Rugan Ayakkabı ve Çantalar Nasıl Kullanılmalı?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Rugan Ayakkabı ve Çantalar Nasıl Kullanılmalı?
rugan ayakkabı kombini, rugan çanta kombini, rugan nasıl kullanılırSevgili melekler, yıllar geçse de modası geçmeyen zaman zaman öne çıkan rugan ayakkabı ve çantaları annelerimizin gardroplarından da hatırlarız. Şu sıralar da hayli revaçta olan rugan çanta ve ayakkabıların kombinlenmesi dikkat ister. Eğer siz de bu konuda bilgi sahibi olma, en önemlisi şık olayım derken abartılı bir hal almmaak istiyorsanız, mutlaka rugan kullanımı hakkında verdiğimiz tüyolara bir göz atın...


rugan.jpg- Rugan kurtarıcıdır, çoğu zaman sade bir kıyafetinizi rugan çanta ve ayakkabılarla bir anda hareketlendirebilirsiniz. Ancak kıyafetiniz zaten abartılıysa rugandan uzak durun.

- Tek renk ve süssüz ruganlar belki hala kıyafetinize uygun olabilir ama abartılı ve bol detaylı bir kıyafetle asla detaylı ruganları kullanmayın. Detaydan kastımız; zincirler, kurdeleler, fiyonklar, taşlar, metal zımbalar vs.

- Eğer kıyafetinizde 2’den fazla rengin kombinasyonunu kullanıyorsanız, birkaç rengin bir arada kullanıldığı ruganlardan uzak durun.

- Aynı şekilde ruganın parlak deri kıyafetlerle de kullanılması doğru değil.

- Evet dikkat çekmek güzel ama bu kadar parıltı ucuz algısı yaratabilir. Rugan zaten derinin üstüne bir tür kalın film çekilmesiyle yapılır. Siz bunu bir de deriyle kombin ederseniz pek hoş bir görüntü ortaya çıkmaz.

- Burada bir dip not düşmek gerekir. Böyle kalın bir tabakayla kaplandığı için rugan ayakkabıların hava geçirgenliği oldukça düşüktür. Dolayısıyla uzun saatler boyunca giymek sağlıklı değildir. Ayrıca deri ayakkabılara göre daha sert oldukları için rugan ayakkabılarınızın daha rahat olmasına da ayrı önem gösterin.

Rugan çantalara gelirsek

- Güzel büyük bir rugan portföy çantayla hem gündüz hem de gece şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Eğer tercihiniz büyük bir kol çantası ise yine bol detaydan kaçınmanız gerekir.

- Büyük çantalarda en güzeli ruganla başka bir malzemenin kombinasyonudur. Çantanızın üzerinde bulunan ufak rugan detaylar şıklık katabilir.
 
Üst