1. elmalı kurabiye

  elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.756
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0

  Rimeller ve kullanımları

  Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında elmalı kurabiye tarafından paylaşıldı.

  rimel nasıl sürülür
  GÖZ MAKYAJININ OLMAZSA OLMAZI ÇARPICI BAKIŞLARIN SON NOKTASI RİMEL DİĞER BİR ADIYLA MASKARA..
  PEKİ HANGİSİ NASIL SÜRÜLÜR ? NASIL DAHA ÇARPICI GÖRÜNÜLÜR HADİ ÖGRENELİM  [​IMG]
  ana hatlar
  maskara inanılmaz bir buluş ve her ne tür olursa olsun, bütün makyajların "olmazsa olmazı"! makyaj uzmanlarının ortak fikri, başka hiçbir makyaj malzemesi uygulamadan tek seçim hakkınız olduğu durumlarda maskarayı seçmenizdir. ancak işin büyüsüne kapılıp maskarayı fazla kaçırmak da çok sık yapılan bir kusur.

  ne yazık ki fazla maskara kullanmak, pul pul olması, akması riskini artıracağı gibi kirpiklerin sert ve şekilsiz durmasına da sebep olabilir. bundan başka, kirpiklerin taşıyabilecekleri ağırlık da fazla olmadığından, aşırı maskara sürüldüğünde kirpikler kırılabilir. unutmayın: maskaradan ağırlaşmış kirpikler hiç bir vakit uzun, kalın ve hoş görünmez.

  maskara uygulamadan önce kirpiğe kıvrım kazandıran aparatların kullanımı da pekçok kadını cezbeder. daha uzun, daha fark edilebilir kirpikler her kadının rüyasıdır. bu aparatların kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken, kirpiklerin doğal görünmemesine neden olacak kadar sert bir açı değil daha hafif, doğal bir açının hedeflenmesidir. kirpik kıvırma aparatlarının yanlış kullanımı kirpiklerin çekilip kırılmasına sebep olabilir. şayet bu aparatı kesinlikle kullanmanız gerekiyorsa, daima maskaradan önce uygulayın; yoksa kırık veya tuhaf bir biçimde kıvrılmış kirpikleriniz olur. en iyi kirpik kıvırma aparatları, kirpiği korumak için bir tarafı süngerli olanlardır. unutmayın, hafif ve eşit bir baskıyla kirpiklerinizi aparata sıkıştırıp birkaç saniye sonra aparatı açmalısınız.

  maskaranın iki ana türü vardır: "waterproof" yani suya dayanıklı
  ve "water-soluble" yani suda eriyen. iyi bir maskara dağılmamalı, pullara ayrılmamalı ve birikmemelidir. şayet bu tür şikayetleriniz varsa, bu mutlaka maskaranın iyi olmadığının işaretidir! iyi
  bir maskaranın pahalı bir maskara olması da gerekmez. kimi vakit ucuza alınmış bir maskaranın kolay kullanımı, performansı ve hatta kalitesi sizi şaşırtabilir.

  suya dayanıklı maskaralar: bu tür maskaralar temizlenirken size problem çıkarabilir; temizlemek için göz çevresini daha sert bir biçimde çekiştirip silmek zorunda kalırsınız. bu da cildin ve kirpik diplerinin tahriş olmasına ve kirpiklerin düşmesine sebep olabilir. havuza girerken hafif bir makyajınızın olmasını istemek veya düğünde göz yaşlarınızı tutamayıp ağladığınız vakit makyajınızın akmayacağından emin olmak elbette hakkınız. dolayısıyla suya dayanıklı maskaralar belli durumlarda kullanılmak şartıyla çok kullanışlıdır. ancak bu tür maskarayı günlük olarak tercih etmemek, uzun dönemde yararınıza olacaktır.

  bu arada suya dayanıklı olması tam olarak bu maskaraların dağılmayacağı anlamına da gelmez: cildinizin doğal yağı veya kullandığınız nemlendiricilerin içerisinde bulunabilecek yumuşatıcı ajanlar (emollients) bu tür maskaranın dağılmasına sebep olabilir.

  suda eriyen maskaralar: bunlar da (tam tersi olması gerekirken) suyla kolay temizlenmezler. ancak bu sorunun dışında günlük kullanım için uygundurlar.

  uygulanması
  maskara uygularken alt kirpiklerinizden başlayın. maskarayı kirpiklerinize paralel tutarak kirpik diplerinden dışa doğru uygulayın. bu tekniğin aynını üst kirpiklerde kirpik diplerinden yukarı doğru maskara sürerek uygulayın. yanınızda veya çantanızda temiz bir rimel fırçası bulundurursanız rimel sürerken kirpiklerinizde oluşabilecek fazlalıkları basitçe temizleyebilir tel tel ayırabilirsiniz.

  rimel sürerken göz kapaklarınıza bulaştırdığınız oluyor mu? tamamen kuruyuncaya kadar sabredin. sonra bir pamuk veya süngerle hafifçe silin. çok daha kolay çıktığını fark edeceksiniz. ama kesinlikle bulaşmış lekenin bütününün iyice çıkmasına dikkat edin. maskara kalıntıları sizi itinasız ve kirli gösterebilir.

  hatalar
  mankenlik veya gösteri dünyasıyla ilgili bir mesleğiniz yoksa, mavi, mor, yeşil gibi renkli maskara kullanımından sakının.

  dağılan bir maskara kullanmayın. bunu kontrol etmek çok kolay değildir. deneyerek veya öneri alarak dağılmayan bir maskara edinin.

  suya dayanıklı maskaraları günlük olarak kullanmayın. zor çıkar ve kirpiklerinize zarar verebilirler.

  alt kirpiklerinize maskara uygulamayı unutmayın.

  maskarayı bol kullanmayın: fazla maskara çirkin görünür.   
Rimeller ve kullanımları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rimel Seçmenin ve Sürmenin 8 Altın Kuralı

  Rimel Seçmenin ve Sürmenin 8 Altın Kuralı

  Kadınların makyaj yaparken vazgeçilmezi olan rimeli seçerken ve kullanırken bazı hususlara dikkat etmeliyiz. 1) Her gün rimel kullanmanın kirpiklere hiçbir zararı yoktur hatta tam tersi; son yıllarda geliştirilen bazı ürünler, besleyici madde açısından son derece zengin. 2) Her akşam yatmadan önce makyajınızı özellikle de rimelinizi mutlaka temizlemelisiniz. 3) Maskara alırken ürünün...
 2. Rimel

  Rimel

  Bakınız; Sürme.Sağlığınız bozulacak demektir. Sağlığınız bozulacak demektir. Kişinin isteyerek veya istemeyerek birini aldatacağına işarettir.Rüyada rimel görmek, yalanci, düzenbaz bir kimse ile karsilasacaginiza ve ondan zarar görecek bir ise giriseceginize delildir.
 3. Rimel ve Fondötende Paraya Acımayacaksın

  Rimel ve Fondötende Paraya Acımayacaksın

  İtalyan makyaj uzmanı Luigi Capello kadınların bir süpermarketten bile ruj alabileceğini ama maskara ve fondötenin en iyisini almaları gerektiğini söylüyor. En sık tekrarlanan makyaj hataları neler? İlk sırada yanlış fondöten seçimi var. Ten renkleriyle fondötenlerinin ilgisi yok. Göz kalemini sürerken işlemi yukarıya doğru çekerek tamamlamalısınız. Ne yazık ki kadınların çoğu işlemi aşağıya...
 4. Gitarda Gamlar ve Kullanımları

  Gitarda Gamlar ve Kullanımları

  gitarda gamların yerleri rock gamları gitar gamları resimli Müzikte bir melodi yaratmak için kullandığımız dizilere gam denir. Gamlar çeşit olarak oldukça fazladır. Çünkü müzik dipsiz bir kuyudur diyebiliriz. Yaratabileceğiniz çok fazla melodi ve bu melodilere göre oluşan gamlar vardır. Örnek vermek gerekirse müzikte Çin gamı, Mısır gamı, Macar gamı, Çingene gamı gibi yöresel gamlardan bile...
 5. Baharatlar ve kullanımları

  Baharatlar ve kullanımları

  baharatlar tarhun otu zayıflatırmı ingilizce baharat isimleri baharatlar, isimleri, faydaları, listesi, çeşitleri, yararları, zayıflatırmı, kalorisi, ingilizcesi Yemeklere tat katmasının yanı sıra, kalorisi ile zayıflama etkilerinede sahip olan ve ayrıca daha bir çok faydaları olan baharat çeşitlerini ingilizce isimleriyle listeler halinde sunuyoruz sizlere Melek'ler. Anason (anise) :...

Sayfayı Paylaş