1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Rüyada Hacca Gitmek Görmek

  Konu, 'Rüya Tabiri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Rüyada hacca gitmek kişinin hayırlı muratlarının tümünün gerçekleşmesine, umudunun yitirmeden hayır ve hasenata devam etmek ile rivayet edilir. Bazı rüya tabiri alimlerine göre; Rüyada hacılar görmek, ahlakı güzel, muhafazakâr, doğru yoldan ayrılmayan bir kişinin varlığına işaret etmektedir.Rüyada kendini Müzdelife’de görmek, Rüyâda kendini Minâ’da görmek, emniyet ve güvene, ve başlıca dilek arzularının kabulüne işarettir.  Rüyada Haccı görmek

  Diğer Rüya tabiri âlimlerine göre rüyada haccı görmek: Bu mübarek yere gitmeyi amaç eden kişi için üç türlü tabir edilir: Kudrette büyüklük ve etkililik, dinde olgunluk ve fiilde güzellik. Üç Mescidi Haramdan birine gitmek istediği halde buna kudreti olamadığını gören kimse, zenginse, fakir olur. Fukaraysa, altından kalkamayacağı bir işe başlar, yanında hac malzemelerinden bir şey olduğunu görmek, ve onunla huzur içinde yaşamaya kasdetmek hayır ve hasenat yolunu seçmeye işarettir.

  < Konu Resmi..>

  Rüyada hacı görmek

  Rüyada hacı veya hacı adayını görmek; Câferi Sâdık (r.a.) buyuruyor ki: Rüyada hacı adayını görmek, beş türlü tabir olunur: Emniyet içinde bulunmak, selametle gidip gelmek, âdil bir devlet başkanı, Hac etmek ve rahatlık.
  Rüyada hacı kafilesi görmek

  Rüyada hacca gitmek için toplanmış bir kafile görmek, rüyada hacı kafilesi görmek; Selamet ve huzur içinde olmaya itikadın hayrına amellerinin bolluğuna ve çok dua etmeye delalet eder. Rüyada hacı kafilesi ile hacca gitmek için yola çıktığını gören kimse umduklarının gerçekleşmesine ve hac etmeye kişi için hacca gitmeye işaret eder, hacca giden kişi içinse tekrardan hac nasip olur rivayete göre bu şekilde delalet eder.

  Rüyada hacı kıyafeti giymek

  Rüyada bir kimsenin hacı elbisesi giydiğini görmesi veyahut rüyada hacı kıyafeti giymek; Manevi bir rütbeye, Allah katında iyi bir dereceye delalet eder. Makbul ameller işlemeye ve salih bir kimse ile tabir edilir. Rüyada hacı elbise giymek, büyük sevaplar işleyecek hayırlı amellere rivayet edilmektedir.
  Rüyada hac yapmak

  Rüyada hac yapmak görmek ve Haccı yerine getirmeyi isteyen veya Peygamber (s.a.v.) efendimizin mübarek kabri şeriflerini ziyaret etmeyi arzulayan veya Beytü’lMukaddese gitmek için gücü yettiği kadar çalıştığını rüyada gören; kıymetli ve övülmüş bir işi yerine getirmeyi arzular ve bu iş sebebiyle insanlar ona teşekkür ederler. Makamı İbrahim’de namaz kıldığını gören, şeriata uyar bir mümin kimse olup Hacca kavuşmaya işarettir.

  Rüyada hac hazırlığı görmek

  Rüyada hac hazırlığı yaptığını görmek veya hac yapmak için hazırlık yaptığını görmek; Rüya sahibinin hayırlı bir yolculuğa çıkmasına delalet eder. Rüyada hac hazırlığı için çaba gösteren kişi iyi bir yolculuğa çıkmasına delalet eder. Kişinin gücü yeterse hacca gitmeye de delalet eder.
  Rüyada hacca giderken görmek

  Rüyada bir kimseyi hacca giderken görmek veya kendini hacca giderken görmesi kendini iyi hallerde görmeye, rüyayı gören kimse için makam ve mevkiye işlerindeki bolluğa ve hayra alamettir. Rüyada hacca giderken görmek, hayırlı Mutluluklara ve selamete işaret etmektedir.
  Rüyada Hacı karşılamak

  Rüyada hacdan gelen birini yani hacı karşılamak, Rüyada Hacıyı uğurlamak veya karşılamak eğer kişi tanıdıksa duasını almaya delalet eder. Rüyada hacı uğurlamak giden kişinin dualarında yer almaya, ve kendisinin de niyetine göre hacca gitmeye gayret edeceğine ve murat, maksadına nail olacağına rivayet edilir.  Rüyada hacı eli öpmek

  Rüyada hacı eli öpmek eğer hacı tanıdığı ise kendisi için, hayıra yönelmeye, büyüklerinin sevgisini kazanmaya delalet eder. İmâmı Nablûsi (r.a.) diyor ki: Makamı İbrahim’de namaz kıldığını gören kimse, şeriatı kendisine yeterli görür.
  Rüyada Hacı olduğunu görmek

  Rüyada hacı olduğunu görmek, Yetişkin bir mümin olup Hacc’a kavuşur, Allâhü Teâlâ ’nın rızasını elde eder. Makamı İbrahim’e giren her türlü korku ve endişeden emin olup diğer makamlara girmek büyük bir görev ve makama, istek ve arzusuna kavuşmuş olur, şeriat ilimlerinden bir ilmi tahsile, baba ve annesinden mirasa işarettir.
  Rüyada Hacı Bayram Veli’yi Görmek

  Rüya sahibi rüyasında Allah dostlarından olan, Rüyada hacı bayram veliyi görmek; Rüyaların en güzellerinden ve en hayırlı olanlarındandır. Rüyada hacı Bayram Veli’yi görmek, rüya sahibinin her ne hayalinin kolayca gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Rüyada anılan diğer Meşari’l Haram’ı görmek, vasiyetlerin tutulmasına, emirlere uymaya, şaşkınlık ve korkudan, güven ve hidayete işarettir.
  Rüyada hacı Bektaşi veli görmek
  Rüyada hacı bektaşa gitmek Gönül gözü ister, veya hacı bektaşı dünya gözü ile görmek bazı zatları, Ama Rüyada hacı Bektaşi veli görmek, Korkularından emin olmaya, hayırlı ve renkli bir hayata işaret eder. Ayrıca bazı rüya tabiri alimlerine göre, efsanelere değer veren araştırmacı ve bilge bir bir kimseye delalet eder.

  Rüyada Hacı kadın görmek
  Rüyada hacı kadın görmek, vasiyetlerin tutulmasına, emirlere uymaya, şaşkınlık ve korkudan, güven ve hidayete işarettir. Rüyada hacı kadın görmek, Dünya ve Ahiret işlerinde istediği şeylere kavuşmaya işarettir.
  Rüyada hac hurması görmek

  Rüyada hacdan gelmiş hurma görmek, korkup sakınmak ve ibâdete, gayret sebebiyle güzel bir şöhret ve övgüye, istek ve arzusuna kavuşmuş olur, Rüyada hac hurması görmek, üzerinde borç var ise, ödemeye başarılı olacağına delildir. Rüyada hac


   
Rüyada Hacca Gitmek Görmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hacca gitmek

  hacca gitmek

  Rüyasinda hacca gittigini görmek ha-yirla yorumlanir. Hacca gitmek üç sekilde tabir olunur: Dinde ol-gunluk, iste güzellik, kudrette celal. Mübarek yerlerden birine git-mek istedigi halde, buna kudreti olmadigini gören eger zengin ise fakir olur. Eger fakir ise, içinden çikamayacagi, basaramayacagi bir ise baslar, yaninda hacla ilgili bir sey oldugunu görmek, hayir ve hasenatta bulunacagina...
 2. Rüyada Hacca Gitmek İçin Hazırlanmak

  Rüyada Hacca Gitmek İçin Hazırlanmak

  Rüyada Hacca Gitmek İçin Hazırlanmak ne anlama geliyor arkadaşlar rüyamı yorumlayın lütfen
 3. Rüyada Hacca Gitmek İçin Hazırlanmak Ne Demektir ?

  Rüyada Hacca Gitmek İçin Hazırlanmak Ne Demektir ?

  Rüyada Hacca Gitmek İçin Hazırlanmak Rüyada Hacca Gitmek İçin Hazırlanmak Ne Demek Sevgili melekler, bu yazımızda rüyada hacca gitmek için hazırlanmanın tabirinin ne olduğunu öğreneceğiz :) Rüyasında hac zamanında hacca gitmek için yola çıktığını gören, çıkarıldığı işe tekrar tayin edilir. Bu rüyayı gören misafir ise selamette olur. Eğer tüccar ise kazanç elde eder. Hasta ise şifa bulur,...
 4. Rüyada Hacı Görmek

  Rüyada Hacı Görmek

  Rüyada Hacı Görmek ne anlama geliyor rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.
 5. Rüyada Hacı Görmek Ne Demek ?

  Rüyada Hacı Görmek Ne Demek ?

  Rüyada Hacı Görmek Rüyada Hacı Görmek Ne Demek Sevgili melekler, bu yazımızda rüyada hacı görmenin ne anlama geldiği konusunda sizleri bilgilendireceğiz :) Hac ibadetini yerine getirmiş, yüzü nurlu, iş ve sözünde orta yolu tutan birini görmek sevince delalet eder. Rüyada hacı görmek güzel söz işitmek demektir. Hacı olduğunu görende hiç beklemediği bir yerden kısmeti var demektir....

Sayfayı Paylaş