1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Tagliatelli yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Tagliatelli nasıl yapılır Tagliatelli yapılışı
    Makarna yemeklerinizin arasına bir yenisini daha eklemek ister misiniz? O halde size muhteşem lezzetli ve pratik olan Tagliatelli tarifini sunuyoruz Melek'ler.

Tagliatelli Malzemeler :

• 1 paket Taze Yumurtalı Tagliatelle,
    • 500 gr. domates,
    • 2 diş sarımsak,
    • 100 gr. kurutulmuş domates,
    • 4 yemek kaşığı zeytinyağı,
    • 100 gr. mozzarella peyniri,
    • Taze fesleğen,
    • 1/2 demet maydanoz,
    • Karabiber,
    • Tuz. Domatesli Tagliatelle

Tagliatelli yemeğinin hazırlanışı:

Taze Yumurtalı Tagliatelle`yi 7 dakika haşlayın.

Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğrayın. Kurutulmuş domatesi şerit kesin. Fesleğen ve maydanozu ince doğrayın. Mozerella peynirini iri küpler halinde doğrayın. Sarımsağı doğrayın.

Bir kaba, taze domates küpleri hariç tüm malzemeyi koyun. Zeytinyağını da ekleyip, karıştırın. Buzdolabında birkaç saat dinlenmeye bırakın. Daha sonra oda sıcaklığına gelene kadar bekletin.

Süzdüğünüz makarnayı ılınan sos ve küp domateslere karıştırın ve servis yapın.

Resimli Tagliatelli yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tagliatelli Tarifi Resimli

Tagliatelli Tarifi Resimli

Tagliatelli Tarifi Resimli Merhaba bayanlar sizden Tagliatelli Tarifini istiyorum bir adet de yapılmış olan Tagliatelli resmini de paylaşın :)
  2. Resimli profiterol yapılışı

Resimli profiterol yapılışı

profiterol nasıl yapılır resimli profiterol tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere ve bizden profiterol yapılışı hakkında bilgi ve yardım isteyen misafirimize profiterol tarifini sunuyor ve yapacak olan üyelerimize ve misafirlerimize şimdiden afiyet olsun diyoruz. Malzemeler 1 su bardağı su 1 su bardağı un 125 gr margarin 3 adet yumurta Kreması için 2,5 su bardağı...
  3. Resimli Kavunlu Jöle yapılışı

Resimli Kavunlu Jöle yapılışı

Kavunlu Jöle nasıl yapılır Kavunlu Jöle yapılışı Yaz meyveleri arasında en çok sevdiğim kavunun jölesine de bayılıyorum doğrusu. Hoş eski kavunların o mis kokusu kalmadı ama olsun yinede güzel :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere kavunlu jöle tarifi sunuyoruz. Kavunlu Jöle Malzemeler 1 Adet Orta Boy Kavun 1 Paket Meyve Jölesi 2 Adet Nektar 2 Adet Orta Boy Armut 3/4 Sy Bardağı...
  4. Resimli Kaymaklı Kaygana yapılışı

Resimli Kaymaklı Kaygana yapılışı

Resimli Kaymaklı Kaygana Tarifi , Kaymaklı Kaygana Tarifi , Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve bizden kaymaklı kaygana tarifi isteyen sevgili misafirimize resimli kaymaklı kaygana yapılışını aktarıyoruz. Malzemeler: 10 yumurta ¼ su bardağı nişasta 200 gr tereyağı Şerbeti için 3 su bardağı toz şeker 2 su bardağı su 1 tatlı kaşığı limon suyu Yapılışı :...
  5. Resimli Yaz Tatlısı Yapılışı

Resimli Yaz Tatlısı Yapılışı

Yaz Tatlısı Nasıl Yapılır Resimli Yaz Tatlısı Yapılışı Havaların ısındığı şu günlerde, benim gibi tatlı sevenler için, tam da yaz mevsimine uygun bir tarif veriyor ve hafif lezzetli yaz tatlısının yapılışını anlatıyorum :) Yaz Tatlısı için gerekli olan malzemeler: 1 tane beyaz ekmek (1-2 günlük); dilimlenmiş olarak 6 su bardağı (675 g) taze ahududu (çilek, vişne, böğürtlen de olabilir) 6...

Sayfayı Paylaş