sen yapta at fark yarat biraz alla allaaa her şeyi benden mi bekliyonuz :D:D :A:A:A

Geri