Rüyada ibadet ettiğini görmek

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rüyada ibadet ettiğini görmek
Rüyada ibadet etmek, çeşitli ibadetlerden birisi ile Allah Celle Celâle Hazretlerine ibâdet ettiğini görmek, doğru yolda olmaya, Dünya ve Ahiret hayırları kazanmaya, dinimize göre caiz olmayan bir şeyle ibadet ettiğini görmek, sapıtmışlığa düşüp iki Dünya’da hayırdan mahrumiyete, ibadetini eksik bırakmak şahsi kusurları ile zarara, ibadetin caiz olmadığı bir mekanda ibadet ettiğini görmek, eksik iş yapmaya ve fesat çıkarmaya, rüyada itikafa girdiğini görmek,’Dünya işlerinden uzak duracağına, Allâhu Teâlâ Hazretlerini tesbih ettiğini görmek, hüzünden huzura, üzüntü ve kederden, gam ve kasvetten kurtulmaya delalet eder.

Rüyada istiğfar etmek ‘Allah’tan Af dilemek’
Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki: Allâhü Teâlâ’ya istiğfar ettiğini Rüyada gören kimse, Dünya’nın güzel malları ve evlat ile rızıklandırılır. Namazdan sonra yüzünü kıbleye dönerek tövbe ve istiğfar eden kimsenin duası kabul olur. Eğer yüzü kıbleye dönmemişse, günah işler ve sonra tövbe eder. İstiğfar etmeyi başaramadığını görmek, iftira atmaya, Rüyada bir kadının kendisine, günahına tövbe et, denildiğini görmesi fuhuş ile itham edileceğine, delalet eder.

5.jpg

Rüyada Suphanallah dediğini görmek
Rüyanızda tesbih çekmek, rüyada Allahu tealayı zikrettiğini görmek, yani rüyada suphanallah dediğini görmek; ümid etmediği şekilde hüzün ve gamının dağılmasına, tesbihi ve tehlili unuttuğunu görmek, kederlenmeye ve uzun müddet hapse ve bazen itaat ve ibâdâtı ihmal etmeye, Cenâbı Hakk Celle Celâle Hazretlerine şükür etmek, dininde hidayet ve nura, bütün istek ve arzusuna kavuşmuş olur. Allâhu Teâlâ ve Tekaddes Hazretlerine şükür ettiğini görmek, kuvvet ve çok nimete, eğer sorumluluk alabilecek kadar eğitimli, lâyık ve müstehak ise, güzel ve mamur bir beldede memur olmaya delalet eder.

Rüyada ibadet eden birini görmek
İbadet rüyaları genel olarak hayra yorulur. Rüyada ibadet eden birini görmek; Kişi tanıdığı veya tanımadığı da olsa, rüyada ibadet etmek veya edenleri görmek her zaman hayır ile yorumlanır. Rüya sahibi sıkıntıdaysa sıkıntılardan feraha çıkmaya, ve sıkıntılarının izalesine alamettir.

Rüyada ibadet yeri görmek
Rüyada ibadete açık ibadethaneler görmek, cami, mescit, kilise, havra gibi rüyada ibadet yeri görmek; Gönül güzelliğine ve iyi akıbette bulunmaya, iç aleminin huzuruna delalet eder. Aynı zamanda, günahlardan temizlenmek için yapılan duaların kabulüne iyi amellerde bulunmaya işaret eder.

Rüyada ibadet edenleri görmek
Bir kimse rüyasında, cami veya mescit içinde veya avlularında, Rüyada ibadet edenleri görmek; Yapılan işlerde başarı kazanacağına arzuların, kolaylıkla gerçekleşmesine, itikadın sağlam olmasına delalet eder. Rüyada ibadet edenleri görmek, bazende görüldüğü şekilde yorumlanır, ibadet edenler ile birlikte ibadet ettiğini gören kimse kısa zamanda borçlarından kurtulacak bir işe ve hayra erişeceğine delalet eder.

Rüyada camide ibadet etmek
Rüya sahibi camide namaz kılması, veya camide oturduğunu görmesi, camide Allahu Tealayı zikrettiğini görmesi, güzellik ve hayır ile tabir edilir. Rüyada camide ibadet etmek; emniyetli olmaya, zengin ve eli açık bir tanıdığa, maddi ve manevi sıkıntılardan feraha çıkacağına, tatlı dilli ve iyi huylu kişilere, umut ve hayal edip beklediği bir mutluluğa, toplum içinde iyi konuşulup anılmaya rivayet edilir.

Rüyada Cem ibadeti görmek
Rüyasında bir kimsenin Alevi /Bektaşilikte toplumsal anlamda bir tür ‘ibadet’ CEM kurumu içinde olduğunu gören kimse, Rüyada Cem ibadeti yaptığını görmek ibadethaneye gittiğini, ibadethanede olduğunu görmek, farkında olmadığını çevrenizdeki tehlikeler karşısında sığınacak bir yer, ile yorumlanır. Bir şeyin yada birisinin arayışı olduğuna delalet eder.

Rüyada ibadet eden kadın görmek
Rüyanızda Caiz olmayan bir şeyle, veya farklı şekilde ibadet eden bir kadın görmek, Sıkıntıya dalalete düşmeye işarettir. Cafer-i Sadık bu rüyayı şu şekilde yorumlamıştır. Allah’a yakın olmak, doğru yol üzerinde bulunmak ve bu çerçevede ibadet eden bir kadını görmek, Saliha bir zevceye iyi bir eşe sevgiliye delalet eder. Rüyada ibadet eden kadın görmek, bazen bir kadının duasını almaya tanıdıksa, aileden birinin duasını alacağına tanımadık sa bekarsa kişi sevdiği olacağına ve onun duasını alacağına delalet eder.

Rüyada ibadet ettiğini görmek
Câferi Sâdık Radıyallâhü anh buyurmuştur ki: Rüyada İbadet ettiğini görmek, beş şekilde tabir olunur. Allah’a yanıp tutuşurcasına yönelmek, yakınlaşmak, zalim yöneticilere nasihat etmek, müjdeli bir haber, kurtuluş ve düşmana zafer bulmaya işarettir.

Rüyada ibadet eden insanlar görmek
Rüya sahibi rüyasında, Camide yada diğer ibadet hanelerde toplu kalabalık halinde Rüyada ibadet eden insanlar görmek; Kişinin çevresine işaret eder, çevresinde iyi kimseler olduğunu bunları fark ettiğini veya edeceğini buna dikkat etmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada camide ibadet etmek
Rüyasında camide ibadet etmek, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulur. Rüyada camide ibadet etmek; Allah Celle Celâle Hazretlerine camide ibadet ettiğini görmek, doğru yolda olmaya, Dünya ve Ahiret hayırları kazanmaya, dinimize göre caiz olmayan şeylerden korunmaya ve sakınmayla rüyanız yorumlanır.

Rüyada kilisede ibadet etmek
Rüyanızda Kilise yada manastır, havra ve benzeri mabetler görmek, içine girip Rüyada kilisede ibadet etmek; Davranışları ile insanları aldatan kandıran, sonu olmayan yalancı bir insanla rüyanız yorumlanır. Rüyada Kilisede Hristiyan adetlerinin aksine bir davranış sergilediğini görmek, yaptıklarını dikkatine ve insanların ilgisini üzerine çekmeye işaret eder. Rüyada kilisede oturduğunu görmek; Vaya diğer mabetlerden birinde oturduğunu görmek, rüya sahibi kişi için geçerli olur, dindar bir kimse ise, hayırlıdır; değilse, şerdir.
 

Benzer İçerikler

Üst