Revani tatlısı tarifi

M

Misafir

Forum Okuru
Revani tatlısı tarifi
revani tarifi revane tarifi kolay tatlı tarifleri
revani tatlısı, tarifi, tarifi resimli, tarifleri, şerbeti, portakallı, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar

Türk Mutfakları'nın en vazgeçilmez tatlılarının başında gelir revani tatlısı... Malum Ramazan Ayı'na da ramak kaldı, oruç ayında lezzeti ile iftar sonralarında damaklarımızda tat bırakan, revani tatlısının tarifini sunuyoruz bu makalemizde sizlere Melek'ler:)

revani-tatli-3132.jpg

Malzemeler

Keki için:

3 yumurta
1 su bardagi seker
1 su bardagi yogurt
1 su bardagi irmik
1 su bardagi un
1 paket vanilya
1 tatli kasigi kabartma tozu
1 çay bardağı sıvıyağ

Şerbet için;

3 su bardagi su
3 su bardagi seker
½ limon suyu

Hazırlanışı

İlk olarak serbet hazirlanir ve soğumaya birakilir. Kek malzemeleri ile kek güzelce, önce yumurta ve şekeri olmak üzere çırpılır. Sonra diğerleri ilave edilir. 170 C’de üstü kızarana dek pişirilir.Fırından çıkan kek dilimlere kesilir ve sıcak kekin üstüne soğumuş şerbet dökülür, isterseniz hindistan cevizi serperek servis yapilir.

Sevgili Melek'ler, şayet arzıu ederseniz, 1 adet portakal kabuğunu rendeliyip, kekine karıştırabilirsinizde. :)

Şimdiden Afiyet olsun Melek'ler...

ben cok beceriksizimdir normalde :) vede Firinim hic istedigim gibi pisirmez , ama bu Tarif ilk defa cuk oturdu .. harika oldu kimse inanamiyo benim yaptigima :D basta ben olmak üzre COOOOOK TSK ederim icimdeki Cevheri kesfetmeme yardimci oldunuz :p
Tarif cok pratik yeni evlilere ve ögrencilere tavsiye ediyorum

tsk. kolay ve pratik tarif için, o kadar cesit revani tarifi var ,denemekte fayda var.

Geri