Ruhum titriyor sessizliğme Zaman titriyor sensizliğime

AYTASI

Aktif Üye
Üye
Ruhum titriyor sessizliğme Zaman titriyor sensizliğime
İnsan yorulunca kırıklarada basıyor, başı dönüyor korkudan, korkularının esiride olabiliyor. Sonuçta bu durumdan da yine kendi çıkıyor. İnsana neler yüklenilmiş çoğu farkında bile değil.

Yakıştırılmayan Masumiyet...

Yoruyor beni olmadığım kadar güçlü görünmek

Pamuktan kalelerin ardında kağıttan askerlerim savaşırken hayat denen er meydanında kazandıklarıma mı daha çok üzüleyim / ki elimde kalan bir avuç acı / kaybettiklerimin acısına mı bilemedim...
Ganimet saydıklarıma baktığımda gördüğüm kahverengi oymalı bir sandık dolusu hayalkırıklığıydı o kadar...
Gardım düştüğünde ruhumun zinciri çözülüyor iplik iplik
Doğrultamıyorum haklılıklarımın kılıcını düştüğü yerden üstelik kendimde doğrulamıyorum.
Kırıklarımın üzerine basıp bir çırpıda bırakmak istiyorum kendimi yaşam denilen yalanın kara boşluğuna...
Düşemiyorum
Dönüp bana kırıklara basılır mı diye sorma
İnsan yorulunca basıyor işte...

vazgectim-8053.gif

Yoruyor beni sustuklarım

İçim çığlık çığlığa coşturuken isyanlarını beynimde dörtnala koşan cümlelerin yelesinden korktu satırlarım...
Bir türlü nokta koyamadığım gibi tek hece çıkartamadım dilimden
Ruhum düğümlendi
Boğazımda kaldı hıçkırıklar peş peşe
Yutamadım...

106440-4803.jpg

Senle arama sessiz harfler sıraladım arayı açmaya çalıştıkça istemeden yaklaştım
Çıkmayan seslerin sağnağında bozdum ruhumun bekaretini
Bir bardak su doldurup avuçladığım tüm harfleri tek tek yutmaya çalıştım beynimin uğultusu sussun diye
Olmadı
Yuttuklarımla berber yutamadıklarımıda kustum içimin sessizliğine
İki dudağımın arasından akıttığımın pörsümekte olan hayatım olduğunu görünce tepkisiz bakakaldım sadece...
Dönüp bana sessizliğe kusulurmu diye sorma
İnsan yorulunca kusuyor işte

Yoruyor beni giden olmak
Bavuluma yerleştirdim ondan kalan hayatları
Hatırlamak istemediklerimi mi alsam yanıma sana dönmeme engel olsun diye
Yoksa unutamadıklarımı mı alsam '' herşeye rağmen güzeldi '' nidasıyla avunmak için bilmiyorum
Her şeyi unutmak için ama hiç bir anının unutmayacağımı bilerek çıkıyorum yola ama korkuyorum geriye dönüp bakmaya
Orada bıraktığım kendimi gördüğümde yine kendime yenildiğimi görmek ağır geliyor ruhuma
Korkularımdan korkuyorum hiç olmadığı kadar
Ufukta bir ışık arıyorum sığınmak için ama karanlığa esir oluyorum her adımımda...
Dönüp bana korkulardan korkulur mu diye sorma
İnsan yorulunca korkuyor işte...

bilmiyorum150x150-7927.jpg

Şimdi bunları neden anlattım onu da sorma
Bilmiyorum
Belki içimi döktüm az da olsa anla beni diye belki de içime kıydım gözlerinin önünde
Yoksun
Yorgunum
Varlığında mı yorulmuştum gerçeği anlatırken çırpınışlarımda yokluğunun yoksunluğu yaşamak mı çok hırpaladı beni kestiremiyorum
Çocuktan bozma bir kadın
Hüzünden bozma bir acı
Saçma sapan tüm devşirmelerimi topluyorum
Lâl kesiyor ve gidiyorum
Ruhum titriyor sessizliğme
Zaman titriyor sensizliğime
Bense ah edip duruyorum
Bana yakıştıramadığın masumiyetime...

Yalan dedin yalan oldu...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yoruyor beni olmadığım kadar güçlü görünmek

hemdee cookk yoruyorr çookkk hemdee :cry::cry:
cokk güzell olmuşş eline emegine saglık bidenem....

Geri