Rujunuz Nasıl Daha Kalıcı Olur

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Rujunuz Nasıl Daha Kalıcı Olur
Rujun makyajın tamamlayıcısıdır...Rujunuz doğru sürülmediyse makyajınızda yarım kalmış demektir...Güçlü bir etki yaratan ruj sayesinde dolgun,yumuşak mat ya da parlak dudaklara kavuşabilirsiniz.Onun için rujun çok sevilmesine şaşılmamalı.Makyajınızı sürekli tazelemek zorunda kalmamanız için rujunuzu sürerken mutlaka zaman ayırın.Ne kadar özenli yaparsanız konturlar ve renkler o derece kalıcı olacaktır.Ufak tefek hileler ile dudaklarınızı muhteşem bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

1)Fondoteni yüzünüze uyguladıktan sonra mutlaka dudaklarınıza da uygulayın.Açık renkli bazın üzerinde rujunuzun rengi daha belirgin olacaktır.Özellikle açık renkli rujlarda bu daha çok önem kazanır.
2)Dudaklarınızı kalemle belirginleştirin.Rujunuzun renginde ya da bir ton açık kontur kalemiyle dudak çizgilerinizi çizin.Böylece dudaklarınız daha dolgun gözükecek ve rujunuzu taşırmadan süreceksiniz.
3)Ruju sürerken fırça ile sürmeye özen gösterin.Bu şekilde sürerseniz daha rahat sürersiniz ve rengi daha kolay işleyebilirsiniz.Ayrıca rujunuzda daha kalıcı olacaktır.
4)Rujunuzu sabitlemek için ince bir kağıt mendili dudaklarınızın arasına alarak hafifçe bastırın.Daha mat bir görünüm istiyorsanız mendile pudra sürebilirsiniz.
5)Tamamen mat bir görüntü istiyorsanız dudak kalemi ile tüm dudağınızı boyayabilirsiniz.Kalıcılığı daha fazla olacaktır.
6)Parlak dudaklar istiyorsanız rujunuzu sürüp sabitleştirdikten sonra hafif bir parlatıcı uygulayabilirsiniz.
7)Rengi güçlendirmek için ruju sürüp kağıt mendille sabitledikten sonra tekrar üzerinden rujla geçebilirsiniz.
8)Pastel renkli rujlar kullanırken kontur çizgisinin koyu olmamasına özen gösterin.Aksi halde kontur çizgisi ön plana çıkacaktır.
9)İnce dudaklara sahipseniz daha dolgun dudaklara kavuşmak için bazı hileler var.Dudak kalemi ile yumuşak bir hat çizin ve dudaklarınızın köşe kıvrımlarını da boyayın.Sonra ruj fırçası ile dudağınızın ortasına kadar ruju dağıtın.Son olarak daha açık bir renkle üzerinden geçin.
10)Dudaklarınızdan biri ince biri kalın ise ince olan dudağınızın üzerinden kalemle geçin.Konturu dışarı taşırmadan dikkatlice sürün.Ve sadece ince olan dudağınıza kontur çekin.
11)Makyajla aranız pek yoksa bile en azından ruj sürmeyi deneyebilirsiniz.Özellikle de dudaklarınızı pek beğenmiyorsanız bu durumu ışıltılı tonlarla tatlı bir hale getirebilirsiniz.
12)Gecenizi kabusa çevirecek şeylerden bir tanesi de dağılmış rujla kötü bir görüntü oluşturmaktır.Bunu engellemek için kalemle konturun üzerinden geçin ve içlere doğru dağıtın.Sonra ten rengi bir kalem kullanarak çizgiyi yenileyin.Son olarak da rujunuzu sürün.
 
Üst