Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi
kuru fasulye tarifi sucuklu kuru fasulye tarifi sucuklu nasıl yapılır fasülye
resim-048-5359.jpg

Yukarda gördüğünüz benim yaptığım arkadaşlar.Harika oldu gerçekten .Şiddetle tavsiye ederim.Eşim parmaklarını yedi :)

Malzemeler:

*
2 su bardağı kuru fasulye,
*
1 büyük soğan,
*
yarım kangal sucuk,
*
1 tepeleme kaşık salça,
*
karabıber kırmızı biber, tuz,
*
1 çay bardağı sıvı yağ,(küçük boy)

Hazırlanışı:

Kuru fasulyeyi geceden ıslatın. Şisen fasulyeleri düdüklü tencerede haşlayıp suyunu süzün.( ben haşladığım suyu süzmeyi tercih ediyorum gaz yapmaması için). Ayrı bir tencerede 1 tane soğanı ince ince doğrayın sıvı yada kavurun. Daha sonra yuvarlak doğranmış sucukları ekleyip kavurmaya devam edin. Salcasını ekleyip kokusu çıkana kadar kavurmaya devam edin. Baharatlarını ve tuzunuda ekledikten sonra haşlanmış fasulyeleri katıp üzerini geçecek kadar sıcak su dökün. Kısık ateşte 15 dakika kadar pişirin.

AFİYETLER OLSUN****

sucuklu kurufasülya yapılışı tarifi.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben yemekten hiç anlamıyorum. O yüzden tarifi şimdi okumadım tam. Malzemelere baktım. Yarın ayık kafayla bakacağım tarife :D ve anneme yapacağım hehehe :D
Sağol canım benm yaa çok makbul geçti. Resim de koymuşsun harika görünüyor :kiss:

ohhhhhhhhh ellerien sağlık hayalimm gıı bayadır fasulye yapmıodumm hahahahah benim adamisteyip durutyor ayıptır demesi pekte tgözel yaparımm böle sucuklu sucuklu :d:D birde bizimoranın fasulyesi acayip oluyor gı boncuk boncuk yemede yanında yat :D:D ellerien sağlık cnm:ÇD:D

Bunun yanına bir pilav yap, masayı hazırla kapıyı aç ben karşındayım :D:D Ellerine sağlık benim hamartak kardeşim :)

Benim aşkımın üzerine kuru fasulye yapan yoktur millet tabağın ucundan bile yemek için sıraya giriyor heyytt beeee:D

Gel Rüyam gel ben seni 1 haftada 60 kilo yaparım. hahaha

Mawi adminim hiiiç sanmıyorum :seker: ben daha güzel yaparım.:D hahaha

Geri