1. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

  Resimlere parıltı ekleme programı

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

  gif yapma, parıltılı resim yapma, resimlere parıltı ekleme, ışıltılı resim yapma programları nasıl kullanıldığını resimli olarak konumuzda 7'den 70'e her kesin hobisi olmuş durumda resim yapma,resimlere efekt ekleme ,benimde bu tür programlara karşı bir zaafım var resimlerle oynamak efekt eklemek çok eğlenceli bir o kadar zevkli,kullanmak için bir çok program seçeneği var,Jasc Paint Shop 8 ve Jasc Animaion Shop bu programlardan biri şimdiyse size bu programın nasıl kullanıldığını resimlerle anlatmaya çalışıcam:)
  Pırıltıları Jasc Paint Shop ta yapacağız ve bunu Jasc Animation programına gif olarak çevireceğiz
  1- Jasc Paint Shop Pro programını açıyoruz.
  File >> Open i tıklıyoruz.
  [​IMG]


  2- Açılan pencerede hangi resim üzerinde pırıltı yapmak istiyorsak bilgisayarımızdan yerini bulup Aç butonuna basıyoruz.
  [​IMG]


  3- Sağ alt tarafta bulunan layer tablosunda background yazasını görüyoruz. Bunun üzerine gelip mausenin sağ tarafına basıp Promote Background Layer e basarak değiştiriyoruz.
  [​IMG]
  [​IMG]


  4- Background yazısı Raster olarak değişti.
  [​IMG]


  5- Layer tablosunda bulunan Raster1 yazısının üzerine gelip mausenin sağ tarafına basıp Duplicate yi tıklıyoruz. Bu işlemi 2 kere yapıyoruz.
  [​IMG]


  6- Alttaki resimdede gördüğünüz gibi Layer sayısı 3 tane oldu.
  [​IMG]


  7- Resimdede görüldüğü gibi ilk ikisinin yanında bulunan gözleri kapattım. Gözün üstüne gelip 1 kere tıklamak yeterli. Gözü açmak için yine aynı işlem yapılır.
  [​IMG]


  8- Eğer resimdeki gibi gözler görünmüyorsa, hemen yandaki uzunlamasına bulunan çizgiyi tutup sola doğru çekin. Gözler görünecektir
  [​IMG]


  9- Şimdi resimde pırıltı yapacağımız yerleri seçelim. Bunun için sol tarafta bulunan şekillerden üstten 5. Sıradaki şeklin yanındaki oku tıklayınca Freehand Selection u seçiyoruz. Bir elimizlede klavyede bulunan SHIFT tuşuna (Caps Lock tuşunun hemen altında bulunan tuş) basılı tutarak pırıltı yapılacak yerleri seçmeye başlıyoruz. SHIFT tuşunun buradaki işlevi şudur: Seçilmiş bir alandan başka bir alanı seçmek için geçerken önceki seçilmiş alanı iptal etmemek için kullanılır. (Mesela elbisesini işaretledim diyelim aynı zamanda başındaki tülü ve çiçeğide işaretleyeceğim o yüzden shift tuşuna basmalıyım)
  [​IMG]


  10- Layer tablosundaki Raster 1 yazan yeri seçiyoruz ve yanındaki göz açık bırakıyoruz diğerleri kapalı olacak. Şimdi pırıltı yapmaya geçiyoruz.
  [​IMG]


  11- Adjust >> Add/Remove Noise >> Add Noise'yi seçiyoruz.
  [​IMG]


  12- Açılan pencerede Noise yazan bölümdeki rakamı 35 olarak ayarlıyoruz ve Ok butonuna basıyoruz.
  [​IMG]


  13- Şimdi tekrar Layer tablomuza geliyoruz. Raster 1 in yanındaki gözü tıklayarak gözü kapatıyoruz ve bir üste Copy of Raster 1 yazan bölüme geliyoruz ve yanındaki gözü tıklayarak açıyoruz.
  [​IMG]


  14- Yine Adjust >> Add/Remove Noise >> Add Noise'yi seçiyoruz. Ve açılan pencerede Noise yi 45 olarak ayarlıyoruz ve Ok butonuna basıyoruz
  [​IMG]


  15- Layer tablomuza geliyoruz ve Copy of Raster 1 yazan yerin yanındaki gözü kapatıyoruz ve çıkıyoruz üst satıra. Copy (2) of Raster i seçiyoruz ve yanındaki gözü açıyoruz.
  Sonra yine Adjust >> Add/Remove Noise >> Add Noise.. yi seçiyoruz. Ve açılan pencerede Noise yi 55 olarak ayarlıyoruz ve Ok butonuna basıyoruz.
  [​IMG]  16- Hepsinin noise ayarlarını yaptıktan sonra Layer Tablomuzdaki tüm gözleri açıyoruz.
  [​IMG]


  17- File >> Save As'ı tıklıyoruz.
  [​IMG]


  18- Bilgisayarımızda nereye kaydetmek istiyorsak orayı seçip Photoshop (*.psd) olarak kaydediyoruz.
  [​IMG]


  19- Jasc Paint Shop 8 programıyla işimiz bitti. Şimdi Jasc Animation Shop programını açıyoruz ve File >> Open i seçiyoruz.
  [​IMG]


  20- Açılan pencereden PSP de hazırlayıp psd olarak kaydettiğimiz resmi nereye kaydettiysek onu bulup Aç butonuna basıyoruz.
  [​IMG]


  21- Çalışmamızın nasıl olduğuğunu görmek için View >> Animation u seçiyoruz.
  [​IMG]

  22- Ve sonunda resmimiz bitti :D:D
  [​IMG]
   
  ASİMELEK bunu beğendi.
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bilgine, ellerine, emeğine sağlık canım :)
   
 3. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği
  resimlerlle oynamayı bende çok seviyorm bu programı eve gidince hemen deniycem canım benim için çok güzel bir konu oldu :D:D teşekkür ederim :kiss:
   
 4. kayıtsız üye

  kayıtsız üye Forum Okuru

 5. cevap?

  cevap? Forum Okuru

  Peki Bu Parıltıların Renkleri Değiştirilmiyor mu?
   
Resimlere parıltı ekleme programı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Parıltı

  Parıltı

  Bakınız; Işıltı.Rüyadaki parıltılı cisimlerin aşkla ve duygularla yakınilişkisi vardır. Yeni bir aşk gerçekleşecek demektir.
 2. Göksel - Parıl Parıl

  Göksel - Parıl Parıl

  Biri biterken başlar yenisine Işıklar söner devam eder sahne Birikir mazide ah eski sevgililer Kimi açık kimi koyu renkler Tesadüfen karşılaşır öper koklar Sonra hemen alışır Küçücükken çok yalnızdır Aşksa derdine en iyi ilaçtır Parıl parıl parlar ışıl ışıl yanar Mavi mavi boncuklar dağıtır Hep kandırır yalnız yatağı Benzer ölüme Işıklar yanar ve görünür Perde acır kendine...
 3. Resimlere link ekleme

  Resimlere link ekleme

  resme link ekleme resmin üstüne link ekleme resim üstüne Sevgili arkadaşlarım resimli konu açan kardeşlerimizin, aşağıdaki duruma hassasiyetle uyması rica olunur. Resim açan kardeşlerimiz resimli konuyu açtıktan hemen sonra, ilgili bölümden birkez daha konusuna girerek açtığı tüm resimleri seçerek, konu linkini resimlere aşağıdaki şekilde işlemelidir, bu bizim için son derece önemlidir....
 4. Parıl Parıl Çantalar

  Parıl Parıl Çantalar

  Bu yaz her şeyin renklisi ve gösterişlisi moda bayanların vazgeçilmezi olan çantalar da oldukça dikkat çekiyor. İşte size parlak çantalar galerisi
 5. Saçlarınız parıl parıl parlasın...:)

  Saçlarınız parıl parıl parlasın...:)

  Saçlarınız parlasın..! Saçlarınız çok mu mat eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız bu formüle dikkat saçlarınız parıl parıl parlayacak herkes büyülenecek adeta .... Saçların parlamasını sağlamak için.... --Rendelenmiş yeşil ceviz kabukları, pazı yaprakları ile birlik*te yarım saat süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı*ya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve...

Sayfayı Paylaş