Rus finosu yavru köpeğimi tuvalete nasıl alıştırabilirim?

• Konbuyu başlatan rusfinom
  • Başlangıç tarihi
R

rusfinom

Forum Okuru
Rus finosu yavru köpeğimi tuvalete nasıl alıştırabilirim?

Rus finosu tuvalet eğitimi melek kadınlar kulubü rus finosu forum'da.​

Selam kızlar bir arkadaşım doğum günümde bana rus finosu hediye verdi. Daha yavru şu an için evimizin bahçesinde bakıyoruz ama yavru olduğu için şu an tuvaletini alıştırmak istiyorum gördüğüm her yere kakasını yapıyor maalesef bunu bir düzene oturtabilir miyim? Rus finosu tuvalet eğitiminde yapmam gereken uymam gereken kurallar nelerdir? Nasıl bir eğitim vermeliyim ne kadar sürede tuvalete alışabilir yani ben her yere yapmasını değil belli bir yere tuvaletini yapmasını istiyorum.

Merhabalar
Yavru köpekler evinize ilk geldiği andan itibaren tuvalet eğitimi verilebilir bunu yavruyken yapmak tam zamanı aslında ama bazı uygulamanız gereken kurallar olacaktır. Örneğin tuvaletini yapması gereken noktayı belirleyin ve mamasını ve suyunu sürekli önünde bulundurmayın tuvalet saatine yakın mama verimini artırın aslında dediğim gibi köpeklerin tuvalet eğitimleri çok zor değil kolaylıkla uygulayabilirsiniz en önemli mesele mama verme ve mamayı ne kadar sık verirseniz o kadar çok sık tuvalete çıkma ihtiyacı duyacaktır evcil hayvanınız. Onun için tuvaletini yapmasını istediğiniz saate doğru mama vermeyi arttırmalısınız yani gün içinde mamayı kontrollü vermeniz olacaktır. Bunun için veterinerden de yardım alabilirsiniz. Alışana kadar çok yakından kontrol etmeniz gerekmektedir köpekler daha çok tuvalet ihtiyaçları geldiğinde yeri koklayarak telaşlı bir şekilde daireler çizerek oyun ortasında birden durgunlaşarak bu isteğini belirtir. Onun için yakından takibini yapmanız gerekiyor tuvaletini yapacağı alanda köpeğin kolayca ulaşabileceği bir yer olmalıdır köpeğiniz doğru yere kakasını yaptığında onu mamalarla ödüllendirebilirsiniz böylece alışma süreci daha da hızlanır.

Rus finosu tuvalet eğitimi sonrasında size ''Köpeklerde tuvalet ve kafes eğitimi'' konusunu da aşağıdaki linkten sunmak istiyorum. İlginizi çeken bir konu ise inceleyebilirsiniz.

Geri