Resimli Pelte Tarifi (Limonlu Pelte)

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Resimli Pelte Tarifi (Limonlu Pelte)
pelte tarifi pelte tarifleri limonlu tarifi limonlu nasıl yapılır
Resim 005-e9.jpg

Meleklerim bu gün bir yenilik yapayım değişik bir tatlı deneyeyim dedim. İyi ki de demişim. Ortaya süper bi tat çıktı. :) İşte o müthiş görüntünün tarifini veriyorum...

Meyveli pelte

Malzemeler:

1 Paket toz meyve suyu
2 bardak su
2.5 bardak mısır nişastası
1 çorba kaşığı şeker

Yapılışı:

Bütün malzemeleri karıştırıp ateşe koyuyoruz. Karıştırarak kaynamasını ve koyulaşmasını bekliyoruz. Kaynadıktan 1-2 dakika sonra ateşten alıp ıslattığımız kalıba pelteleri döküyoruz.İyice soğuduktan sonra ters çevirip servise hazırlıyoruz.

Ben limonlu yaptım siz istediğiniz meyveyle deneyebilirsiniz.

Resim 006-167.jpg

Not1: Toz meyve suyu yerine sıvı meyve suyu 2 bardak da kullanabilirirsiniz.

Not2: Şekeri kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

Afiyet bal şeker olsun.:)

Dipnot: Resimler ve tarif bana aittir. İzinsiz kullanılamaz.

Canim ya bu bizim Maras yöresindeki bulamac adli tatliya benziyor oda bu sekil yapiliyor ama böyle sekil verilmiyor ve icine meyveli birsey girmiyor. Cok lezziz gözüküyor bidaki izin günümde yapmaya calisicam :)

Emegine saglik tatlim süpersin...

Mekanına da bıraktım tarifi şekerim zaten 15 dakkada oluyor.:) Kesin dene. Bi de limonlu olması şart değil tabi her türlü meyve kullanabilirsin. Ha bi de bu muhallebiyle birleştiriliyo o da ilginç bişeye benziyo. Bi dahakine de onu deniycem.:)

Ayy Hayal, ağzımın suyu akti mendil verinde silim hahaha Kardeşlik, öncelikle ellerine sağlık süper lezzetli görünüyor, parmak banasım geldi ekrana hahaha Bana bir meyveli pelte sözün var unutma :A:A

Geri