1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada Evliya Görmek

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada evliya görmek sufilerden, şeyhlerden, evliyadan, zahitler, Salihlerden, abdal ve meczuplardan birini görmek, dinde kuvvet ve doğruluğa, iyilik, güzellik ve bereketin yayılmasına, güvenli bir ortamın oluşmasına, zorluk, üzüntü ve kederden ferah ve sevince ulaşmaya işarettir. Rüyada evliya kabri görmek hayırlı işlere, zorlukları atlatıp başarıya nail olur, din ve Dünya’da huzur bulur denilmiştir. Rüyada evliya mezarı görmek maneviyatın ve bereketin güzelliğine, akıbetin ve istikametin hayrına çaba göstermeye işaret eder. Rüyada evliya türbesi görmek her halükarda iyilik, fayda, Dünya da ve ahiret de huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamasıyla tabir olunur. Rüyada evliya görmek konuşmak ve bir şey almak nasip ve güzel bir haber, aldığı o haberin aynen vaki olacağına, susuz, bitkisiz, kıraç büyük ova ve çöllerde veya tenha bir yerde bir evliyanın kendisine yol gösterdiğini görmek, maneviyatın güzelliğine delalet eder.

  < Konu Resmi..>

  Rüyada evliya görmek tabiri, İslami kaynaklarda rüya yorumları yapan alimlerin görüşlerine göre; rüyanız hayırlı ve bereketli hallerin ve güzel keşiflerin, yaşanacak iyi hallerin habercisi olarak tabir edilip, hayır ile yorumlanır. Rüyada evliya görmek, şeyh, zahit, Salih, muhabbet ehli ve evliya zatlar emsalini görmek, bunlarda mekruh bir hal ve şey olmadığı halde, iyilik, fayda, Dünya da ve ahiret de huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamasıyla tabir olunur.

  Rüyada Evliya Mezarı Görmek
  Rüyada evliya mezarı görmek hidayete, çözümü zor ve karışık olan işlerinden kurtulmaya, ümit ettiği şeylerin olacağına işarettir. Rüyada evliya görmek kısmet, şans ve kariyer alanında güzel hadiseler yaşanmasının alametidir.

  Rüyada Evliya ile Konuşmak
  Rüyada evliya ile konuşmak, Allah’tan ödül almaya ve O’na yakınlık kazanmaya, değersiz ve kötü bir şey ise, haramdan ve haddini aşıp büyük günahları açıktan işlemesini önleme gayretine işarettir.

  Rüyada Evliya Türbesi Görmek
  Rüyada evliya türbesi görmek hayır ile yorumlanır. Bazı tabircilere göre Evliya, meşayih, zahid, salihler, abdal ve meczubdan birinin kendisine bir haber verdiğini görmek, müjdeli haber ve sevinç demektir.

  Rüyada Evliya İsmi Duymak
  Rüyada evliya ismi duymak yüksek makamlara ermek ve cennete girmeye, bir evliyanın kendisine değerli bir şey verdiğini görmek, bekar için evlilik, evli biri için hane içi huzuruna delalet eder.

  Rüyada Evliya Sesi Duymak
  Rüyada evliya sesi duymak iyilik, yardım ve hizmet etmeye, bir şeyhin veya bir evliyanın kendisini elinden tutup birlikte götürdüğünü görmek, güzel bir sona, ayrı olanlar için kavuşmaya yorumlanır.

  Rüyada Evliya Sarığı Görmek
  Rüyada evliya sarığı görmek korkudan emniyete, hüzünden sevince, felaketten huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya geçmeye, bazı tabirciler rüyada evliya görmek rüyasında asla şer aramayın, uyarı ve ikaz veya nasihat alabilirsiniz demişlerdir.

  Rüyada Evliya Sakalı Görmek
  Rüyada evliya sakalı görmek din ve Dünya’da huzurlu ve mutlu bir hayat yaşamaya, hayırlara, berekete, istek ve arzusuna kavuşmuş olur, bu rüya hakkınızda olumlu gelişmelere işaret eder.

  Rüyada Evliya Çelebiyi Görmek
  Rüyada evliya çelebiyi görmek iman kuvvetine ve huzura işarettir. Meşhur evliyaullahtan ve sufı şeyhlerinden birini, Rüyada güler yüzlü ve şen görmek, hayırlı işlere, zorlukları atlatıp başarıya nail olur denilmiştir.

  Rüyada Şıh Görmek
  Rüyada şıh görmek evliya rüyası gibi tabir olunur. Rüyada şıh ve evliya görmek mağfiretle, akıllı ve uyanık bir adama, Saliha bir hanıma rüyanız tabir edilip, yorumlanır.

  Rüyada Evliya Kabri Görmek
  Rüyada evliya kabri görmek bilmediğiniz bir şeyi öğrenmenize, bilmediğiniz bir işte başarı sağlamaya delalet eder. Rüyada evliya kabrinde dua etmek tövbe etmeye yorumlanır.

  Rüyada Evliya Zat Görmek
  Rüyada evliya zat görmek ulu ve alim bir zat gören kimse muradına erer ve istediğini elde eder denilmiştir. Rüyada evliya makamında kimseleri gören kişi istediğini elde eder denilmiştir.

  Rüyada Evliya Ermiş Görmek
  Rüyada evliya ermiş görmek ulu bir kimsenin himayesine girmeye, din, iman ve güzel ahlak ile alakalı konulara meyil etmeye, günahlardan tövbe etmeye işaret eder.

  Rüyada Evliya Olduğunu Görmek
  Olmadığı halde şeyh olduğunu görmek, bir rivayete göre hayra, diğer bir rivayete göre de riya ve gösterişe düşmeye işarettir. Rüyada evliya halis ve salih bir kimse görmek, her zaman hayır ile tasvir olunur.
   
Rüyada Evliya Görmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rüyada Dantel Görmek

  Rüyada Dantel Görmek

  Rüyada Dantel Görmek ne demek tabiri. Arkadaşlar dün gece rüyamda dantel gördüm acaba ne manaya geliyor rüya tabirinden anlıyorsanız cevap yazın
 2. Rüyada akraba görmek

  Rüyada akraba görmek

  rüyada akraba görmek rüyada akrabalarını akrabalarıyla birlikte olduğunu görmek.Melekler bu gece rüyamda akrabalrımı gördüm ve yorumunu sizlerle paylaşmak istedim Kendine dost olan hısım ve akrabayı görmek emniyet ve güvene, esenlik ve huzura; Akrabayı sevinçli görmek sıla-i rahmi yerine getiriyor olmaya, üzüntülü görmek bu önemli görevi aksatıyor olmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız;...
 3. Rüyada Eşini Görmek

  Rüyada Eşini Görmek

  Rüyada Eşini Görmek ne anlama geliyor acaba ben rüyamda sürekli eşimi görüyorum kızlar:S
 4. Rüyada Gitar Görmek

  Rüyada Gitar Görmek

  Rüyada Gitar Görmek ne anlama geliyor rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.
 5. rüyada altın görmek....

  rüyada altın görmek....

  denzicim eşim rüyamda tam 58 tane altın görmüş içerisinde çeyrek yarım tam altın falan varmış bunu kendi memleketinde yaşayan akrabaları vermiş.. ne anlama geliyor acaba cevabın için şimdiden teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş