Rüyada çekirge görmenin manası nedir?

Uzman SühaN

Administrator
Rüyada çekirge görmenin manası nedir?
Rüyada uçar halde çekirge görmek, askerdeki bir yakınından alacağı iyi bir habere, pişmiş çekirge görmek, altın ve gümüş biriktirmeye, çekirge sürüsü görmek bir sıkıntıya düşmeye tabir edilir.

İslami Tabirleri: Rüyada Çekirge gören kimse hayatına ve yaşantısına daha dikkatli bakmalıdır. Bir yerde toplu olarak çekirge görmek, oraya Allah tarafından bela ve azap ineceğine tabir edilip, yorumlanır.

Diyanet Yorumları: Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada çekirge görmek, kavga, yağmur, çok söz ve bela ile tabir edilir.


7.jpg
İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Bir rivayete göre, Rüyada Çekirge Görmek şöyle tefsir edilir. Servet, sermeye, kıymetli bir eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk satmaya tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çekirge Yemek
Rüyada çekirge yediğini gören kimse, hayır, iyilik, maddi menfaat ve yardımlaşma ve yiyecek-içecek ve bereketli rızıklara erer.

Rüyada Çekirge Toplamak
Bir kutu içine çekirge doldurduğunu görmek, kazanca ve kazandıklarını biriktirmeye işarettir. Rüyada çekirge toplayıp bir kutu içinde doldurup biriktirmek servet biriktirme ile yorumlanır.

Rüyada Çekirge Yakalamak
Ebû Sâid’ülVaâz (r.a.) demiştir ki: Rüyada Çekirgeyi tutmak ve yemek kazanılacak mal, mülk, servet ve itibar ile tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çekirge Sürüsü Görmek
Bir yere toplanan çekirgelerin çevreye zarar vermediklerini görmek, bolluk ve huzur olacağına işarettir.

Rüyada Çekirge Öldürmek
Rüyada Çekirge Öldürdüğünü görmek, Bu rüyayı gören kimse, halkın ayıplayacağı düzensiz ve karışık bir işe girer. Rüyada Çekirge öldürmek bazı tabircilere göre; Bu kimse Sonra Allâhü Teâlâ Hazretleri ona kolaylık ihsan ederek o karmaşıklıktan kurtulur.

Rüyada Çekirge Yağdığını Görmek
Rüyada Gök yüzünden yağmur gibi çekirge yağdığını görmek, korktuğu ve kaçtığı şeyden emin olur. Eğer borçlu ise borcundan kurtulur, fakir ise, zengin olur. Eğer esnaf, tüccar veya iş yeri sahibi ise, helalinden ve çok kazanır.

Rüyada Çekirge Isırması Görmek
Bir rivayete göre rüyada çekirge ısırması görmek, bir kimse ile tartışma yaşamaya yada sevdiği bir kimse ile kavga etmeye bir sebepten dolayı üzülmeye delalet eder.

Rüyada Altın Çekirge Görmek
Rüyada altından bir çekirge görmek ummadığı bir işte başarı sağlamaya ve her kes tarafından takdir edilmeye yorumlanır.

Rüyada Çekirge Zıplaması Görmek
Bir rivayete göre, rüyada çekirge zıplaması gören kimse, eşya veya paraya sahip olmakla beraber mülk satmaya, bir yerden bir yere taşınmaya iş yeri veya ev taşınmasına veya bunlar ile ilgili bir yardıma rüyanız tabir edilip, yorumlanır

Rüyada Çekirge Sesi Duymak
Bazı rüya yorumu yapan, Alimlerin görüşlerine göre; Rüyada Çekirge Sesi duymak, zalim yönetici veya insafsız hekim ile dost olup onlardan iltifat görür denilmiştir.

Rüyada Yeşil Çekirge Görmek
Bir rivayete göre, rüyada yeşil çekirge gören, hilekar ve hunhar bir kimsenin gücünü kırar, malını, şahsiyet ve itibarını tarumar eder.

Rüyada Sarı Çekirge Görmek
Rüya sahibi yada bir yakını hasta olur, bazı tabircilere göre; kötü bir laf eder ve insanlar içinde rezil olur

Rüyada Kahverengi Çekirge Görmek
Bazı rüya yorumu yapan alimlere göre; Rüyada Renkli çekirge görmek, yönetici veya hekimin desteğinde yaptığı işlerden iyilik, maddi menfaat ve yardım görmeye tabir edilip, yorumlanır.
 
Üst