Rimel (Maskara) Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Rimel (Maskara) Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
rimel ile maskara arasındaki fark maskara ve rimel arasındaki fark
Kızlar rimel alırken nelere dikkat etmeli neleri göz önünde bulundurmalıyız diyorsanız işte cevabı :tik:

maskara-1622.jpg

Göz makyajının son adımı, büyülü dokunuşa sahip rimeller gözlerinize derinlik kazandırmakla birlikte güzelliğinize güzellik katıyor. Klasik siyah rimelle birlikte lacivert, mor, kahverengi rimeller biz kadınların beğenisine sunuluyor.
Makyaj renklerinizde değişiklik yapmak, yüzünüze yeni bir renk katmak istiyorsanız renkli rimelleri deneyebilirsiniz. Siyah rimeliniz hep makyaj çantanızda olsun ama renkli rimeller için yer açmaya ne dersiniz?

Hangi Rengi Seçelim?
Yeşil ya da mavi gözlere sahipseniz mor ve mürdüm renginde rimeli tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin rengini ortaya çıkaran mor ve mürdüm rimeller daha aydınlık bir ifade veriyor ve daha zinde görünmenize yardımcı oluyor.

Kahverengi ya da ela gözlere sahipseniz lacivert rimeli deneyebilirsiniz. Özellikle 2010 yaz modasının denizci trendine uygun bir tarz yaratmak istiyorsanız lacivert rimel tam size göre!

Yeşil ya da ela gözlere sahipseniz kahverengi rimeli tercih edebilirsiniz. Kahverenginin yorgun gösterme ihtimalini göz önünde bulundurarak far ve kalem rengi seçiminizde gri tonlarını deneyebilirsiniz.

Hangi Rimeli Seçelim?
Göz makyajınızda en etkili sonucu almak için kullandığınız rimelin özellikleri önemlidir. Fırçasında tarama özelliği bulunan rimeller; kirpik uçlarında topaklanma sorunu yaşatmazlar. Kirpikleri koruyucu maddeler içeren rimeller kirpiklerinizin dökülmesini önler. Dolgunluk veren rimeller anında etkiyle büyüleyici bakışlara sahip olmanızı sağlar.

Hangi Yöntemle Sürelim?
Rimel sürüşünden en başarılı sonucu almak için kıvırıcıyla kirpiklerinizi kıvırın. Dipten uçlara doğru üst kirpiklerinize sürün. Kuruması için 1 dakika bekleyip ikinci katı sürün.

Yeşil ya da mavi gözlere sahipseniz mor ve mürdüm renginde rimeli tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin rengini ortaya çıkaran mor ve mürdüm rimeller daha aydınlık bir ifade veriyor ve daha zinde görünmenize yardımcı oluyor
aynen katılıyorum çok güzel oluyor

Geri