Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Rüyada Görülen Hamilelik

  Konu, 'Tüm Rüya Tabirleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  rüyada hamile olduğunu görmek, hamile kadın görmek, ne demektir, anlamı, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada melekler


  < Konu Resmi..>  Ebu Said El Vaiz e göre; bir kadinin kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini hamile görmesi hüzün ve kederdir. Rüya sahibi erkek veya kadin olsun, hamilelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder.


  Henüz balig olmamis bir çocugun kendisini hamile görmesi babasi ile ve küçük kizin hamile oldugunu görmesi de annesi ile yorumlanir.
  Kirmani söyle diyor: Rüyasinda hamile oldugunu görenin mali artar. Karisinin hamile oldugunu gören, dünya mallarindan bir sey ister.

  Hamilelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin hamile oldugunu görmek hayir ve menfa attir.

  Bir baska rivayete görede: Rüyada hamile oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya isaret eder. Erkegin, kendisini hamile oldugunu görmesi, insanlardan gizledigi ve ortaya çikmasindan korkulari agir bir üzüntü ve kedere isaret eder.

  Hamilelik, gerek erkek gerek disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga isaret eder.

  Rüyada hamile kadını görmek, üzüntü ve kedere ve gizli islere isaret eder. Erkeklerin hamileligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir seyi yapmasina isaret eder.

  Bazen de erkegin hamileligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine isaret eder. Bazen de hamilelik, ask ve muhabbete isaret eder. Bazen de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga ya da evine hirsiz girmesine veya çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder.

  Rüyada erkegin hamileligi, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Bazen de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler.

  Bekar kizin kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder. Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge isaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina isaret eder.

  Kisir kadinin veya hayvanlarin erkeginin hamileligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina isaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve siddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina isaret eder.

  Bir kimse kendi haniminin hamile oldugunu görse dünya metasindan bir sey arzu etmesine isaret eder.

  Kendisinin hamile oldugunu gören kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige isaret eder.

  Hamilelik, gerek kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine isaret eder.   
Rüyada Görülen Hamilelik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rüyada görülen renkler ne anlama geliyor

  Rüyada görülen renkler ne anlama geliyor

  rüyada yeşil kazak görmek rüyada kazak görmek kırmızı turuncu renk beyaz Tüm bakışlar hoş olana, kendinde olmayana ayarlı olduğundan doğru ölçümlemeler yapılamıyor hayatlar üzerinde. Oysa, herkes bakir doğaya, saf ruha, beyne ve yüreğe açılan gözlerle baksa hayata daha da güzel kokacak çiçekler, kuşlar daha fazla sohbet edecek bağıra çağıra ve güneş yakacak ruhları topraktan neşe fışkırana...
 2. Rüyada görülen rakamların anlamları

  Rüyada görülen rakamların anlamları

  rüyada 7 rakamını görmek rüyada 6 sayısını görmek rakamların anlamı 8 rakamını 12 sayısını Bazen rüyalarımızda bazı sayılar rakamlar görürüz ve bunlara bir anlam veremeyiz neyi çağrıştırıyor ne anlama geliyor acaba diye merak ederiz İşte ben şimdi sizlere bu rüyalarda gördüğünüz rakamların sırrını açıklıyor ve rakamların ne anlama geldiğini sizlerle paylaşıyorum:tik: Bazı rüyaların herkes...
 3. Hamilelikte görülen yakınmalar

  Hamilelikte görülen yakınmalar

  Hamilelikte kaşıntı Gebelik dönemi boyunca vücutta görülen yaygın kaşıntının en önemli nedenlerinden biri gebelik kaşıntısıdır. Bu yakınma yaklaşık olarak her 700 anne adayından birinde genellikle gebeliğin son haftalarında görülür. Yakınmaların nedeni artan gebelik hormonların etkisiyle safra kanallarındaki akımın yavaşlaması ve böylece kanda kaşıntıya neden olan safra asitlerinin birikmesi....
 4. Hamilelikte görülen değişimler

  Hamilelikte görülen değişimler

  hafta hafta gebelikte annede olan değişimler,hamilelikte annede olan değişimler,gebelikte annede ne tür değişimler olur,hamilelikte annedeki değişimler nelerdir,hafta hafta gebelik hakkında bilgiler 40 haftalık bu süreçte anne adaylarını nelerin beklediğini ve anne karnında bebeğin nasıl geliştiğini Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı ve Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr....
 5. Hamilelikte görülen deri hastalıkları

  Hamilelikte görülen deri hastalıkları

  gebelikte cilt çatlağı,hamilelikte cilt koyuluğu,hamilelikte cilt çatlağı,hamilelikte tırnak çatlaması,hamilelikte saç dökülmesi ,hamilelikte oluşan deri sorunları hakkında bilgiler Gebelik sırasında vücudumuzda başlıca bağışıklık sistemi, hormonal sistem, metabolik sistem ve damar yapılarında olmak üzere deriyi de etkileyen değişiklikler oluşur. Gebelikte gelişen cilt sorunlarının bazıları...

Sayfayı Paylaş