Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

ruhunu nöbete bırakan asker

Konu, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kurtuluş savaşı sırasında nöbet bekleyen mehmetçiğin ortalığın durgun oldugu bi zamanda banyo yapması gerekiyormuş fakat nöbet yerini bırakıpta gidemiyomuş... Derken gecenin bi vakti karşıdan birinin geldiğini görmüş ve silahı gelen şahsa dogrultup kim oldugunu sormuş...Gelen yaşlı bi kadınmış...mehmetçikle konuşmaya başlayan kadın mehmetçiğe 'sen yorulmuşsundur oğul git bi banyo yapta gel ' der mehmetçikte bunun üzerine "vatanı kim bekleyecek ana " der kadın mehmetçiye" sen banyo yapıp gelinceye kadar ben vatanı beklerim oğul gözün arkada kalmasın" der bunu üzerine mehmetçik koşar adımlarla banyo yapmaya gider... o sırada nöbet yerlerini teftişe çıkan komutan askerin yerinde olmadıgını farkeder. yavaşça askerin nöbet tuttugu yere doğru gider... o sırada askerin tüfeğinin havada olduğunu fakat etrafta kimsenin olmadığını görür.silahı almaya çalışır fakat başaramaz... en sonunda kılıfından çıkardığı tabancasıyla tüfege iki el ateş eder.derken tüfek yere düşer. komutan orada nöbet tutan askerin bulunmasını ister.askeri aramaya çıkan askerlerden biri gördügü manzaraya inanamaz.nöbetçi asker kalbinin üstüne aldığı iki kurşun yarasıyla olduğu yerde uzanmaktadır...
    görüyorsunuz ya bu vatanın hala bekleyen bekçileri var üstelik biz bunu hayattayken bile yapamıoken....

ruhunu nöbete bırakan asker konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarihimizde İz Bırakan Devlet Adamları

Tarihimizde İz Bırakan Devlet Adamları

iz bırakan türkler karahanlıların önemli devlet adamları tarihte iz bırakan türkler bilim adamları tarihimizde önemli mimari eserler sanatçılar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı. 1881 senesinde Selanik’te bugün müze haline getirilen evde dünyaya geldi. Babası Ali Rıza Bey, annesi Zübeyde Hanımdır. İlköğrenimine Selanik’te Fatma Hanım Mahalle...
  2. Ruh

Ruh

Ruhla ilgili rüyayı Efendimiz Aleyhisselam ahiret kısmeti ile tevil buyurmuşlardır; Ruh baht açıklığına, devlete ve saadete, anne babaya, mal ve şerefe; Ruhun cesetten çıktığını görmek emanetleri sahiplerine vermeye, hastanın veya hapisteki kimsenin kurttulmasına ya da görüşmediği kimselerle bundan sonra görüşmeye delalet eder.Rüyada bir ruhun sizinle konuştuğunu gördüyseniz, gizli...
  3. sigarayı bırakan adamın günlüğü

sigarayı bırakan adamın günlüğü

Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini...
  4. askerime

askerime

canım sevgilimm senı cok sevıyorumm gıttıgın 1 yıl oldu ama ben senı hala unutmadım hep aklımdasınn... senı çok sevıyorumm aşkımm ne kadar özlesemde üzülsemde beklemenin sonunda sen oldugunu bılmek bıle guzel bu bıle yetıyor bana ben senı 15 ay degıl omur boyu bıle beklerımm... bebişimm gel artık senı cok ozledımm kendımı okadar yanlız hıssedıyorumkı sensız buralarda hep bıseyler eksık !...
  5. İz bırakan sözler

İz bırakan sözler

iz bırakan sözler iz bırakan sözler facebook aşk sözleri iz bırakan sözler, mesajlar, msjlar, cümleler ve dahası burada arkadaşlar Bazı sözler vardır ki, söylenir gider ama ardından yıllarca belki de ömür boyu iz bırakır. İşte biz de bu makalemizde o sözlere yer verdik Melek'lerim:) "Hiç kimseye güvenmiyorum" diye bir şey yoktur. "Zamanında ona güvendiğim için, artık...

Sayfayı Paylaş