Resimli Fırında Makarna Tarifi

M

Misafir

Misafir
Resimli Fırında Makarna Tarifi
Fırında Makarna Tarifi Resimli Fırında Makarna Tarifi

Evet Melek'ler, yeni bir tarifle huzurlarınızdayız yine. Bu kez sizler için muhteşem bir lezzet ve besin değeri yüksek bir tarifimiz var, fırında makarna... Buyrun Melek'lerim. fırında makarna nasıl yapılırmış öğrenelim :)

MALZEMELER
1 paket kalın çubuk makarna
2,5 çorba kaşığı tereyağı
2 çorba kaşığı un

2,5 su bardağı süt 2 vumurta
1 su bardağı rendelenmiş taze kaşar peyniri
Tuz,
karabiber

Fırında Makarna tarifi
Büyük ve derin bir tencereye bol su doldurun. İçine 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı koyup kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra makarnayı kırmadan suya atıp yumuşayıncaya kadar yaklaşık 8-10 dakika pişirin, bir kevgire boşaltın, soğuk sudan geçirerek süzülmeye bırakın. Küçük bir tencerede 2 çorba kaşığı tereyağını eritin, içine unu koyup tahta kaşıkla karıştırarak un saranncaya kadar kavurun. Sütü ilave edin, kısık ateşte karıştırmayı sürdürerek muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirin. Ateşten alın. El dayanacak kadar ılındığında içine tuz, karabiber koyun ve yumurtaları kırıp hızlı hızlı karıştırın.
Fırını 200 derecede ısıtın. Bir borcamı veya fırın tepsisini kalan tereyağı ile yağlayın. Hazırladığınız sosun yarısını tepsiye döküp bir kaşıkla düzleştirin. Üzerine süzülmüş makarnayı koyup, elinizle veya bir kaşığın tersiyle bastırarak düzleyin Kalan sosu üzerine dökün. En üstüne peynir rendesini serpiştirip fırının orta rafında üzeri nar gibi kızarıncaya kadar pişirip 5-10 dakika dinlendirdikten sonra üzerine karabiber serperek servis yapın.

K

karakuzu

Daimi Üye
Üye
Yarin yapicam bende ins. Canim cekiyo bu aralar nedense taktim makarnaya:S

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Valla fırında makarnaya bayılıyorum ama kendim beceremiyorum.Bir arkadaşım var ondan nasipleniyorum .Denenmesi gereken harika bir lezzet

Ecem ;)

Ecem ;)

Üye
Üye
Benim bir komşum vardı kadın doğumcu hilmi abi kulakları çınlasın. Çok güzel fırında makarna yapardı . Tadına doyum olmazdı . Kendim de yapmaya çalıştım ama komşumuzun yaptığı gibi leziz olmadı. En son komşumuzun yaptığı fırında makarnayı tattım bir daha yeme imkanım olmadı. Şimdi çok canım çekti yeniden denesemmi diye düşünüyorum. Yaparsam sonucu burdan paylaşırım. Birde sizin önerdiğiniz şekilde yapalım bakalım ne olacak.

Bodur tavuk

Bodur tavuk

Yeni Üye
Üye
Fırında Makarna Tarifi Resimli Fırında Makarna Tarifi

Evet Melek'ler, yeni bir tarifle huzurlarınızdayız yine. Bu kez sizler için muhteşem bir lezzet ve besin değeri yüksek bir tarifimiz var, fırında makarna... Buyrun Melek'lerim. fırında makarna nasıl yapılırmış öğrenelim :)

MALZEMELER
1 paket kalın çubuk makarna
2,5 çorba kaşığı tereyağı
2 çorba kaşığı un
2,5 su bardağı süt
2 vumurta
1 su bardağı rendelenmiş taze kaşar peyniri
Tuz,
karabiber

Fırında Makarna tarifi
Büyük ve derin bir tencereye bol su doldurun. İçine 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı koyup kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra makarnayı kırmadan suya atıp yumuşayıncaya kadar yaklaşık 8-10 dakika pişirin, bir kevgire boşaltın, soğuk sudan geçirerek süzülmeye bırakın. Küçük bir tencerede 2 çorba kaşığı tereyağını eritin, içine unu koyup tahta kaşıkla karıştırarak un saranncaya kadar kavurun. Sütü ilave edin, kısık ateşte karıştırmayı sürdürerek muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirin. Ateşten alın. El dayanacak kadar ılındığında içine tuz, karabiber koyun ve yumurtaları kırıp hızlı hızlı karıştırın.
Fırını 200 derecede ısıtın. Bir borcamı veya fırın tepsisini kalan tereyağı ile yağlayın. Hazırladığınız sosun yarısını tepsiye döküp bir kaşıkla düzleştirin. Üzerine süzülmüş makarnayı koyup, elinizle veya bir kaşığın tersiyle bastırarak düzleyin Kalan sosu üzerine dökün. En üstüne peynir rendesini serpiştirip fırının orta rafında üzeri nar gibi kızarıncaya kadar pişirip 5-10 dakika dinlendirdikten sonra üzerine karabiber serperek servis yapın.
Normal paket makarnayla olur mu ki

Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı resimli hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Japon Cheesecake Tarifi Resimli yapılışı burada! Japon Cheesecake Tarifi Resimli yapılışı burada!
Japon Cheesecake Nasıl Yapılır Ev Yapımı Japon Cheesecake Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha...
Yemek Tarifleri 0
Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı
Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce...
Yemek Tarifleri 0
Anasonlu Gevrek Tarıfi Resimli yapılışı burada Anasonlu Gevrek Tarıfi Resimli yapılışı burada
Anasonlu Gevrek Dilimler Tarifi: Anasonlu Gevrek Dilimler nasıl yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce...
Yemek Tarifleri 0
Resimli Fırında tavuk için tarifleri Resimli Fırında tavuk için tarifleri
Fırında tavuk için tarifler fırında tavuk nasıl hazırlanır Resimli Fırında tavuk için tarifleri Fırında tavuk mu yapacaksınız? Ve nasıl yapacağınızı bilmiyor sunuz ya da emin mi değilsiniz? O halde biz size bu konuda yardımcı olalım...
Yemek Tarifleri 0
Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı resimli Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı resimli
Fırında Sebzeli Makarna Tarifi Resimli Fırında Sebzeli Makarna Yapılışı Makarna yemeği çeşitleri arasına bir yenisini daha eklemek istiyorsanız, size besin değeri oldukça zengin olan ve bir o kadarda lezzetli olan fırında sebzeli makarna...
Yemek Tarifleri 0