Reyhan Karaca Kimdir?

  • Konbuyu başlatan laetitia
  • Başlangıç tarihi
laetitia

laetitia

Yeni Üye
Üye
Reyhan Karaca Kimdir?
reyhan-karaca-9902.jpg


Reyhan Karaca / Sanatçı
İstanbul
Eğitim ve Kültür hayatı [değiştir]Müzik hayatına,İstanbul Çocuk Korosunda müzik eğitimi alarak başladı. İlkokulu, Harbiye İlkokulu’nda okuduktan sonra müziğe olan yeteneği keşfedilen sanatçı, ilkokulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarındaki başarısından sonra Çalgı Eğitim bölümünde eğitimine devam etti ve orta, lise , ve üniversite eğitiminin tamamını İTÜ de aldı. Sonra yine İTÜ Sosyal Bilimler Müzik Bölümü’nde master yaparak eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra yine kendi okulu olan İTÜ de kabak kemâne dersleri vererek öğrencilerini yetiştirdi. Ayrıca özel bir lisede 1 yıl müzik öğretmenliği yaptı.
Meslek Hayatı
Sanatçının profesyonel müzik çalışmaları 1987 yılında başladı. Birçok isime vokal ve ensturman ile eşlik etti. 1988 yılında Melih Kibar ile Eurovision Türkiye elemelerinde solistlik yaptı. 1989 yılında Zerrin Özer ile çalışmayan başlayan Reyhan Karaca, 1991 yılında İzel ve Can Uğurluer ile birlikte düet yaptığı İki Dakika adlı şarkıyla ülkemizi İtalya’da yapılan Eurovision’da temsil etti. Daha sonra Zerrin Özer’e uzun süre vokalistlik yapmıştır. 1993 yılında ‘Başlangıç’adlı ilk albümünü yaptı ve müzik listelerine girmeyi başardı.Asıl çıkışını ise 1995 yılında yaptı. “Gölge Çiçeği”isimli ve başrollerinde Aydan Şener ve Tolga Savacı nın oynadığı dizinin müziğini seslendirdi. sözleri Aysel Gürel e ve bestesi Volkan Gücer’e ait olan “Gölge Çiçeği” adlı şarkıyla beraber değişik ses tonu ve buğulu sesiyle insanlarda vokal olarak büyük bir beğeni ve merak uyandırdı.
Ardından sıkı bir albüm hazırlığına girdikten sonra 12 Haziran 1997 tarihinde ‘Sevdik Sevdalandık’ albümünü çıkardı.Bu albümle beraber çok büyük bir çıkış yakaladı ve Radyo ve TV lerde haftalarca 1 numarada kaldı.büyük başarısıyla yurtiçinde ve yurtdışında birçok başarı ve ödül kazandı. Ayrıca albüme Mustafa Sandal büyük destek verdi.
10 Ocak 2000 tarihinde ‘Yaman Olacak’ adlı albümünü çıkardı. Bu albümündeki şarkılardan “Yaman Olacak”,”Gidesim Gelmiyor” ve “İki Gözüm” şarkıları öne çıktı ve bu şarkılarla büyük patlama yaptı.Albümün klip sorunu olmasına ramen yılın en çok satan albümleri listesine girmeyi başardı. Albümde Mustafa Sandal,Ferda Anıl Yarkın,Feyyaz Kuruş,Aysel Gürel,Burçin Birben,Metin Özülkü,Eda Özülkü,Zeynep Talu,Mert Ekren,Barış Aryay,Özgür Buldum gibi isimlerle çalıştı.
19 Mayıs 2003 tarihinde ‘Mesela’ adlı albümünü çıkardı. Bu albümde “Senin İçin Üzgünüm”,”Mesela”,”Ayaz Gözlüm”,”İnkar Ediyorum”,”Bile Bile” şarkılarıyla öne çıktı. bu albümde Mustafa Sandal,Ferda Anıl Yarkın,Zeynep Talu,Sude Bilge Demir,Aşkın Tuna,Kerem Ökten,Feyyaz Kuruş,Kıvanç K,Cüneyt Çakım gibi isimlerle çalıştı.
29 Haziran 2007 tarihinde ise son albümü ‘İMZA’ ile çıkışını sürdürdü ve bu son albümüyle de isminden çokça söz ettirmeyi yine başardı ve hit şarkılarına hit kattı. İmza albümünde İmzası bulunan isimler:Fettah Can,Zeynep Dizdar,Metin Özülkü,Genco Arı gibi isimler oldu.
Reyhan KARACA ,şarkıcılıktaki başarısının yanısıra diğer yeteneklerini de geliştirmek amacıyla oyunculuk dersleri aldı ve ünlü sanatçılarla beraber bir müzikalde başrolde oynadı.hedefi ise iyi bir projede oyunculuk alanındaki hünerlerini sergilemek.
2008 yılında,kendisinin hazırlayıp sunduğu “İMZA’LI-YORUM”isimli TV programına başladı ve bu alanda da başarılarını göstererek kendisini daha da geliştirdi.
Magazinden uzak kalmaya çalışan santçı bu günlerde Sultans Of The Dans grubundaki bir hocadan dans dersleri almakta.
Albümler
1-Başlangıç (1993)
2-Sevdik Sevdalandık (1997)
3-Yaman Olacak (2000)
4-Mesela (2003)
5-İmza (2007)
Video Klipler
Sevdik Sevdalandık
Gücüm Ona Yetmiyor
Gölge Çiçeği
Sensizim
Yaman Olacak
Gidesim Gelmiyor
Ayaz Gözlüm
Aman Diyorum
İki Gözüm
Şarkıları
Aman Diyorum
Aşk Burada Oturmuyor
Ayaz Gözlüm
Bakma Öyle Yüzüme
Benim Adım Deniz
Bile Bile
Çıtırım (Şitt)
Dayan
Deli Gönlüme
Elinde Patlamasın Aşk
Elveda
Emanet
Firarım Ben
Gidesim Gelmiyor
Gölge Çiçeği
İki Gözüm
İnkar Ediyorum
İstanbulu Başına Yıkarım
 

Benzer İçerikler

kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
kaprisli
kaprisli
kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
744
kaprisli
kaprisli
kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
807
kaprisli
kaprisli
Üst