gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.194
  Beğenilen Mesajlar:
  2.007
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada çekirge görmenin manası nedir?

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Rüyada uçar halde çekirge görmek, askerdeki bir yakınından alacağı iyi bir habere, pişmiş çekirge görmek, altın ve gümüş biriktirmeye, çekirge sürüsü görmek bir sıkıntıya düşmeye tabir edilir.
  İslami Tabirleri: Rüyada Çekirge gören kimse hayatına ve yaşantısına daha dikkatli bakmalıdır. Bir yerde toplu olarak çekirge görmek, oraya Allah tarafından bela ve azap ineceğine tabir edilip, yorumlanır.

  Diyanet Yorumları: Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada çekirge görmek, kavga, yağmur, çok söz ve bela ile tabir edilir.


  < Konu Resmi..>
  İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Bir rivayete göre, Rüyada Çekirge Görmek şöyle tefsir edilir. Servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk satmaya tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Yemek
  Rüyada çekirge yediğini gören kimse, hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma ve yiyecek-içecek ve bereketli rızıklara erer.

  Rüyada Çekirge Toplamak
  Bir kutu içine çekirge doldurduğunu görmek, kazanca ve kazandıklarını biriktirmeye işarettir. Rüyada çekirge toplayıp bir kutu içinde doldurup biriktirmek servet biriktirme ile yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Yakalamak
  Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Çekirgeyi tutmak ve yemek kazanılacak mal, mülk, servet ve itibar ile tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Sürüsü Görmek
  Bir yere toplanan çekirgelerin çevreye zarar vermediklerini görmek, bolluk ve huzur olacağına işarettir.

  Rüyada Çekirge Öldürmek
  Rüyada Çekirge Öldürdüğünü görmek, Bu rüyayı gören kimse, halkın ayıplayacağı düzensiz ve karışık bir işe girer. Rüyada Çekirge öldürmek bazı tabircilere göre; Bu kimse Sonra Allâhü Teâlâ Hazretleri ona kolaylık ihsan ederek o karmaşıklıktan kurtulur.

  Rüyada Çekirge Yağdığını Görmek
  Rüyada Gök yüzünden yağmur gibi çekirge yağdığını görmek, korktuğu ve kaçtığı şeyden emin olur. Eğer borçlu ise borcundan kurtulur, fakir ise, zengin olur. Eğer esnaf, tüccar veya iş yeri sahibi ise, helalinden ve çok kazanır.

  Rüyada Çekirge Isırması Görmek
  Bir rivayete göre rüyada çekirge ısırması görmek, bir kimse ile tartışma yaşamaya yada sevdiği bir kimse ile kavga etmeye bir sebepten dolayı üzülmeye delalet eder.

  Rüyada Altın Çekirge Görmek
  Rüyada altından bir çekirge görmek ummadığı bir işte başarı sağlamaya ve her kes tarafından takdir edilmeye yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Zıplaması Görmek
  Bir rivayete göre, rüyada çekirge zıplaması gören kimse, eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk satmaya, bir yerden bir yere taşınmaya iş yeri veya ev taşınmasına veya bunlar ile ilgili bir yardıma rüyanız tabir edilip, yorumlanır

  Rüyada Çekirge Sesi Duymak
  Bazı rüya yorumu yapan, Alimlerin görüşlerine göre; Rüyada Çekirge Sesi duymak, zalim yönetici veya insafsız hekim ile dost olup onlardan iltifat görür denilmiştir.

  Rüyada Yeşil Çekirge Görmek
  Bir rivayete göre, rüyada yeşil çekirge gören, hilekar ve hunhar bir kimsenin gücünü kırar, malını, şahsiyet ve itibarını tarumar eder.

  Rüyada Sarı Çekirge Görmek
  Rüya sahibi yada bir yakını hasta olur, bazı tabircilere göre; kötü bir laf eder ve insanlar içinde rezil olur

  Rüyada Kahverengi Çekirge Görmek
  Bazı rüya yorumu yapan alimlere göre; Rüyada Renkli çekirge görmek, yönetici veya hekimin desteğinde yaptığı işlerden iyilik, maddi menfaat ve yardım görmeye tabir edilip, yorumlanır.

   
 2. uslucanbudu

  uslucanbudu Forum Okuru

  makaleniz için teşekkürler bu gece rüyamda gördüm internetten buldum makalenizi
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
 3. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.194
  Beğenilen Mesajlar:
  2.007
  Ödül Puanları:
  113
  Yorumunuz için biz teşekkür ederiz sevgiler..
   
Rüyada çekirge görmenin manası nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rüyada Evliya Görmek

  Rüyada Evliya Görmek

  Rüyada evliya görmek sufilerden, şeyhlerden, evliyadan, zahitler, Salihlerden, abdal ve meczuplardan birini görmek, dinde kuvvet ve doğruluğa, iyilik, güzellik ve bereketin yayılmasına, güvenli bir ortamın oluşmasına, zorluk, üzüntü ve kederden ferah ve sevince ulaşmaya işarettir. Rüyada evliya kabri görmek hayırlı işlere, zorlukları atlatıp başarıya nail olur, din ve Dünya’da huzur bulur...
 2. Rüyada eşşek görmek

  Rüyada eşşek görmek

  Rüyada eşek görmek özellikle binmek bahtın açıklığı ve saygınlığın yüksek olmasına, eşekte görülen iyi ve kötü tüm haller rüya sahibinin bahtı ve geleceğiyle alakalı tabir edilir. Danyal (a.s.) demiştir ki rüyada eşek görmek iki şekilde tabir olunur, kısmetin açılması ve bahtın güzelleşmesi, eşeğe binmek muradına ermek anlamına gelir. Rüyada eşeğe binmek bazı tabircilerin görüşlerine göre,...
 3. Rüyada timsah görmenin anlamı nedir?

  Rüyada timsah görmenin anlamı nedir?

  Timsah insanın hiç bir zaman emin olamayacağı zalim düşman ile tabir edilir. Diğer rüya tâbircilerinin görüşüne göre timsah zâlim ve inat bir adama benzetilir. Rüyasında eline bir timsah geçtiğini gören, böyle bir adamla düşmanlık eder ve çekişir. Rüyasında timsahın kendini suya çektiğini görenden hükumet haksız yere zorla ceza veya vergi alır. Timsahın kendini suya çekip orada boğulduğunu...
 4. Rüyada takı görmenin manası nedir?

  Rüyada takı görmenin manası nedir?

  Süs eşyalarından bir şey takmak veya üzerinde taşımak özellikle oymalı, resim ve şekillerle süslü gümüş ise çok kazanç, değersiz metalden yapılmış ise az faydalanmaya, altın yaldızlı ise maddi-manevi yardım veya iyilik görmeye işarettir. Altın, nakışlı ve değerli taşlarla süslü bir kemer kazançlı bir ticarete, işsiz için memuriyete tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Takı Görmek Bir...
 5. Rüyada yumurta görmenin manası nedir?

  Rüyada yumurta görmenin manası nedir?

  Tavuğun yumurtladigini gören kimsenin bir çocugu olur. Taze pismis yumurta, kolaylikla elde edilen riziktir. Çig Yumurta yedigini gören, haram mal yer, yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düser. Yumurtanin kabugunu yedigini gören kimse örtülü birseyin üstünü açar. Elinde yumurta oldugunu görenin hanimi ölü gibi olur. Kucagina beyaz bir tavugu aldigini ve bu tavuktan piliçler çiktigini...

Sayfayı Paylaş