1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.293
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada çekirge görmenin manası nedir?

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada uçar halde çekirge görmek, askerdeki bir yakınından alacağı iyi bir habere, pişmiş çekirge görmek, altın ve gümüş biriktirmeye, çekirge sürüsü görmek bir sıkıntıya düşmeye tabir edilir.
  İslami Tabirleri: Rüyada Çekirge gören kimse hayatına ve yaşantısına daha dikkatli bakmalıdır. Bir yerde toplu olarak çekirge görmek, oraya Allah tarafından bela ve azap ineceğine tabir edilip, yorumlanır.

  Diyanet Yorumları: Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada çekirge görmek, kavga, yağmur, çok söz ve bela ile tabir edilir.


  < Konu Resmi..>
  İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Bir rivayete göre, Rüyada Çekirge Görmek şöyle tefsir edilir. Servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk satmaya tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Yemek
  Rüyada çekirge yediğini gören kimse, hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma ve yiyecek-içecek ve bereketli rızıklara erer.

  Rüyada Çekirge Toplamak
  Bir kutu içine çekirge doldurduğunu görmek, kazanca ve kazandıklarını biriktirmeye işarettir. Rüyada çekirge toplayıp bir kutu içinde doldurup biriktirmek servet biriktirme ile yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Yakalamak
  Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Çekirgeyi tutmak ve yemek kazanılacak mal, mülk, servet ve itibar ile tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Sürüsü Görmek
  Bir yere toplanan çekirgelerin çevreye zarar vermediklerini görmek, bolluk ve huzur olacağına işarettir.

  Rüyada Çekirge Öldürmek
  Rüyada Çekirge Öldürdüğünü görmek, Bu rüyayı gören kimse, halkın ayıplayacağı düzensiz ve karışık bir işe girer. Rüyada Çekirge öldürmek bazı tabircilere göre; Bu kimse Sonra Allâhü Teâlâ Hazretleri ona kolaylık ihsan ederek o karmaşıklıktan kurtulur.

  Rüyada Çekirge Yağdığını Görmek
  Rüyada Gök yüzünden yağmur gibi çekirge yağdığını görmek, korktuğu ve kaçtığı şeyden emin olur. Eğer borçlu ise borcundan kurtulur, fakir ise, zengin olur. Eğer esnaf, tüccar veya iş yeri sahibi ise, helalinden ve çok kazanır.

  Rüyada Çekirge Isırması Görmek
  Bir rivayete göre rüyada çekirge ısırması görmek, bir kimse ile tartışma yaşamaya yada sevdiği bir kimse ile kavga etmeye bir sebepten dolayı üzülmeye delalet eder.

  Rüyada Altın Çekirge Görmek
  Rüyada altından bir çekirge görmek ummadığı bir işte başarı sağlamaya ve her kes tarafından takdir edilmeye yorumlanır.

  Rüyada Çekirge Zıplaması Görmek
  Bir rivayete göre, rüyada çekirge zıplaması gören kimse, eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk satmaya, bir yerden bir yere taşınmaya iş yeri veya ev taşınmasına veya bunlar ile ilgili bir yardıma rüyanız tabir edilip, yorumlanır

  Rüyada Çekirge Sesi Duymak
  Bazı rüya yorumu yapan, Alimlerin görüşlerine göre; Rüyada Çekirge Sesi duymak, zalim yönetici veya insafsız hekim ile dost olup onlardan iltifat görür denilmiştir.

  Rüyada Yeşil Çekirge Görmek
  Bir rivayete göre, rüyada yeşil çekirge gören, hilekar ve hunhar bir kimsenin gücünü kırar, malını, şahsiyet ve itibarını tarumar eder.

  Rüyada Sarı Çekirge Görmek
  Rüya sahibi yada bir yakını hasta olur, bazı tabircilere göre; kötü bir laf eder ve insanlar içinde rezil olur

  Rüyada Kahverengi Çekirge Görmek
  Bazı rüya yorumu yapan alimlere göre; Rüyada Renkli çekirge görmek, yönetici veya hekimin desteğinde yaptığı işlerden iyilik, maddi menfaat ve yardım görmeye tabir edilip, yorumlanır.
   
 2. uslucanbudu

  uslucanbudu Forum Okuru

  makaleniz için teşekkürler bu gece rüyamda gördüm internetten buldum makalenizi
   
  BEYZA21 bunu beğendi.
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.293
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Yorumunuz için biz teşekkür ederiz sevgiler..
   
Rüyada çekirge görmenin manası nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rüyada Evliya Görmek

  Rüyada Evliya Görmek

  Rüyada evliya görmek sufilerden, şeyhlerden, evliyadan, zahitler, Salihlerden, abdal ve meczuplardan birini görmek, dinde kuvvet ve doğruluğa, iyilik, güzellik ve bereketin yayılmasına, güvenli bir ortamın oluşmasına, zorluk, üzüntü ve kederden ferah ve sevince ulaşmaya işarettir. Rüyada evliya kabri görmek hayırlı işlere, zorlukları atlatıp başarıya nail olur, din ve Dünya’da huzur bulur...
 2. Neden rüya görürüz?

  Neden rüya görürüz?

  Bir çok bilim adamı yıllardır araştırmalarına rağmen bir türlü çözüme kavuşturamamış olsa da, rüyanın varlığı hala sırrını korumaktadır ve keşfedilmeyi beklemektedir. Günümüzde, rüyalarla ilgili günlük hayatta yaşadığımız hadiseler ile alakalı yorumlar çok kez tevil hatalarının yapıldığı görülmektedir. Çünkü: rüyalar ve hadislerin lisanı içinde yaşıyor olduğumuz alemin dilinden çok daha...
 3. Rüyada tırtıl görmenin anlamı nedir?

  Rüyada tırtıl görmenin anlamı nedir?

  Tırtıl ve emsali haşarat kırkayak veya çıyan gibi tabir edilirler. Tesbih böceği ve emsali de pis böceği gibi tabir edilir. Rüyada tırtıl görmek ne anlama gelir, bir kimse rüyasında tırtıl görse yaşayacağı zorluk ve meşakkate delalet eder. Rüyada Tırtıl kurt görmek; Zorluk, sıkıntı ve sorun anlamında yorumlanır. Rüyada tırtıl yemek cahil kişilere laftan anlatmayan kimselere konu izah etme ve...
 4. Rüyada taht görmenin manası nedir?

  Rüyada taht görmenin manası nedir?

  Rüyada Bir kimse kendisinin güzel bir tahtın üzerinde olduğunu görse; makam ve yüksek dereceye, izzet ve şerefe kavuşur. Tahtın dışı kadına, iç tarafı rüyayı görene, yukarısı erkek çocuğa, aşağısı kız çocuğa delâlet eder. Taht; rüya görenin sevineceği ve şeref duyacağı hanıma işarettir. Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) demiştir ki: Rüyada bir memleketin tahtına oturduğunu gören, eğer buna lâyık ise...
 5. Rüyada yumurta görmenin manası nedir?

  Rüyada yumurta görmenin manası nedir?

  Tavuğun yumurtladigini gören kimsenin bir çocugu olur. Taze pismis yumurta, kolaylikla elde edilen riziktir. Çig Yumurta yedigini gören, haram mal yer, yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düser. Yumurtanin kabugunu yedigini gören kimse örtülü birseyin üstünü açar. Elinde yumurta oldugunu görenin hanimi ölü gibi olur. Kucagina beyaz bir tavugu aldigini ve bu tavuktan piliçler çiktigini...

Sayfayı Paylaş