Etiketler:
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Kavurma Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kavurma Tarifi Resimli İyi Bir Kavurma Nasıl Yapılır Tarifi
    Kuzu eti kavurması

Vejeteryanlar harici hiç kimsenin hayır diyemiyeceği bir lezzettir kavurma :) Biz de bu sayfamızda et severlerin ağzını sulandırtıyor ve iyi bir kavurma nasıl yapılır diye püf noktalarla birlikte tarifinide paylaşıyoruz Melek'ler:)

Tencereye kuzu etlerini atıp, 1 adet soğanı hiç doğramadan bütün olarak etlerin arasına koyuyoruz.Etlerin pişme süresi uzun olduğu için soğanları küçük küçük doğramak yerine büyük soğan koyuyoruz. Çünkü soğanlar küçük küçük doğrandığı takdirde dağılır.

Bayram kavurmalarının içine çok malzeme girmez o nedenle soğan lezzet verir. Daha sonra kuzunun kuyruk yağı veya iç yağından biraz ilave edilir. Bir iki dakika harlı ateşte kavurduktan sonra ocağı kısık ateşe alıp, yaklaşık 45 dakika pişirdikten sonra, son aşamada tuz, karabiber ve kekik ilave ederek, bir iki dakika daha kavrulduktan sonra pilavla servis yapılır.

Resimli Kavurma Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fajita Tarifi Resimli

Fajita Tarifi Resimli

Meksika yöresine ait Fajita yemeği varmış arkadaşlarım. Bana bu yemek te usta olan birisi resimli olarak tarif verebilir mi ? İÇinde neler olacak nasıl yapılacak. Teşekkürler.
  2. Babagannuş Tarifi Resimli

Babagannuş Tarifi Resimli

Babagannuş Tarifi Resimli Selam kızlar ben yine geldim ve bu sefer sizden Babagannuş Tarifini istiyorum. Selma size sevgilerini sunar melekler:)
  3. Mafiş Tarifi Resimli

Mafiş Tarifi Resimli

Mafiş Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Mafiş Tarifi istiyorum bilmeyenlere de bu tarifi öneriyorum muhteşem bir lezzet çünkü :)
  4. Resimli Revani Tarifi

Resimli Revani Tarifi

Revani Tarifi Resimli Revani Tatlı Tarifi Resimli Resimli Revani Tarifi Osmanlı mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan revani tarifini bu yazımızda paylaşıyoruz melekler :) Üstüne ister hindistancevizi, ister ceviz, fındık, fıstık koyun, mükellef bir misafir sofrasının baş köşesine konulası bu lezzeti mutlaka deneyin :tik: MALZEMELERİ -3 yumurta -3 çay bardağı un...
  5. Tropikup Tarifi Resimli

Tropikup Tarifi Resimli

Tropikup Tarifi Resimli yapılışnı yazar mısınız kızlar acil bunu öğrenmem ve yapmam lazım :)

Sayfayı Paylaş