1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.267
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada biriyle birliktelik görmek

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Danyal (as.) buyurmuştur ki: Rüyada cinsel ilişki görmek tabiri, cimada bulunduğunu gören kimse, tatmin olursa muradına erer. Eşiyle adeti olduğu şekilde ilişkiye giren kadına hayır ve iyilik eder. Nikah caiz olmayan biriyle ilişkiye girdiğini gören kimsenin yaklaştığı kadına karşı şefkat ve muhabbeti az olur ve belki aralan da bozulur. İlişkiye girilen kadın vefat etmiş ise, hüzün ve kedere tabir edilip, yorumlanır.
  İslami Tabiri: Rüyada Cima etmek görmek İslami tabiri, Bir rivayete göre bu rüya taraflar için hayra, bir görüşe göre de hacca tabir edilip, yorumlanır. Vefat etmiş olan eşiyle ilişkiye girdiğini görmekte hayır yoktur. Tanımadığı ve ölmüş bir kadın ile ilişkiye girmek murada ermektir.
  < Konu Resmi..>


  Diyanet Yorumu: İbni Kesir Rahmetullah demiştir ki: cima etmek ile alakalı rüya hayra ve sevince tabir edilip, yorumlanır. Kendine haram olan kadınlardan biri ile yattığını görmek, veledi zinaya tabir edilip, yorumlanır.

  İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada cima etmek din ve Dünya’da murada ermeye tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Cinsel ilişkiye Girmek, eğer bakire bir hizmetçi ile ilişkiye girdiğini gören kimse, yüksek derecelere ve hayra erer. Rüyada yanında çalışan veya tanımadığı işçi, hizmetçi ve yardımcılarla yattığını gören kimse, kedere uğrar fakat kısa zamanda kurtulur.

  Rüyada Cinsel birliktelik
  El-Sâlimi (r.a.) demiştir ki: Rüyada ilişkiye girdiğini fakat boşalmadığını gören kimse, zor ilimlerin gizli hükümlerini arar, eğer tatmin olmadan ayrılırsa talebinde muvaffak olamaz. Rüyada Cinsel ilişkiye girmek tabiri, Kuvvet ve şehvetinin yerinde olduğunu gören kimsenin maksadı gerçekleşir.

  Rüyada Cinsel birliktelikte Gusül Vacip Olursa
  Câferi Sâdık (r.a.) buyurmuştur ki: ilişkiye girip üzerine gusül vacip olduğunu görmekle rüyanın tabiri batıl olur. Çünkü bu Rüya şeytanın aldatmasıdır. Bazen de zina rüyası hainlik ve kalleşlik ile tabir edilir.

  Rüyada Hristiyan Kadın ile birliktelik
  Bir Hristiyan kadın ile yattığını gören kimse, devlet yöneticisi veya vekilleri eliyle gelecek paraya kavuşur, Dünya ve Ahiret mutluluğu elde eder. Yahudi kadın dahi böyledir. Rüyada Yabancı uyruklu kadınlar ile birlikte olmak aynı şekilde tabir edilir.

  Rüyada Eşiyle ilişki Görmek
  Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Bir kimse Rüyada eşiyle ilişkiye girse ailesi ve yakınları ondan hayır görür. Eşi hayızlı iken ona yaklaştığını gören kimse, eşine çok bağlı olur. Eşiyle ilişkiye girdiğini ve kadının cinsel organına baktığını gören kimse, büyük hayra erer ve amacına kavuşur. Kadın dinine bağlı ve Allah’tan korkan birisi ise, hayır daha büyüktür.

  Rüyada Cima Etmek
  Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada cinsel ilişki, emele erişmeye işarettir. Devlet yöneticisi veya vekillerinden birinin kendine yaklaşmak istediğini gören kimse, ondan hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardım görür eğer eğitimi yeterliyse, sorumluluk alabilecek bir kimse ise, memuriyet ve makama kavuşur, istek ve hayallerini elde eder.

  Rüyada Bakire bir kızla ilişkiye Girmek
  Bir bakireyle ilişkiye girdiğini görmek, Bekar ise o sene bir güzel kadınla evleneceğine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada bakire olduğunu gördüğü biriyle ilişkiye girmesi rüya sahibinin evliliği ile tabir edilir, Rüyada bakire biriyle ilişkiye girmek, eğer kişi bekar ise evlenmesine, evliyse eşiyle münasebetinin güzelleşmesine, tüccar için zor işleri başarmasına delalet eder.

  Rüyada Tanıdığı Birinin Eşiyle ilişkiye Girmek
  Bildiği bir kimsenin hanımı ile ilişkiye girdiğini gören, tanıdığı adamın hanımı tarafından hayır görmeye, rüya sahibinin hanımıyla bir adamın ilişkiye girdiğini görmesi o adamın rüya sahibinden hayır görmesine işarettir. Rüyada bir kimsenin kocasıyla ilişkiye girmek o kimsenin hanımından yada tanıdığı bir kadından hayır ve yardım görmesine işaret eder.

  Rüyada Tanıdığı Biriyle Cinsel ilişkiye Girmek
  Rüyada tanımadığı biriyle ilişkiye girdiğini görmek o kimseden gelecek bir yardıma yada onun vesilesiyle erişilecek amaca ve gayeye işaret eder. Rüyada tanıdığı biriyle sevişmek ve ilişkiye girdiğini görmek, arzusuna ve gayesine ulaşmaya tabir edilir.

  Rüyada Tanımadığı Biriyle Cinsel ilişkiye Girmek
  Rüyada Tanımadığı Biriyle ilişkiye girmek tabiri, bu kimse ummadığı bir yerden yardım göreceğine rüyası yorumlanır. Rüya sahibi erkek ise erkek bir kimseden, kadın ise kadın bir kimseden yardım ve fedakarlık görecektir.

  Rüyada Cinsel ilişki Yaşamak
  Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: Rüyada ilişki yaşamak, Bir erkek ile nikah ettiğini ve sonrasında cinsel ilişki yaşadığını gören kadın, rahatlar, üzüntü ve kederden kurtulur. Erkek için ve Kadın içinde rüyada cinsel ilişki yaşamak üzüntü ve kederden kurtulmak ile yorumlanır.

  Yaşlı ve İhtiyar Bir Kadın ile ilişki
  Bilinmeyen bir ihtiyar kadına yaklaştığını ve ihtiyarın buna itiraz etmeyip izin verdiğini görmek, çok iyidir ve son derece hayırdır. Rüyada Cinsellik genel olarak kadın ve erkek için, ister yaşlı ister genç yada ne olursa olsun fark etmiyor burada tabir olunduğu gibi, İslami Kaynaklarda yer almaktadır.

  Rüyada Cinsel ilişki izlemek
  Rüyada isteyerek ve zevk alarak ilişkiye girdiğini görmek; büyük bir rütbe veya mertebe sahibi olacağına delâlet eder. Rüyada Cinsel ilişki izlemek makam ve mevki sahibi kimseler ile birlikte olmaya ve desteklerini görmeye delalet eder.

  Vefat Etmiş Ölmüş Biriyle ilişki
  Vefat etmiş bir erkekle ilişkiye girdiğini gören kadın, ona rahmet ve dua ederek hayır eder. Rüyada Ölmüş bir kişiyle ilişkiye girdiğini gören kimse, iyilik bilmeyen birine iyilik eder. Rüyada Ölmüş tanıdık biriyle ilişki gören kimse, kudretinin üzerinde iyilik sahibi olur.

  Cinsel ilişkiye Girenleri Görmek
  Rüyada ilişkiye girenleri görmek bu kimseler tanıdık ve tanımadık kimseler ise bu kimselerin rüyasında hayatıyla alakalı iş ve aile hayatıyla alakalı erkek ve kadınlar ile tabir edilir bu kimselerden yardım görmeye ve görmemeye şeklinde rüyanın nasıl görüldüğüne göre yorumlanır.

  Rüyada Erkek ile Cima etmek
  Münakaşa etmeden bir adamla ilişkiye girdiğini gören kadın,aralarındaki sevgiye, bir rivayete göre o adamdan hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardım görmesine, bilinmeyen bir genç ile ilişkiye girdiğini gören kadının, kendi zararına bile olsa hiç çekinmeden adaletle söz söylemesine, adaletin gerçekleşmesini istemesine tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Kadın ile Cima etmek
  Rüyada Kadın ile ilişki hayır ve berekettir. Maksadın ve gayenin yerine gelmesine işaret eder. Çıplak bir kadınla ilişkiye girdiğini gören kimse keder ve üzüntüden kurtulur.

  Rüyada Cinsel Sürtünme
  Rüyada Cinsel sürtünme görmek, maksat ve gayesinin zor olmasına ve isteklerinin önünde engel olduğuna bu engeli aşmakta zorlanmasına rüyanız yorumlanır.

  Rüyada Cinsel Arzu Duymak
  Rüyada Cinsel Arzu duymak masat ve gayeye istediği ve murat ettiği bir şeyin olmasını şiddetle istemeye ve buna mücadele isteğine ve şevkine kavuşmaya delalet eder.

  Rüyada Hayvan ile birliktelik
  Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Bilmediği bir hayvanla ilişkiye girmek düşmana karşı zafere, bildiği bir hayvana yaklaşan layık olmayana iyilik eder, arslan ve kaplan gibi bir hayvanla ilişki düşmana galebeye ve güçlü, etkili ve zengin biriyle dost olmaya, cansızlardan biriyle cima etmek görmek, Garib bir işe başlamaya tabir edilip, yorumlanır.
   
Rüyada biriyle birliktelik görmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Vefat etmis birini Rüyada görmek

  Vefat etmis birini Rüyada görmek

  rüyada ölmüş birini canlı görmek rüyada ölmüş yakınını görmek birini canlı ölen yakınını Biliyorum bu konu pek buraya ait degil, aslinda rüya bölümüne ait bir yazi. Ama makbercim özellikle senden bir cvp bekledigim icin buraya yazma geregi duydum (tabiki diger meleklerinde yorumuna acigim). Ben dün gece, 2002 yilinda vefat etmis Babaannemi gördüm Rüyamda. Rüyamda görünüs olarak...
 2. vefat etmis birini rüyada görmek nedir

  vefat etmis birini rüyada görmek nedir

  Merhaba arkadaşlar vefat etmis birini rüyada görmek nedir? rüyamda halamın ölen kocasını gördüm ve bu rüyamın yorumunu çok merak ediyorum doğrusu.
 3. Rüyada ölmüş birini mezarda görmek

  Rüyada ölmüş birini mezarda görmek

  Rüyada ölmüş birini mezarda görmek Selam arkadaşlar Rüyada ölmüş birini mezarda görmek ne anlama geliyor tabirini yazın lütfen
 4. Rüyada Sevmediği Birini Görmek

  Rüyada Sevmediği Birini Görmek

  Rüyada Sevmediği Birini Görmek ne anlama geliyor rüyamda hiç sevmediğim birini gördüm de onunla konuşuyordum sizce bu ne olabilir:S
 5. Rüyada Bir Yakının Öldüğünü Görmek

  Rüyada Bir Yakının Öldüğünü Görmek

  Yan kapı komşumun rüyasında benim hayatımı kaybettiğimi görmesi üzerine merak ettim araştırdım ve rüyada bir yakının kaybetmenin ne anlama geldiğini bu rüyanın tabirini rüya yorumlaır yapan bir başka arkadaşımdan öğrendim sizlerle paylaşmak istiyorum işte rüyada yakın birini kaybetmenin tabiri. Eğerki rüyanızda yakınız olan birini kaybetmişsenin öldüğünü gördüğünüz kişiye ömür bağışladınız...

Sayfayı Paylaş