1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Kolay Ayva Tatlısı Tarifi Resimli

Anneniz çok güzel ayva tatlısı mı yapıyordu? Siz de yapabilirsiniz :) Merak etmeyin başarırsınızı, annenizin yaptığı gibi zor değil ama o kadar lezzetli :) İşte size kolay ayva tatlısı tarifi Melek'lerim :)

< Konu Resmi..>

Kolay Ayva Tatlısı Malzemeleri: 6 Adet orta boy ayva
    4 Su bardağı toz şeker
    6 Su bardağı su
    2 Rulo kaymak

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi: Ayvaları ortada ikiye bölün. Çekirdeklerini temizleyin. Derin bir tencerede altı bardak su ile kısık ateşte ayvalar hafif yumuşayıncaya kadar pişirin. Daha sonra üzerine toz şeker serpin. Şurup koyulaşınca ocağın altını kapatın.

Resimli Kolay Ayva Tatlısı yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayva Tatlısı

Ayva Tatlısı

MALZEMELER 5 adet ayva 100 gr kaymak 10 çorba kaŞığı toz şeker HAZIRLANIŞI Ayvaları yıkayıp, kabuklarını soyun. Ortadan ikiye ayırıp çekirdekini çıkartın. Çekirdekleri bir kenara ayırın. Kararmamaları için ayvaları suya atın. Tüm ayvaları hazır ettikten sonra oyuk kısmı üste gelecek şekilde yayvan bir tencereye yerleştirin.Üzerlerine yarım su bardağı su ilave edin. Ayırdığınız ayva...
  2. Ayva tatlısı

Ayva tatlısı

* 2 ADET IRIBOY AYVA * 20 YEMEK KASIGI SEKER (HER BIR YARIM AYVA ICIN 5 YEMEK KASIGI SEKER) * YARIM CAY BARDAGI KADAR SU Ayvalari iyice yikadiktan sonra ikiye bolerek kabuklarini soyup cekirdeklerini temizleyelim. ( cekirdeklerini ayiralim). Bir tencereye ayikladigimiz ayvalari yerlestirip, herbirinin uzerine 5'er yemek kasigi seker koyup onun uzerine de ayva cekirdeklerini koyalim...
  3. Ayva Tatlısı ( resimli)

Ayva Tatlısı ( resimli)

ayva tatlısı tarifi ayva tatlısı nasıl yapılır ayva meyvesini bazıları sevmez yemesi zordur zor yutulur yutulurda boğazda kalır derdi hiç bitmez.benim gibi meyve olarak tüketemeyenlere ayva tatlısı ve ayva reçeli süper bir alternatif.kırmızı oluşuda cezbedici tabi.gıda boyası kullanıyoruz elbette kıpkırmızı rengi olsun diye.zararlı olduğu söylensede çok fazla kullanmadığımız için bişiycik...
  4. Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi istiyorum bilen ablalarım varsa tarifi banada yazsın lütfen!
  5. Resimli Kolay Lokma Tatlısı yapılışı sizler için burada

Resimli Kolay Lokma Tatlısı yapılışı sizler için burada

Kolay Lokma Tatlısı Tarifi Resimli, Resimli Kolay Lokma Tatlısı Tarifi, Lokma tatlısı sever misiniz bilmem ama tatlı seven ben her türlü tatlıyı sever ve elime geçerse de oturur bir güzel afiyetle yerim :) Özelliklede regl dönemi içersindeyken, kan şekerim düşüyor ve tatlı delisi oluyorum :) Neyse lafı dolandırmıyor ve sizlere kolay lokma tatlısı tarifi sunuyorum Melek'ler:) Kolay...

Sayfayı Paylaş